Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a jó megoldás? Bölcsi,...

Mi a jó megoldás? Bölcsi, ovi, babysitter?

Figyelt kérdés

Április elején kezdek el ténylegesen dolgozni, 8-16 óráig, és oda-vissza 1-1 órát utazom. A férjem 10 órában dolgozik, sokszor vidéken van, nem számíthatok rá.

A kérdés: Hogyan oldjam meg a gyerekeim délutánjait? Reggel 7 kor viszem őket, délután csak 5 körül érek oda, h hazahozhassam őket. Kicsit soknak tartom, és lelkiismeret furdalásom is van, h első között hagyom ott őket, és utolsók között megyek majd értük. Ezt hogyan tálaljam az intézményben?

Szerencsés lenne bébicsőszt keresni, h 4 kor hazahozza a gyerekeket, és egy-másfél órát vigyázzon rájuk? Vagy nagyobb biztonságban vannak az oviban, bölcsiben?


2012. márc. 6. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Anyósom óvónő, ők fél 7-ig vannak. Az 5 óra nem olyan késő - nekem addig tart a munkaidőm :-(

De ha úgy érzed, otthon jobb nekik, akkor persze babysitter.


Hogy tálald? Mondd el, hogy van a munkaidőd, mikor viszed és mikor hozod őket. Nem hiszem, hogy te vagy az egyetlen anyuka, aki 8 órában dolgozik.

2012. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan így viszik őket, az oviban fel vannak erre készülve! Anyósom óvónő, ők fél 6-ig vannak, akkor mennek az utolsó gyerekért, reggel pedig van aki fél 7-re viszi, nem ez a gáz, mert te dolgozol, azt nem szeretik ha valaki otthon van a kisebbel és ugyanígy viszi-hozza..
2012. márc. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én reggel 7 óra és negyed 8 között viszem a lányomat. Általában benn van az első háromban (bár ők pont azon versenyeznek, hogy ki ér elsőnek az oviba.) Délután általában háromnegyed öt körül érek oda érte, de már majdnem ő az utolsó (nem nagyon értem, hogy más szülők hogyan dolgoznak), de még soha senki nem szólt érte, mert tudják, hogy dolgozom.
2012. márc. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerencsések vagytok, itt vidéken nagyon gáz a helyzet, én se tudom, hogy fogom megoldani. 8-16-ig van ovi, én 8-16,30-ig dolgozom, és még nem számoltam az utazást, ami több, mint 1 óra oda, és uennyi vissza.

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, a gyerekek ezt fogják megszokni, az óvónők meg munkaidőben vigyáznak rá.

2012. márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is vidéki óvónő vagyok. 7-től fél 5-ig vagyunk "nyitva" és fél 5-től 5-ig még van ügyelet. Ami azt jelenti, hogy hivatalosan fél ötig kell elvinni a gyerkőcöket, utána feltörlik a követ, bezárkózás stb. Soha egyetlen dolgozó anyát nem szóltunk még meg, hogy miért jött ilyen korán, vagy későn, és ezen nincs is mit magyarázkodni. És valóban van sok anyuka, aki nem tud mit tenni, ez van. A másik oldal viszont, hogy én látom nap mint nap, hogy ez az idő, még egy nagycsoportos gyermeknek is hosszú. Általában a gyerekek uzsonna után már lesik az ajtót, hogy mikor jön anya, és az borzasztó rossz érzés, egy gyereknek, mikor 2-en 3-an vannak és mindig ő az utolsó. Sok gyereket, főként kicsit ez nagyon megvisel, és hosszú hónapokkal kitolja a beszoktatást, illetve komoly félelemet ébreszt benne. Nagyon sajnálom, hogy ilyen világban élünk, és ennyi anya rákényszerül erre a megoldásra. Én személy szerint megértem ezt a helyzetet, és arra bíztatlak, hogy ha van választási lehetőséged, akkor olyan ovit, óvónőt keress, aki szintén érti és segíti ezt a helyzetet, oldja pl. a gyermekre való fokozatos figyelemmel.
2012. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!