Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötletet, tippet adnátok? 3.5...

Ötletet, tippet adnátok? 3.5 éves fiam nem szeret oviba járni.

Figyelt kérdés
Szeptember végén kezdte az ovit,akkor nagyon tetszett neki utána volt egy időszak amikor megint nem akart.Múlt héten egy óvónéni nem volt és átették egy másik csoportba.Akkor minden nap sírt amikor érte mentem és reggel semmi kép nem akart, erőszakkal meg nem akarom vinni.Van 7 hónapos testvére. Novemberben volt olyan eset amikor nem akart és óvodában nagyon sírt, ordított,egy dada átvette utána befejezte.
2012. márc. 5. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy abbahagyd az viba járatást!

Ugyan igy voltam járt két hónapot sirt jó akkor nem kell mennedd!

Megpróbáltuk rá vagy 3 hónapra ugyan ez volt sirt!Még rosszabb volt hogy abahagyadtam vele akkor!

Majd megszokja!Vigyetek be könyveket amit eggyütt megnézhet a kis barátokkal mondd el neki ott mennyire szeretik őt van sok kicsi gyerek akivel jókat tud játszani!Nekem ez bejött!

2012. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi,ma valahogy sikerült bevinnem ,de mondta ,hogy ö sír és hogy hiányzik az anya,férjem meg az mondja hogy nem tudom nevelni.Az is volt hogy a barátnője vár akkor ment,sok mindent mondtam már neki.Ma délután kíváncsi vagyok mi lesz,pont arra gondoltam hogy többé nem viszem,talán 4.5 évesen jobban megérti.
2012. márc. 5. 11:16
 3/9 A kérdező kommentje:
azt is mondtam hogy ezzel,azzal játszol majd,és mondta hogy azzal nem tud játszani mert annak X a barátja ,másik Xnek másik X a barátja.3 kislánnyal és egy fiút emleget.
2012. márc. 5. 11:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Hívd meg vendégségbe pár csoporttársát! Közösen játszanak egy jót, megismerik egymást... Esetleg rákérdezhetsz az óvónőnél, hogy ő melyik gyereket ajánlja...vagy tud-e segíteni, hogy jobban beilleszkedjen a gyerek közösségbe.

vagy szóljon oda napközben pár gyereknek, hogy : "játsszatok XY-nal is...!"

2012. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. márc. 5. 13:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Novemberben volt 3 a kisfiam, szeptember óta jár, a huga 17 hós.

Az ottalvásig novemberre jutottunk el, majd decemberben sokat volt itthon, január óta nem akar ott aludni, így ezt nem erőltetem, nekem is egyszerűbb így a napirendünk. Kb. 8-8:30 között viszem, és ebéd után negyed egykor hozom.

Újabban nem akar menni, sír is időnként, belém csimpaszkodik. De mikor átadom és becsukódik mögötte az ajtó, kb fél perc és már játszik is. Kérdeztem a dadust, óvónőt, hogy szomorú-e napközben, sír-e, keres-e, mondták, hogy miután beadom, már nem is érdekli hol vagyok.

Valamelyik reggel is nyavalygott (ilyenkor elterelem a beszélgetést, vagy megkérdem, hogy mit hozzak mikor jövök érted) és sírni is kezdett volna (de ez hisztizés láthatóan) és kértem, hogy ugorjuk át a hisztis részt, úgy is megy oviba, erre válasz: jó, anya, akkor ma nem hisztizek. :-)

Szóval nálunk ez nekem szól, de én nem foglalkozok vele. Múlt pénteken az apja vitte, negyedórát kergetőztek az ovi előtt, majd az apja berágott, hazahozta, hogy ő ezzel nem tud mit kezdeni. Így levittem én, nálam már meg se próbált elszaladni, tudja hogy nem vezet sehová, én viszem és kész.

Persze mindig elköszönök tőle, a huga is, megölelem, elmondom hogy szeretem, és érezze jól magát. Szoktam mondani neki, hogy amíg ő játszik addig én feltakarítok, megfőzök, hogy délután legyen időnk együtt lenni.

2012. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,tegnap amikor érte mentem nagyon boldog volt és kérdeztem, hogy holnap mész oviba ?azt mondta igen,de reggel megint rossz kedve volt ,hogy ő nem akar oviba menni.Erre én hogy úgy is fogsz menni és felöltöztetem(amúgy egyedül öltözik)nem hisztizett mert közben almát evett meg rajzfilmet nézett.Út közben megint ,ő nem akar oviba menni,eltereltem a figyelmét,sikerült is bemenni átöltözni és amikor terembe került gyorsan kiszaladt utánam ,hogy ő nem akar és az óvónéni gyorsan jött elvette és bevitte közben mondta hogy érdekes őt meg egy másik társát így megviselte a múlt hét.
2012. márc. 6. 12:17
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Adj neki egy taslit a fejére aztán majd szeret oviba járni.


A kismajomnak meg kell tanulni, hogy hol a helye.

2012. márc. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
utolsó vicces vagy:)))))))))
2012. márc. 9. 23:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!