Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyermeketeknek mekkora...

5 éves gyermeketeknek mekkora a fejkörfogata?

Figyelt kérdés

Kisfiammal neurológusnál jártunk, szédüléses panaszok miatt, és a doktornő mondta,hogy az átlagosnál nagyobb a koponyája. Én egyáltalán nem látom nagynak a gyerek fejét, szerintem nem nagyobb mint a többi korabeli gyereké. 51 cm -t mértek, azt mondta a doktornő,hogy ez felnőtt méretű feje van, de azért a felnőttek feje ennél nagyobb szerintem az enyém például 58 cm, bár nekem kicsit tényleg nagy fejem van, lehet a gyerek rám ütött, bár amint már írtam én egyáltalán nem látom túl nagynak a fejét a többi gyerekéhez képest.

Leírnátok a ti gyermeketek fejecskéje mekkora,mostmár kívácsi vagyok,hogy tényleg nagy fejű-e a kisfiam.


2012. márc. 4. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Igaz a fiam még csak két éves múlt decemberben és neki 49 cm a feje. Soha nem mondta senki, hogy nagy feje lenne.
2012. márc. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

A kislányom 3 éves és 50 cm a feje, ha jól mértem. Védőnő szerint tök átlagos. Nyilván így is van, én is látnám, ha nagyobb lenne a megszokotthoz képest.

Mi is járunk fejl.neurológiára, ott sem mondta senki, hogy nagy lenne.

2012. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hogy válaszoltatok.Mindenki azt mondta eddig akinek mondtam,hogy mit mondott a doktornő,hogy ez hülyeség a gyerekenk egyáltalán nincs nagy feje, én is úgy látom, de akkor ezek szerint igazunk van.
2012. márc. 6. 10:26
 4/9 anonim ***** válasza:

A neurológián mérték az 51cm-t? Egyébként mekkora a fiad? súly, magasság?

3 éves fiamnak benőtt a kutacsa, KICSI a feje, 50,8cm.

Nem is értem. Biztos, hogy 51cm-t mértek?

2012. ápr. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szia.

Igen biztos,hogy 51 cm rajta van az ambuláns lapon.Nem egy nagy gyerek 14,5 kg és 98 cm , de ettől függetlenül sem gondolom,hogy az az 51 cm olyan sok lenne, az összes ismerős elcsodálkozott mikor mondtam,hogy mit mondtak a gyereknek a neurológián.

2012. máj. 3. 14:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszi a választ. Lehet, hogy arányiban nézik. Nem tudom. Fiam fejét műtötték és fogják is, mert nem tud nőni. Én kicisnek látom, ő 3 éves, és sok 3 évesnek 52cm!

5 évesen tényleg nem túl nagy a fiad, a fiam hatalmas a 3 évéhez. 103cm és 16kg. vékony, magas, hatalmas lábakkal és kicsi fejjel:(

2012. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia, nincs mit.Nem tudom,hogy nézhetik egyébként, de azt mondta a neurológus,hogy az 51 cm egy felnőtt méretű fej, de szerintem ez hülyeség a kisebbik fiam nyáron lesz három éves ő sem egy nagy gyerek 13 kg és 90 cm az ő feje 52 cm. Egyébként a nagyobbik fiamnak alacsony a növekedési hormon szintje egy hónapja derült ki, valószínűleg azért ilyen kicsike, lehet kapnia kell majd ilyen hormont, mert különben sosem éri utol a többieket.

Sikeres műtétet nektek.

2012. máj. 4. 08:53
 8/9 anonim válasza:
100%
nekem 18 évesen 51 cm a fejem :O
2014. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
juj,,,,,,,,kedves utolsó az nagyon pici
2014. dec. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!