Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek holnap a bölcsibe?...

Elvinnétek holnap a bölcsibe? És ügyelet után a gyerekorvoshoz?

Figyelt kérdés
Kisfiam hétfőn kezdte a bölcsit.Péntek éjjelre belázasodott,nagyon köhögött.Tegnap reggel elvittem ügyeletre,kapott köptetőt,meg antibiotikumot.Tegnap is lázas volt,38,3.Ma reggelre már nem köhögött,nem volt lázas.Természetesen,ha megint lázas lenne,nem viszem.Ja és nem piros a torka,nincsenek a nyirokcsomói megduzzadva.
2012. márc. 4. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném! 2-3 nap kell neki, mert vissza eshet.
2012. márc. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikumot ha elkezdted, akkor végig kell neki adni. Amíg antibiotikumos kezelés alatt van, addig nem szokás közösségbe adni. Ha azt kapott, azt jelenti, bakteriális fertőzése van. Már csak azért sem vinném a helyedben, mert a többi gyerekre is illik gondolni.
2012. márc. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

Nekem a doki azt mondta, hogy 24 óra kell láz- és tünetmentesen. (lázcsillapító nélkül)

Ha ma tényleg semmi de semmi baja nem lenne, se hőemelkedés, se kis köhögés, akkor elvileg be lehetne vinni, de ha megoldható, hogy maradj vele, én nem vinném még hétfőn.

De ha jobban van, akkor nem kéne holnap este gyerekorvoshoz vinni, nehogy összeszedjen még valamit a váróteremben.


Viszont ha antibiotikumot kap, azt ha délben is kell szednie, akkor nem viheted, mert a bölcsiben nem adnak gyógyszert. (antibiotikumot miért kap? Jogos hogy felírták? Néhány orvos minden köhintésre felírja, aztán meg csodálkozunk, hogy megjelentek a rezisztens bacik)

2012. márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azt mondta,vírusos fertőzés és ad antibiotikumot.de nem akarja bevenni.
2012. márc. 4. 09:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vírusra antibiotikum???? MIért??

Ha undorító zöldes-sárgás trutyi folyik az orréból, akkor oké, de akkor az egész héten ne vidd a bölcsi közelébe se.

2012. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2012. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

És akkor nem is adod neki,mert ő nem akarja bevenni??

Ha virusos,akkor a bakteriális felülferőződés miatt adják az antibiotikumot. És nem,nem vinném. A te gyereked miatt sem,meg a többi gyerek miatt sem...

2012. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
de,adom neki,belekeverem innivalóba.de már tárgytalanná is vált a kérdés,mert megint hőemelkedése van és köhög is.köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 4. 11:11
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

ne haragudj de nekem megdöbbentő, hogy egy beteg gyereket egy nap láztalanság után bölcsibe vinnél!


egy, a gyereked ha gyógyulóban van akkor visszaesik és abból lesz a szövődményes betegség, pl. tüdőgyulladás. másrészt a többi gyereket megfertőzitek, ami szintén nagyon okos dolog.

ne legyél felelőtlen, édesanya vagy te is, mit szólnál ha a bölcsiben olyen gyerekkel lenne összezárva a gyereked aki előző nap még lázas volt meg antibiotikumot szed?


egyébként ha voltatok ügyeleten, nem is viheted bölcsibe, vissza kell vinned az orvoshoz ha beszedtétek a gyógyszert és ad egészséges igazolást! ezt nem mondták?

2012. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem mondtak semmit.nem is igazán értették,miért vittem oda.
2012. márc. 4. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!