Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fejlesztésre szoruló gyermeked...

Fejlesztésre szoruló gyermekednek minden áron kigazdálkodnád a fejlesztést, mégha a család éppen anyagilag nagy nehézségekkel is küzd átmenetileg?

Figyelt kérdés

Én és a férjem úgy gondoljuk ,hogy ez szent dolog,ebből nem lehet,nem szabad engedni,a gyereket mindig elvisszük a gyógypedagógushoz,akárhogy is kigazdálkodjuk a rá való anyagiakat.

Akik még rajtunk kívűl ugyanoda járnak fejlesztésre,közülük legtöbben nagyon gyakran lemondják a fejlesztést anyagiakra hivatkozva...anyukám éppen ma javasolta nekem,hogy ha éppen meg vagyunk szorulva kicsit anyagilag,akkor én se vigyem,mint ahogy mások is ezt teszik,lehet,hogy rosszul gondolom,de úgy érzem nem engedhetem meg magamnak ezt felelősségteljes szülőként,inkább nem veszek női magazinokat,nem járunk étterembe,moziba,a ruházkodásra sem költök annyit mint ezelőtt,nekem megér ennyit,hogy a gyermekemet segítsem,havonta több tízezer forintról van szó.Szerintetek ?


2012. febr. 28. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyban függ attól, milyen fejlesztésről beszélünk. Sajnos ilyen világban élünk, vannak olyan emberek, akiknek nem a magazinokról, meg a moziról, hanem az ennivalóról vagy a villanyról kellene lemondania....
2012. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi pl. gyógytornára járunk a kislánnyal. Alkalmanként 3-4 000 Ft (régen volt 3e, most 4e.). Régebben volt hogy hetente 3-szor kellett menni, szerintem nem is volt indokolt de nem vagyok szakember, sosem mondtam volna le anyagi okokra hivatkozva, pedig nekünk is nagyon szoros a költségvetésünk. Viszont ha igazán fontos egy fejlesztés akkor sokszor ingyenes is a rászorulóknak. Mi nem jártunk utána mert nem vagyunk ebben az értelemben rászorulók de gyógytorna például tutira van ingyenesen is.

Én olyat nem ismerek aki anyagi okokból nem viszi a gyerekét fejlesztésre, olyat viszont többet is, aki "hiúsági" okokból, hiszen az ő gyereke tökéletes!

2012. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Feltétlenül vinni kell, ezek az idő elmúlnak, később már nem biztos, hogy feljeszthető lesz vagy nem ilyen szinten. Sok mindenről le lehet mondani, ha tényleg fontos. Nektek ez most nagy kellemetlenség lehet, de neki az egész életen át való érvényesülése múlhat rajta. Majd ha eljuttok egy bizonyos szintre, meg lehet kérni a fejlesző pedagógust esetleg, hogy adjon otthonra gyakorlatokat, hátha akkor ritkábban kell jönni.
2012. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Nagyban függ attól, milyen fejlesztésről beszélünk. Sajnos ilyen világban élünk, vannak olyan emberek, akiknek nem a magazinokról, meg a moziról, hanem az ennivalóról vagy a villanyról kellene lemondania...."


Hiperaktív kisgyermekről van szó,súlyos viselkedésproblémákkal,beilleszkedési nehézségekkel,kudarcokkal,kiközösítéssel.


Bizony vannak olyan helyzetben sokan ,hogy a csekkeiket nem tudják befizetni és nekik megszakad a szívűk,ha tisztában vannak azzal,hogy a gyermeküket fejleszteni lenne szükséges,viszont nem tudják anyagilag megoldani,nagyon sajnálom őket :-( .

2012. febr. 28. 15:36
 5/7 A kérdező kommentje:

"Viszont ha igazán fontos egy fejlesztés akkor sokszor ingyenes is a rászorulóknak."


Ebben sajnos tévedsz,a nevelési tanácsadó megállapította ugyan,hogy létezik a probléma,de az óvodában aztán azt mondták, mikor vittem a szakvéleményt,hogy legyek szigorúbb,attól majd helyrejön a gyerek,nem kell ide semmiféle fejlesztés szerintük...

Amennyiben nem kezdődik meg időben egy hiperaktív gyermek fejlesztése,súlyos személiységváltozáson fog keresztülmenni,egyre csúcsosodni fognak a viselkedési problémái,mert nem direkt produkálja a zavaró viselkedést és emiatt mégis állandóan bűntetik,fegyelmezik,nem fogadják el,kiközösítik,megbélyegzik.


Egy szintén érintett szülő segített aztán megtalálni a lehetőséget az idegrendszerérlelő mozgásterápiára és a gyógypedagógusi foglakozásokra.


Úgy érzem,hogy hatalmas a felelősségem ,minden lehetőt el kell követnem,hogy segítsek a gyermekemnek.

2012. febr. 28. 15:45
 6/7 anonim ***** válasza:

egyetértek az elsővel

mindenképp kigazdálkodnám én is, és magunktól vennék el, de sajnos van aki már nem tud honnan elvenni, nem tud átcsoportosítani, mert vagy fejlesztésre jár, vagy eszik meg fűt :(

2012. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is kigazdálkodnám a fejlesztésekre, foglalkozásokra a pénzt. Ki tudja, most még könnyebben kezelhető, később meg már sokkal nehezebben és lehet, hogy több foglalkozás is kellene (ahhoz meg még több pénz), hogy "helyre tegyék" a gyerekemet.
2012. febr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!