Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány tejallergiás, vagy más...

Hány tejallergiás, vagy más ételallergiás gyermek anyukája van itt?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg egyéb, emésztőrendszeri betegség? Lenne kedvetek tapasztalatot cserélni?
2012. febr. 20. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tejcukorérzékeny vagyok, bár nem anyuka. Tudok így is segíteni?
2012. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az az igazság, hogy az anyatanyán inditottam egy topicot, mert nálunk keményen jelen van az allergia, mindkét gyerekemnél, de a kisebb még egyéb problémákkal is küzd, és beszélgetnék hasonló cipőben járó anyukákkal.


Másik gyerekem tejcukorérzékeny. abban tudnál segíteni, hogy miket ehetsz és miket nem. Amiben van tejpor pl???

2012. febr. 20. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
apuka vagyok az ugye nem gond? lisztérzékeny a kis lányom, na meg én!
2012. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kisebbik fiam (2 éves múlt) tejfehérje allergiás. Lassan 1,5 éve teljesen tejmentes diétát tartunk vele.

Álítólag a gyerekek 90%-a 3 éves korára kinövi.

2012. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom Crohn beteg. Ez gyulladásos bélbetegség. Ő sem ivott még soha tejet. Igazából csak joghurtot, keménysajtot és túrót eszik.

Nem egészen olyan mint az ételallergia, de örülnénk, ha csak az lenne Neki.

2012. febr. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem bánnám ha kinőné, de nem fogja. Több mint egy éve megy a tejmentes diéta. Most a kezébe akadt valami, ami nyomokban tartalmazhat ..és ekcémás lett :(

Utolsó sajnálom a gyermeked. hogy derült ki?Nekünk is van acsaládban ilyen beteg és nagyon félek, mert a fiamnak az allergia mellett több emésztőrendszeri gondja is van, tartok tőle, nehogy nála is előjöjjön.

2012. febr. 21. 08:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam tej- és tojásallergiás. Olyat sem ehet, ami nyomokban tartalmaz tejterméket vagy tojásfehérjét.

Nála hozzátársul még egy durva porallergia. 3-as szintű tőkehal- és macskaszőrallegiával.

Van egy enyhe vékonybél felszívódási zavara, de kezelést nem igényel.

Viszont nagyon súlyos atópiás dermatitiszben szenved, hiába tartjuk a szigorú diétát, a port nem lehet kiiktatni. Most azért küzdünk a bőrgyógyászunkkal, hogy legalább nagyjából tünetmentes (értsd: nem vakarja véresre, tud rendesen enni, aludni, játszani, nem csak a vakarózás áll a középpontban)napjai legyenek.


2 éves és 3 hónapos a kisfiam, a nagyon szigorú diétát 1 éves kora óta tartjuk, előtte joghurtot még ehetett.


A férjem szokta mondani, hogy jobb volt, mielőtt nem kellett elolvasgatni, mi mit tartalmaz (én előtte is olvastam, de ő nem). Mondjuk engem mindig meglep, hogy pl. sok ételízesítő, húsleveskocka, vaníliáscukor, meg még számos hétköznapi termék tejport tartalmaz. A felvágottakon nem csodálkozom, mert egy barátunk a feldolgozóiparban dolgozik.

2012. febr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!