Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év 4 hónapos fiam nem...

2 év 4 hónapos fiam nem hajlandó a saját lábán jönni?

Figyelt kérdés
Már nagyon ritkán megyünk csak babakocsival sétálni. Mióta elkezdődött a fiamnál a dackorszak, mindig csak vitetné magát (természetesen velem, az apjának nem engedi), hisztizik, ha le akarom tenni. Egy ilyen nagy fiút - szerintem - már nem is nagyon való babakocsiban sétáltatni. Másnál is van ilyen probléma? Hogyan vegyem rá, hogy jöjjön ő is velünk gyalog? (Ja, a cipő nem nyomja a lábát, már erre is gondoltam.)
2012. febr. 18. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha mindig felveszed hiszti miatt, akkor nem fog a lábán menni.

Tedd le, indulj el, figyeld meg, hogy előbb utóbb ő is elindul.

nálunk ez vált be... 2 gyermekes

2012. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Az elsőnek igaza van.
2012. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 millaa1 ***** válasza:
55%
Sajnos nálunk ez a probléma. nekem most lesz 2éves a kislányom. De egyet értek az elöttem szólóval!! Én is ezt fogom kiprobálni. Végülis egy szer csak el kell indulnia! Örökké nem lehet felvenni csak mert hisztizik. :)
2012. febr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Ha majd 10-15 éves lesz és 40-50 kg-s,akkor se emelgetheted...ez nonszensz...
2012. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

szerintem szánj erre időt. most pl. nagyon szép idő van, sokat lehet kint lenni.


szóval teljesen céltalanul induljatok el, ne siess sehova, ne muszáj legyen menni valahova.

ha kéri, hogy vedd fel akkor guggolj le, öleld meg, jó hosszan, állj fel, fogd meg a kezét és kérdezd meg, hogy mehetünk? ha hisztizik, mond el, hogy nagy vagy már, nem cipellek.

enyém mondjuk még nem beszél, ő csimpaszkodik, de ez a módszer beválik :) 2 hónappal fiatalabb mint a tiéd, ősszel kezdtük így szoktatni, azóta nem vettük elő a babakocsit :)

2012. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
én egyszerűen nem veszem fel és kész.hamar megtanulta,hogy hiába hisztizik,nem fogom cipelni.
2012. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Off: Es mi van akkor, ha reggel 7 ora van, qva hideg van, menni kell a bolcsibe, mert anya dolgozik, ha nem veszem fel leul a hoba-sarba. Na ilyenkor hasznalok babakocsit.

Egyebkent ha raerunk es nem sietunk akkor en megprobalom elterelni a figyelmet, barmire, amit az utcan latok es legtobbszor el is felejti, hogy olbe akart maszni, kiveve a fenti kora reggeli eseteket. Mult vasarnap ki akartam vinni az udvarra jatszani es kierve mar keredzkedett is fel. En meg mondtam neki, hogy ha olben akar lenni, akkor megyunk is vissza es nem maradunk kint. Hatott, mert rogton elindult felfedezo utjara.

Egyebkent 2 ev 2 honapos.

2012. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
hA MÉGIS FELVESZED NÉHA, TÜZZ KI EGY CÉLT: MONDD, HOGY pl. addig a kukáig viszlek, de aztán leteszlek. akkor tudja mire számítson, talán nem hisztizik: aztán újabb cél, sétáljunk el addig a lámpaoszlopig/fáig stb., lehet séta közben lépegetős mondókát mondani (sétáunk, sétálunk, egy kis dombra lecsücsülünk, vagy egyszerűen csak pl. menetelni mint a katonák, vagy trappolni, cikk-cakkban menni, ugálni) szóval valahogy érdekessé tenni a dolgot, amire éppen vevő a gyerek.
2012. febr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tavaly 2,5 éves volt a lányom, mikor elhagytul a babakocsit a bölcsibe menet. Szerintem így télen még használd a babakocsot, mert reggel odafele még tényleg macera az egész, majd ha kitavaszodik és melegebb lesz, akkor ráértek botorkálni gyök kettővel. Nálunk megduplázódott s reggeli menetidő, így is a finisben néha fel kell kapni, ami bejött és kicsit gyorsítja a tempót, a kismotor, futóbicikli.
2012. febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
sétáról beszél a kérdező!! egyébként a hisztiről csak úgy tudod le szoktatni ,ha rá jön ,hogy nem foglalkozik vele senki! el mentek egy bevásárló központba és ott tudod hagyni magára , elbújsz a polc mögé és figyeled őt ,hogy mit csinál, rá jön ,hogy ott hagytad utánad fog menni! és nem szabad fel venni!
2012. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!