Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok tippeket adni, hogy...

Tudnátok tippeket adni, hogy székrekedésre hajlamos fiamnak mivel egészítsem ki az étkezését, hogy minden nap tudjon kakilni? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Gyümölcsöt eszik, zöldséget kevésbé, rostos gyümölcslét adok neki minden nap. Próbáltam lenmagot, korpát tenni joghurtba, nem eszi meg, az aszalt szilvát sem. Más ötletek?
2012. febr. 17. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
nekünk a tejbegríz segít, de a szilvalé, baracklekvár, zabkorpa, joghurtok elvileg még segítenek és a sok víz.
2012. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a tejbegríz fog!
2012. febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonló volt a helyzet a fiamnál is. Bár nem tudom mekkora a Te fiad, az enyém a hozzátáplálás kezdetétől kínlódott. Mindent kipróbáltam szinte. Amire figyelj: írod, hogy kap gyümölcsleveket, az sem mindegy, hogy mit, amiben alma, banán, körte van az fog. Ha teheted inkább adj frissen facsart narancslét, ha picike még akkor hígítva. Ha megissza adhatsz neki tejet (enyémgyerek nem itta meg) A doki mondta a Laveolac szirupot, állítólag nem lehet hozzászokni... hááát nem volt az igazi. A joghurt az nagyon jó, de ott is nézd meg az összetevőket(nagyon sokban almasűrítmény van) Ha lehet probiotikusat vegyél, az kicsit segít. Ha már nagyon sokáig 3-4 napig nem volt széklete akkor én adtam neki Guttalax cseppeket. nem gyakran, de ha másképp nem ment akkor muszáj volt. ki kell kísérletezni, hogy mennyi a jó neki, én sem arra mentem, hogy meghajtsa, hanem csak lazítsa, ehhez elég volt 2-3 csepp. Viszont így elmúlt az állandó rágörcsölés, hogy na vajon mikor lesz produktum és kb ezzel egyidőben kezdett bilizni is. Tehát neki mire teljesen szobatiszta lett (2 és fél évesen) addigra meg is szüntek ezek a problémák.
2012. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2 éves a fiam, általában legkésőbb 2 naponta kakil, tehát nem annyira vészes, csak sajnos lett egy pici aranyere, ezért volna fontos, hogy minden nap legyen széklete, és ne kemény. Laevolac-ot egyszer próbáltam, hatásos is volt, viszont egész éjjel fájt tőle a hasa. Egyelőre most csak az élelmiszerekkel akarok kísérletezni, hátha találunk valamit, ami tényleg hatásos, és meg is eszi (sajnos válogatós).
2012. febr. 17. 12:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemes egy probiotikumos kúrát csinálni, javítja az emésztést és a bélműködést. Ha szereti az olivaolajat, ehet időnként friss kiflivel mártogatva (ahogy az olaszok szokták:) nagyon finom és az is hatásos) A korpát felhasználhatod máshogy is, tegnap pl a fasírba azt tettem zsemle helyett, illetve lisztes habaráshoz is graham-lisztet használok finomliszt helyett. Ezek apróságok, és bár nem lehet észrevenni a különbséget mégis hatásos.
2012. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden étkezéshez gyümölcs (alma a legjobb) illetve jó még a füge is.

Zabkása, joghurtok, szilva lekváros kenyér, kúp.

2012. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!