Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő témában profi...

Bárányhimlő témában profi anyukák segítségét kérhetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom 14 hónapos és bárányhimlős. Múlt hét pénteken, szombaton kezdődött. Jelenleg ott tartunk, hogy már vannak olyan kisebb hólyagok, amikről a seb is leesett, de-főleg a hátán, lábán-vannak még elég nagy hólyagok, amik nem is pörkösödnek. Doktornője Zinnat-ot írt fel, mert hogy a hátán nagyon csúnyák, és nagyok a hólyagok, de attól meg csalánkiütése lett, így nem kapja. Most a napi egy zuhany után betadine-nal kenegetjük a nagyobb hólyagokat.

Bocsánat, ha hosszú lettem, de arra lennék kíváncsi, hogy más gyerekénél is voltak e nagyon nagy hólyagok, amik nehezebben pörkösödtek? Van neki olyan, amelyik már a legelején kijött, de még mindig nem sebes...

Köszönöm a segítséget!



2012. febr. 12. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt tapasztaltam, hogy minél nagyobb annál nehezebben pörkösödik, illetve annál később esik le a pörk is. Egyébként a fiamnak fentről lefelé bújtak elő és tűntek el is a kiütései, de a nagyobbak nehezen, így volt ami s hátán még ott volt, mikor már volt ami a lábáról is lepergett. Egyébként ha nem kensz rá semmit gyorsabban gyógyul.
2012. febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gyerekem, de 30 évesen kaptam bárányhimlőt. Borzalmas volt, csak az arcomon 46 kiütés. 3 és fél hét táppénz. El fog múlni, ne félj. Viszont: nekem azt mondta a házidoki, hogy semmivel ne kenegessem, mert akkor hegesedik.
2012. febr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok. Hát igen, ez is nagy dilemma, hogy tegyek rá valamit, vagy ne. A háziorvosa a mentolos hintőport mondta-mert ugye manapság már a cinkrázót nagyon ellenzik-azzal esténkét szintén tusolás után szortam be neki, de nem túl jó szájízzel, mert arról is olvastam már rosszat. Tegnap a csalánkiütések miatt látták a László kórházban-ahol én úgy gondolnám, hogy fertőző kórház révén nagyobb a gyakorlatuk-ott azt mondták, hogy ők már a hintőport sem ajánlják, hanem hogyha már kell valami, akkor betadine... Egyébként én is inkább arra az oldalra húzok, hogy ha nem bántom, hamarabb gyógyul, de a betadine ugye fertőtlenít is és így mégiscsak a nagyobbakat bekenem vele. Főleg amelyik még el sem kezdett sebesedni. Vagy rosszul gondolom azt, hogy amikor már sebes, akkor már nem annyira tud "könnyen" elfertőződni, mint amikor még csak hólyagos?

Néha arra gondolok, bárcsak 30 évvel ezelőtt lennénk, akkor nem volt ennyi alternatíva, az orvosok is hasonlót mondtak, ami volt azt használták, ha jó volt, ha nem. Persze tudom, hogy de akkoriban..., csak néha eszembe jut, főleg így a gyerekkel kapcsolatban.

2012. febr. 12. 22:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen voltak nagy hólyagok,viszont én úgy tudom hogy semmivel nem szabad kenni!!!Mert elfertőzi és később is szárad:(Ha viszket neki ajánlanám a fenistil cseppeket,az én fiam 8 hósan volt bárányhimlős!Jobbulást a lányodnak.
2012. febr. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aloe First!!! Fújd vele akár félóránként, nem fog neki viszketni és fele idő alatt gyógyul. A gyerekorvosunk is csak nézett, hogy gyógyulhatott ilyen gyönyörűen és gyorsan a lányom.

A Zinnat-ot nem értem, miért kapta, az antibiotikum, a bárányhimlő meg egy vírus.

2012. febr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a zinatot én sem értem,talán mert kicsi még és felülfertőzés veszélye ált fenn.A betadinal ne kenegesd hanem amikor naponta többször beleülteted langyos meleg vízbe,abba tegyél betadint,a kórházba is igy csinálják,és nem hátráltat semmit hanem a fertőzést állítja meg,adj neki kálciumot és fenisztil cseppet a viszketésre,azt a doki írja fel,ha úgy látod nagyon viszket neki,hintőporral bekenheted az is sokat segít.Ne öltöztesd túl melegen mert izzadni fog,és attól is viszket,egyenletes meleg legyen a szobába,én váltogattam a badykat rajta,hogy a kifakadt hólyagtól ne legyen baja még nagyobb.egyébként a betadinos fürdés után többet ne fürödjetek inkább zuhi és aztán becsomagolod egy jó frotírtörcsibe és ha lehet ne törölgesd.mi egy hét alatt túl voltunk rajta én ezeket csináltam amiket írtam.
2012. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 gyermekem van,mindegyiknél rázós fehér folyadékot kentem rá,akkor is amikor hólyagos volt.Nekem az orvos javasolta és tényleg nagyon jól szárította és hűsítette is a hólyagokat.a pontos nevét nem tudom és arra sem emlékszem,hogy vényköteles-e,de a gyógyszertárban tudják.Emlékszem gyerekkoromban is ezzel kent anyukám-én nagyon sokszor voltam csalánkiütéses és arra is jó volt.Próbáld meg.Ja és csak tusolni szabad kellemes langyos vízzel,én csak a nemi szervüket és a kezüket mostam szappannal,amíg el nem múlt a himlő.Jobbulást.
2012. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!