Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek lehetne ezt jelezni?...

Kinek lehetne ezt jelezni? Ovis ügy!

Figyelt kérdés

Szeptember óta ovisa lányom, szóval annyira nagy tapasztalatom még nincs, és nem tudom máshol ez hogy működik, ezért kérdezlek benneteket!

Azt vettem észre, hogy a gyerekek étlapján rendszeresen szerepel zöldség és gyümölcs, viszont ezt soha nem kapják meg. Tegnapra pl paradicsom volt kiírva az uzsi mellé mára paprika, múlt héten volt alma, meg banán ebéd mellé.

De miért nem kapják meg? Máshol is így működik ez? Csak azért írják rá, hogy megfeleljen az étlap bizonyos elvárásoknak?

Több mint 400 ft a napi térítési díj, és e mellé minden héten kell vinnünk gyümölcsöt. Nem a semmibe szeretném fizetni azt a havi sok ezer forintot, ha már egyszer szerepel az ételke között.


2012. febr. 7. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
ha lehet kérd el vagy másold le az étlapot és a helyi jegyzővel egyeztess de mielőtt ezt megtennéd kérd ki az óvoda vezető véleményét is mert rosszul is elsülhet rossz hiszemünek fognak nézni ha nem segít az ovi vezetője akkor lépj tovább
2012. febr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Persze nem akarom az ovira szabadítani egyből az önkormányzatot, eszemben sincs, csak kíváncsi vagyok máshol hogy megy ez.

Csütörtökön lesz szülői, ott is rá szeretnék kérdezni.

2012. febr. 7. 23:04
 3/10 anonim ***** válasza:
hát nálunk ha paprika van az uzsihoz az azt jelenti, hogy egy fél karika van a "szendvicsben"
2012. febr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ebéd mellé kiírt gyümölcsöt nálunk mindig délelőtt kapják meg a gyerekek tízóraira. Ha zöldség van, akkor azért kicsit többet kapnak, mint 1 karika, de nem jut mindenkinek 1 egész.

Szerintem is kérdezz rá az óvónőnél, ha nem jutsz előrébb akkor az óvodavezetőnél.

2012. febr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
oviban vagyok dajka néni. Nálunk is van mindég gyümi és zöldség. Miből gondolod, hogy nem kapják meg? De elárulom, nagyon keveset küldenek legalább is nálunk. Ebédre ha gyümi van, mindenkinek fél jut (fél alma, banán, fél túró rudi stb). Zöldségből is örülünk ha felet tudunk adni a gyerekeknek, de inkább csak negyed jut egy gyerkőcre.
2012. febr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy délben elhozom a lányomat az uzsonnájával együtt és soha nincs hozzá kirakva a zöldség.

És akárhányszor kérdezem, hogy ebédhez kapott-e almát, banánt stb, a válasz mindig nem, pedig ha van gyümölcs, ő tuti hogy megeszi, mert imádja. Tudom hogy nem sokat kapnak, eleinte volt is mindig 1-2 karika paprika a szendvicsen év elején, aztán eltűnt róla! :((

A tízórairól ne is beszéljünk, ha mi szülők nem vinnénénk gyümölcsöt, nem kapnának semmit, mondván nem fér bele a napi keretbe. Szóval tízóraira az van, amit mi viszünk. Nehezen hiszem el, hogy napi 405 ft-ba ne férne bele 2 karika paprika vagy paradicsom, vagy 2-3 szelet alma kiegészítve azzal, amit mi viszünk. Hozzáteszem nálunk a legdrágább a környéken a térítési, még pesti ovikba sem kerül ennyibe.

2012. febr. 8. 10:25
 7/10 anonim ***** válasza:
a dajka néni vagyok. Értem, hát ez elég szomorú. Akkor ezek szerint a dajka nénik viszik haza? Reklamáld meg a szülőin. Mi mindég odaadjuk nekik mindet, már amennyi jut szegénykéknek.
2012. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hát meg mondom az őszintét nekem van egy olyan ismerősöm aki igenis haza viszi a vajat a megmaradt főtételt a gyümölcsöt és azt mondják az oviba hogy sokat igyon a gyerek így kevesebbet eszik
2012. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez felháborító!!

Én meg azt mondom nyugodtan kezdj az önkormányzatnál. Az ilyen óvoda megérdemli a büntetést vagy elmarasztalást.

Ne az óvodavezetőnél kérdezz rá, mert a végén még eltussolja az ügyet. Lehet kiszúrná a szemeteket annyival, hogy egy ideig újra lenne az uzsonnához, majd megint nem. Persze nyilván csak akkor tegyél panaszt, ha tényleg biztos vagy benne, hogy nem kapják meg.


Amúgy én nem is értem, hogy hogy nem fér bele a keretbe?

Egy felnőtt 60 kilós nő, ha változatosan étkezik kb. 35 000 Ft-ot költ kajára egy hónapban. Akkor egy 15 kilós óvodás élelmezési költsége nehogy már ne jöjjön ki, havi 9000 Ft-ból! Csakhogy ez 30 napra értendő, nem 21-22-re, amit az óvodában töltenek. És nem is egy egész napi étkezés kell, hogy beleférjen, hiszen reggelit, vacsorát nem kapnak. Tehát az étkezés összege reálisan 6500 ft-ból ki kell, hogy jöjjön 22 napra. És ebben nem csak egy karika paprika fér bele.

2012. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A szülői értekezlet óta, érdekes módon újra van zöldség az uzsihoz, és gyümölcs az ebédhez! Igaz nem sok, de legalább megkapja a gyerek. Kíváncsi vagyok meddig marad ez így.


Amúgy az egyik iskolámból kiindulva (ahol tanulta), ne lepődnék meg rajta, ha a dadusok és óvó nénik megrakott szatyrokkal térnének haza! A suliból is haza hordták még az utolsó morzsát a konyhások meg a tanárok.

2012. febr. 22. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!