Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis kérdés. Ti hogy látjátok?...

Ovis kérdés. Ti hogy látjátok? Lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén kezdtük az ovit, eddig 6 napot jártunk részletbe, mert ahogy kigyógyult 2 heti betegségből, mától újra beteg lett kisfiam. :( Sajnos azt tapasztalom, hogy sok a beteg gyerek az oviban is, folyik az orra, de elég durva a látvány, a másik rettentően köhög, a 3. bárányhimlős, de már jobban van...Erről Ti mit gondoltok, hogy helyes az, hogy betegen járatják oviba a Gyereket a szülők? Jó, gondolom van aki nem tudja másképp megoldani, mert nincs ki vigyázna rá, míg megy a meló. Na de ezzel megfertőzi az egészségeseket is. :( Január 2-án kezdtük az ovit, másnap ügyeleten kötöttünk ki. 2 hét itthon, majd most a héten újra kezdtük, de tegnapig, mától itthon lesz ki tudja meddig. :(
2012. jan. 27. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Keresztlányom szeptemberben kezdte az ovit. Azóta ő is nagyon beteges. Valóban sok a beteg gyerek benn. Most tesómék is azt csinálják, hogy amíg teljesen meg nem gyógyul a kislány, addig nem viszik oviba. Ha meggyógyul, akkor viszik, de úgy is legfeljebb 3 hetet járt folyamatosan.

A gyerekeknek még semmi ellen állóképességük nincs, és igazából az ilyen helyeken ez meglátszik. Annyira nem baj, hogy beteges, mert erősödik az immunrendszere.

Azért az durva, hogy valakit bárányhimlővel vittek oviba...:(

2012. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én másképp tenném fel a kérdést: miért engedi vissza az orvos, ha még fertőz? Mert a szülő ugye nem tudja eldönteni, hogy fertőz vagy sem.
2012. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk. Azzal a különbséggel, hogy októberben kezdtünk. Egy hetet ment, másfelet otthon volt. Én is ki voltam, állandóan idegeskedtem, hogy egyfolytában szenved a gyerek és hogy gyógyszerrel kell tömni. Mostanra egy kicsit már jobb az immunrendszere szerencsére. Most épp egészséges, már két hete, remélem kijutottunk ebből az ördögi körből. Én is szidtam eleget magamban azt, aki betegen vitte a gyerekét...de megértem, hogy nincs más választása, a csoportban meg nem lehet karanténbe tenni. Kellemetlen, el kell viselni, sajnos.
2012. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom csoportjában dettó ugyanez a helyzet. Tele van a csoport köhögő gyerekkel, meg a zöld takony mindnek a szájába lóg. Elnézést a leírásért, de ez a helyzet. Ez a látvány fogad mikor megyek a gyerekemért. Soha nem értem, hogy nincs annyi idejük, hogy megtöröljék szerencsétlen gyerekek orrát. Az én gyerekem is hetekig járt taknyosan. Aztán egyszer megelégeltem, és itthon maradtam vele. 3-4 nap alatt helyrejött, de utána következő héten minden kezdődött előlröl. Ez így ment majdnem 3 hónapig. Már most egy ideje nem taknyos a lányom.

Szerintem kell egy kis idő, miután közösségbe mennek, hogy a szervezetük megismerkedjen az ilyen közösségi jellegű bacikkal, majd legyőzze őket. Szerintem a lányom immunrendszere már ráállt erre az ovis mizériára, és már le tudja győzni az apróbb betegségeket.

Valóban a legtöbben nem tehetik meg, hogy ne vigyák oviba a gyerkőcöt "csak" azért mert köhécsel, vagy taknyos. Így marad az, hogy végigfertőzi az összes gyereket. Így alakul ki majd mindegyiknél szépen lassan az immunvédelem. Ez van. Én megértem aki nem teheti meg és viszi a gyereket oviba, bár az tény, hogy ez a többinek roppant kellemetlen. Nekem is az volt. De bárányhimlősen is vinni, azért az érdekes.

2012. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Te milyen megoldást tudnál találni ha beteg lenne a gyermeked de megy a meló és senki nincs aki a gyermekeddel maradjon?Hogy oldanád meg?Én egy olyan anyuka vagyok akinek 1,5 évesen is beteges a gyermeke,belé se merek gondolni,hogy mi lesz majd az oviba,de muszály lesz beadjam mert a pénzből élünk és azt meg is kell keresni,el kell menni dolgozni.Senki nincs akire hagyhatnám vagy megbízhatnám annyira is hogy legalább 1-2 órácskát ráhagyhatom.
2012. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az orrfolyás, kisebb köhögés a mi ovinkban "rendben" ezt azért írom zárójelbe, mert alapvetően tudom, hogy ha ilyen nem lenne, akkor nem lenne ennyi beteg gyerek. De az is igaz, hogy valahol meg kell, hogy erősödjön az immunrendszer és ez igazán a betegségek által fog, nem a vitaminok adása által. És az is igaz, hogy a szülők nagy részének dolgoznia kell, nincs segítsége, így beadja. Nekünk szerencsére van segítség, nagymama, aki most már egy hete otthon van a lányommal, hörghuruttal, aztán a füle is fájt, de az csak egyik este, azóta sem. Én pedig akkor maradok vele otthon, ha panasza van, rosszul van, lázas, fáj valamije. Most az orrszíváson kívül nem kell vele semmit csinálni. A bárányhimlővel beviszem, az azért durva. :(
2012. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen,ez ezzel jár.az ovoda kiscsoportja a szokás cssoportja.olyan bacikkal,vírusokkal találkozik amikkel eddig nem,igy az immunrednszere nem tud védekezni.Az orvos se írja ki ha csak simán folyik az óra,vagy ha egy picit köhög.mi is most kezdtük 2 hete még nem volt beteg de biztos az lesz ő is,a középső már nem lesz olyan gáz.Sajnos ezt az időszakot át kell vészelni.
2012. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt elhiszem ,hogy sok a náthás, taknyos gyerek, de hogy bárányhimlővel nem viheti valaki az tuti. Ahhoz a gyerekorvosnak igazolsát kell kiadni, hogy mehessen közösségbe, azt pedig amíg fertőz nem kap. Akkor kap, amikor az utolsó var is leesett róla, akkor epdig már nem fertőz, az más kérdés, hogy amelyik "barit" elvakarta szegény gyerek, annak a hege jó néhány hét mire elhalványul, és el nem is múlik majd teljesen.
2012. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor én is a szerencsések közé tartozok, hogy meg tudom oldani azt ha beteg a gyerekem van kire bíznom. De mivel nem dolgozok, így ez a kérdés megoldott. Ha dolgoznék is, akkor sem vinném, és itt nem is vihetném főleg nem lázasan oviba. Nekem a gyerekem mellett van egy 90 éves dédi, akit gondozni kell, ami nem egy leányálom nap, mint nap....

Igen erre én is gondoltam, hogy így erősödik az immunrendszere, megszokja majd a későbbiekben az új bacilusokat, és könnyebben átvészeli azt. Na de ennyire? E hónapban 6 napot volt oviban, jövőhéten végig itthon lesz velem. Amúgy dolgozok, csak itthon, és elég sok időt vesz igénybe sajnos, amit meg kell csinálnom, mert muszáj. De ez van, majd csak lesz jobb a helyzet.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

2012. jan. 27. 16:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez sokszor így van, hogy alig van oviban a gyerek. :( Jobbulást nektek!
2012. jan. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!