Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek nyűgös (nem...

Hogy kezelitek nyűgös (nem hisztis) gyereketeket?

Figyelt kérdés

Tegnap délután meg ma reggel egyszerűen nem bírtam 3,5 éves lányunkkal.

Mindenen görbül lefele a szája, semmi sem jó, mindenen sír.

Megkérdezem mi a baj, mindig mást mond, fáradt, fáj a lába, nem bír levetkőzni, nem bír felöltözni (már régóta egyedül csinálja ezeket) stb.


2012. febr. 3. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Rájuk is hat ám az időjárás.... Még több türelem és babusgatás kell neki
2012. febr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolod az viselné meg ennyire? Nem szokott ilyen lenni.
2012. febr. 3. 09:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy az ő kis szervezetét mennyire megviselheti ez a hideg. Az én gyerekem is érzékeny az időjárás változásra-csak épp nála ez rosszaságban nyilvánul meg. Nekem majd szét megy a fejem, ha változik az idő, ő meg átmegy kisördögbe... Eszméletlen...
2012. febr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit magára hagynám, hogy megnyugodjon, beleunjon a nyűgjébe és maga akarjon változtatni rajta. Nem haraggal, nem dühösen, nem elutasítóan, kedvesen meg lehet neki mondani, hogy így nem beszélgetünk egymással, szeretnél neki segíteni, de ahhoz neki is tenni kell.


Ha húzzuk, hogy "de mi a baj?", "nincs kedved ezt, meg azt csinálni?", "légyszíves", "büntilesz"... nem segít. Saját magát meg 5 perc alatt rendbeszedi, pláne ha nem kap extra figyelmet a nyűglődésért. Vidáman, mosolygósan jön, és semmi baj. Három és fél évesen már elvárható, hogy meg tudja magát nyugtatni.


Az én kisebbik fiam 4 éves múlt, és ez vált be.

2012. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!