Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok segíteni? Valami...

Tudnátok segíteni? Valami keserű anyagot keresek.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos a kislányom (2,5 éves) a legutóbbi megfázásnál felvette azt a rossz szokást, hogy körbenyalja a száját, mostanra tiszta seb neki.

De ez "csak" az egyik probléma, a másik, hogy félek, hogy rossz beidegződéssé válik nála, az borzasztó lenne!


Az orvos adott krémet a bőrére, amit éjjel kenhetek rá, mert nem lenne jó, ha a hatóanyagot is lenyalná, és arra gondoltam, hogy ha legyógyulna, akkor valami rossz ízű dologgal bekenném neki. Ha nem viszem két napig levegőre, hogy ne fújja ki jobban a szél, és bekenem ezzel a "mivel?", akkor talán van esélyem, hogy még az elején elhagyja ezt a rossz szokást.


Szóval mit tehetnék rá szerintetek? Vettem ilyen körömlakkot, amit a körömrágós, ujjszopós gyerekeknek kell felkenni, de.. ha lenne természetesebb anyag, fűszer, vagy valami, akkor azt választanám.


2012. jan. 31. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha benyálazta, utána tegyél rá neki pirospaprikát.

Esetleg citromlé, ecet, a fahéjnak sincs valami jó íze úgy önmagában.


De lehet hogy ez nem túl jó ötlet, gondold el, hogy ki van fújva a szájacskája, aztán még teszel rá neki pl. citromlevet. :/ Először próbáld a tudtára adni, hogy ezt nem szabad, anya mérges lesz, stb.

2012. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
én pont a körömrágás elleni lakkot akartam javasolni. szerintem nyugodtan felkenheted, nem lesz tőle semmi baja. az én fiam simán lenyalta a körméről, és nem volt semmi gondja tőle.
2012. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Na az én ugyanilyen korú kisfiamnál dettó ez volt. Én vettem Labello-t és tetszett neki, hogy azzal kenegeti a száját. Ez egy kislánynál külön öröm, hogy "rúzsozhat"! Vegyél semleges ízt, pl. kék dobozosat, ne epreset, mert azt nyalni fogja!


Nálunk bevált!

2012. jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én semmivel nem kenném neki, illetve semmivel, amivel kellemetlenséget okozok neki. Elég drasztikus gondolat, nem hiszem, hogy célravezető.


Nekem hasonló korú lányaim vannak, mindkettőnek van labello, azzal rúzsozzák magukat és nem nyalogatják a szájukat.

2012. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudj kedves utolsó, de szerinted az is "drasztikus", ha a körömrágós, vagy ujjszopós gyerek ellen vetnek be ilyen praktikát?


Szerinted mit fog megköszönni később? Ha két napi drasztikus megoldással (mitől drasztikus a fahéj, vagy az erre kitalált patikai szer??) leszoktatom egy undorító, később kellemetlen, és sokkal nehezebben elhagyható beidegződéstől, vagy ha "kíméletből" hagyom, hogy tegye, amit szeretne?

Az a baj a Labelloval, hogy az megelőzésre jó, itt már kialakult a probléma. A bőrön is, és a száj körbenyalásának a szokása is.

2012. febr. 1. 09:48
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Azért ne keverjük már össze egy ujjszopós rossz szokást (max. felázva van a bőr) és egy sebes, berepedezett szájat! Ez utóbbira nincs "keserű anyag", amit erre találtak ki! A keserű anyagot a körömrágásra, ujjszopásra találták ki. Fahéj: csináltál már almáspitét papír által vágott pici sebbel? Rohadtul fáj, mert a fahéj marja. Szerinted mit csinálna a gyerkőcöd szájával?


Persze, hogy ki van sebesedve a szája, hiszen egy megfázás után van. Ha nem kapsz levegőt az orron (pl. megfázás esetén), akkor nyitott szájjal lélegzel, ergo, az alapjáraton picit nedves szád kiszárad, ezért nyalogatja a gyerek. De te is ha beteg vagy. Ezért (is) néz ki szinte minden náthás embernek a szája úgy, mintha körberágta volna kétszer.

A labellot (de írhattam volna patikai "szőlőzsírt" is) arra írtam, hogy segít regenerálni a száj bőrét, ami következtében nem fogja tovább nyalogatni, hiszen helyreállt a kellő "nedvesség", pár nap alatt leszokik a "rossz beidegződéstől" (ami hangsúlyozom, nem rossz beidegződés, hanem normális jelenség orrdugulás esetén).


De nyilván a te gyereked, ha szerinted célravezetőbb az, hogy egy körömrágás ellen kitalált keserű cuccal kened a gyereked sebes száját, akkor csináld. Csak akkor nem értem, hogy miért kérdezel bármit is...

2012. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A kérdés, mint fentebb is olvasható, így szólt:


"..és arra gondoltam, hogy ha legyógyulna, akkor valami rossz ízű dologgal bekenném neki. Ha nem viszem két napig levegőre, hogy ne fújja ki jobban a szél, és bekenem ezzel a "mivel?", akkor talán van esélyem, hogy még az elején elhagyja ezt a rossz szokást"

2012. febr. 1. 12:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg begyógyul, próbáld kék tégelyes Niveával kenni. Nagyon hatásosan rendbehozza a sebes szájat.
2012. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vajjal kend be. Az jóizű,de szerintem nem baj ha lenyalja.
2012. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ezt csinálja, folyton sebes a szája körül. Szerintem ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni, főleg ilyenkor télen, mivel kiszárad a szája a széltől, ezért ösztönösen nyalja, hogy benedvesítse.

Talán a szőlőzsír tényleg segít, hogy azzal bármikor bekenheti, de szerintem teljesen semmi nem szűnteti meg a problémát.

Viszont ha minden este bekened neki, szépen rendben tartható, hamar elmúlik az enyhe pirosság. :)

2012. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!