Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan nez ki a napi etrendete...

Hajnal-Tunde kérdése:

Hogyan nez ki a napi etrendetek 1.5-2 eves gyerekeiteknek? Koszonom elore is a valaszaitokat.

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Reggel 7-8 óra között 2 dl tej, felváott és kifli

tizorai gyümi, vagy joghurt

12-13 óra közt ebéd: fözelék, hús

16 óra: Fözelék, hus, vagy joghurt

18-19 óra közt vacsi felvágott, sajt, kifli, sült hus

és 2 dl tej

2012. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Óóóó, az enyém a felét sem eszi meg annak amit az első írt. 1 hónap múlva lesz 2 éves, és ez általában a napi adagja:

9 körül kel, akkor 2,5 dl tápszer

délig eszeget valamit, de igazából sem reggelit nem kér, sem tízórait, A kenyérből jó ha 1-2 falatot megeszik, majd tízórai 1 mandarint mondjuk ha könyörgök és kicselezem.

12-13 között ebédre 2-3 dl sűrű leves általában, inkább csak zöldség és hús ( a főzelékeket nem eszi meg). A másodikból is mindig megkínálom, de abból soha nem eszik, max 1-2 falat krumpli, hús, uborka, ilyesmi.

Uzsonna 4-5 körül: 2 dl joghurt, krémtúró, ilyesmi. Majd gyümölcs estig.

Vacsorára pedig amit a család kap, de csak csipeget.

Végül alvás előtt 9 körül megint a 2,5 dl tápszer.


Iszonyú rossz evő, úgy kell belediktálni az ételt. Ha pedig nem erőltetem, legyengül és egész nap csak alszik:( Kipróbáltam már.

Sajnos én sem ettem sokat gyerekkoromban.

Ja, kb 93 cm magas és 11 kiló körüli a súlya.

2012. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

1,5 éves fiú

reggeli: 2-3 dl kakaó,esetleg pár falat a szendvicsemből.

tízórai: gyümölcs,joghurt

ebéd:sok leves, kevés másodikféle.imád minden levest:)

vacsora:kenyér,felvágott,tejföl,sajt..

lefekvéshez 2-3 dl tej,vagy kakaó.

napközben esetleg nasi,ami pufi,gyümölcs,túró rudi,sajt.

sajnos nem nagyétkű,de próbálom változatosan etetni.

2012. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

1,5 éves, kisfiú:

- reggel hét körül két deci kakaó, még cumisüvegből issza

- 9 körül reggeli - szendvics, bundáskenyér, tükörtojás, ilyesmi, egy egész karaj bundáskenyeret megeszik, vagy két tükörtojást, nagyjából ez az adagja:-) plusz tea (pohárból)

- tízóraizni nem szokott, max. egy kis almát, meg iszik tejet vagy teát vagy sokszor simán vizet

- ebéd: amit mi eszünk, leveseket is, főzelékféléket is, tésztát, húsételeket, mindent szeret, vizet iszik hozzá

- ebéd után alszik, ébredés után azonnal éhes (3 körül) ilyenkor szendvicsfélét kap, joghurtot kiflivel, péksüteményt, épp mi van itthon

- 5 körül gyümölcsök, zöldségek, kölesgolyó, buláta víz vagy tea

- 7 körül (fürdés után) vacsora - általában meleg étel, vagy déli maradék, ha olyasmi volt, amit nagyon szeret, vagy gyakran valami gyorsat összeütök, pl. rakott krumpli, lecsó, omlett, de szoktam sütni halat is vacsira, imádják a tesójával együtt, mikor épp mit, vagy ha nehezebb ebéd volt (húsféle, pörkölt, ilyesmi) akkor vagy egy gyors főzelékfélét ütök össze, vagy tejberizst, stb.

- elalvás előtt egy üveg tej (pár hete elhagyta az esti szopit)

Örülök, mert jó evő, vele soha nem kell kínlódnom, hogy végre egyen, ellentétben a nővérével, akibe sokszor úgy kell beleimádkozni pár falatot .

2012. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia! 18,5 hós a kislányom.

Reggel 7-8 között kel, kb. 2 dl tejital vagy tej.

9 körül sonkás tojásrántotta vagy vajas kalács vagy kenyér/kifli/zsömle felvágottal, sajjtal

11 körül gyümölcs joghurt vagy gyümi vagy puding

12-től alszik általában 2-ig fél 3-ig utána ebéd: főzelék hússal.

Negyed 6 körül 1,5 dl tejital és vagy eszik egy kis szelet kenyeret, kalácsot, johurtot vagy nem.

Fél 8-körül eszik kb. 160-170 ml tejpépet, negyed 9 körül egy kis kenyeret vagy kiflit vajjal, sajttal. Háromnegyed 9-9 körül alszik.

2012. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Off:

Ne haragudj Gabka77, de én kezdem azt hinni, hogy Te egy kicsit már fényezed és szuperanyukának állítod be magad. Nem akarok kötözködni, de én már azt gondolom, hogy minden amit írsz, el kell osztani kettővel. Már régebben észrevettem, hogy egész nap jönnek a válaszaid, és ha jól emlékszem most várod a 3-ik babát. Mégis hogy van időd a gyerekekre, a fent leírt napi étrend összeállításra, a háztartásra és az egész nap gép előtt ülésre egyszerre? Nekem furcsa!

Nem vagyok egy kezdő háziasszony, de pl a rakott krumpli, nem negyed óra alatt összedobható étel.

Bocs ha tévednék,akkor elnézést, csak nekem tényleg furcsa ha valaki mindig szuper mindenben, minden téren.

2012. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

20 hónapos a fiam

felkeléskor(7-8 között) 2-3 dl cikoria kévá, vagy tej, de ha ezeket nem kéri akkor nesquik gabonapehely tejjel

majd mikor reggelizek abból is kap:bundáskenyér, felvágottas kenyér, tojás, de ezekből nem eszik sokat.

tizorai: gyümölcs-nagyon szereti.

ebéd: levesek a kedvencei+husi. szereti arakott dolgokat, és mindent ami tészta

alszik ebéd után, majd mikor felkel, akkor kap egy rudit, krémtúrót + gyümölcsöt.

ha megyünk sétálni délután kér valami "nasit". kuki, keksz, de csak pár darab

vacsi, amit mi eszünk, szendvics, tejfölös kenyér, virsli, avokádókrém , inkább könnyű ételeket mert a déli maradékot már nem szívesen eszi meg.+2 dl gyümölcslé, ebbe van a Béres csepp neki

lefekvéskor kap teát az bent is van vele éjjel, hátha szomjas lesz.

2012. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1,5 évesem van.


7,30-8 között kel iszik cumisüvegből 70-100ml tápszert

reggelizni nem reggelizik, hiába adok neki bármit 9 óra körül. előfordul hogy kap egy turó rudit

10-kor gyümi

12-12,30 ebéd amit mi eszünk

15,30-16 valami kis joghurt, vagy puding vagy tejszelet

17,15 körül vacsi szintén amit mi eszünk

20 óra tápszer 250-300ml


kenyeret nem eszik csak bundáskenyér formájában. mint írtam reggelizni szinte sosem reggelizik pluszban, esetleg bekap 3-4 szelet virslikarikát.

2012. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves engem megszólító válaszoló. Nem tudom ugyan, mi a fene az a hűdekomoly a heti étrendünkben, de a legtöbb étel, amit főzök, fél óra elkészítési időt nem lépi túl. Amikor meg fő vagy sül magától, ahhoz én nem kellek ugye.:-)

Nekem nagymamám tanította annak idején, hogy hogyan lehet nagyon sok időt megspórolni a háztartásban, többek között a konyhában is. Csak egy apróság a sokból: ha mondjuk pörköltet főzök, akkor mindig jó nagy adagot. Egyik nap ehetjük főételként, mondjuk galuskával. A többi részt szétosztom, kis adagokban lefagyasztom. Lesz belőle főzelékre feltét, gulyásleves alap, csak be kell zöldségelni, összeforralni és kész, egy részt ledarálok és mehet húsos palacsintába (palacsintát három palacsintasütővel sütöm egyszerre, percek alatt kész van egy nagy adag, robotgéppel keverem ki a tésztát, az is két perc így), ily módon egyszer dolgozom egy picit valamivel, mégis sokféle kaja van belőle szinte percek alatt.

A netet amúgy laptopról nyomom, aminek ugye az az előnye, hogy bárhová vihető a lakásban, a konyhaasztalnál szoktam írogatni sokszor, két kavarás között.

Van mosógépem, mosogatógépem. Rászánom az időt arra, hogy szépen teregessek, így csak kevés dolgot vasalok, főleg, hogy igyekszem eleve olyan dolgokat vásárolni, ami nem nagyon igényel vasalást, kivételt képeznek a férjem ingei, mert azt muszáj.

A lakást végigporszívózni, felmosni nagyon maximum fél órába belefér, minden nap csinálom, így túl nagy kosz sincs, gyorsan végzek.

A gyerekek szobájában a játékok jó része kosarakban és "kincsesládákban" van, gyorsan és könnyen össze lehet pakolni.

Főzés közben mindig folyamatosan rakom a mosogatógépbe a cuccot, ha megtelt, elindítom, így a konyha is rendben. És nem fekszem le este addig, amíg nem pakolásztam össze vacsi után, nem megy a mosogatógép, nem törölgettem le a konyhapultot, stb. Ez sem igényel többet, mint 10-15 perc, de reggel tiszta lakásra és rendre ébredünk.

Van külön mosókonyhám, öt szennyestartóval, amikor fölviszem a koszos ruhákat, már eleve a megfelelő ládába dobom be, két perc pluszt jelent csak, de már nem kell válogatnom a mosnivalót, amikor mosok, csak telerakni a gépet és kész. Egyébként az is gyakran megy éjjel, este elindítom, reggel teregetek.

Hetente letörölgetni nem nagy cucc, a fürdőszobában is letörölgetek este, miután megfürödtek a gyerekek, az is napi öt perc igénybevétel, de így általában rend van, hétvégén pillanatok alatt ki tudom teljesen takarítani.

Sok a beépített szekrényünk, a legtöbb munkát az okozza, ha nincs a tárgyaknak helye. Tudom, mert amikor még a régi lakásunkban laktunk, ez volt a legnagyobb gondom, hogy mit hová pakoljak. Most minden fér kényelmesen, így rendet tartani is könnyebb.

Mindezeken kívül igazán tuti gyerekeim vannak, eljátszanak magukban is, illetve egymással akár 1-2 órát is, ha meg nem, hát ott vannak velem és csináljuk együtt a dolgokat (úgy mondjuk lassabban megy:D).

Nagytakarítást részletekben szoktam, minden hétvégén egy helyiség, az nem tart olyan sokáig, mégis haladok.

Ezért szoktam mondani, hogy minden csak szervezés kérdése. Nem szabad elfelejteni előző este kivenni a húst a fagyasztóból, ha időben akarok főzni belőle. Nem szabad elfelejteni kipakolni a mosogatógépet mondjuk reggel, amíg lefő a kávé, így az üres kávésbögrék már mehetnek is be a gépbe, máris nem kell a konyhában rumlizni. Kell egy napi rutin, amihez igyekezni kell ragaszkodni, amennyiben lehetséges, ez nem csak a gyerekeknek jó, hanem nekünk is. És mindenekelőtt hagyni kell időt saját magunkra - akár azzal, hogy napközben egy-egy percre benézek pl. ide - mert utána könnyebben megy a következő feladat.

Nem érzem varázslatosnak, amit csinálok. Sőt, ismerek háromgyerekes anyukát, mi több, hat gyerekes anyukát, akinél még flottabbul megy minden, mint nálunk. Tőlük igyekszem tanulni. Nagyon-nagyon sokat lehet!

2012. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

bocs az offért!!! én tudok egy tuti negyedórás rakottkrumpli receptet :) vagyis annyit kell pepecselni vele.

tojást megfőzöm míg megpucolom a nyers krumplit, felvágom, mehet a tepsibe, kis vizet, olajat öntök alá és fólia alatt, sütöm majd leveszem a fóliát mikor megpuhult a krumpli és megpirítom a tetejét :)))

nagyon finom így is, egyszer próbáld ki :)


2éves fiam hétalvó :D

9kor kel, 2,5 deci tejet iszik

10óraira egy almát kap egy üveg teával (igen, cumisüvegből :D), mandarint ha kér, de kb 3 hete csak alma megy :S

ebédre levest majd főzeléket hússal kap.

majd alvás (f2-től)

4kor kel, van, hogy nem uzsizik, van, hogy csipeget valamit, tejszelet, gyümi, keksz, tényleg csak valami kis rágcsi

vacsira szintén sokat eszik, általában valami husos egytálétel, pörkölt, sülthús vagy frissensült van, körettel, krumpli, rizibizi, vagy párolt zöldség.

majd egy kis desszert, ha sütöttem akkor azt, vagy joghurt, túrókrém, túrórudi néha


lefekvéshez még bevág 2,5deci tejet :)



egyik válaszoló írta, hogy uzsira tejet, vacsira meg tejpépet ad. tőle kérdezném, hogy nem kevés neki? én is gondolkodom, hogy veszek tejpépet a fiamnak mert a tejbegríz a kedvence de minden nap nem adhatom azt! ezért gondoltam, csak nem tudom :S

2012. jan. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!