Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 1.5 éves gyereke is rossz...

Más 1.5 éves gyereke is rossz alvó? Miért lehet ez? Eddig nem volt ilyen probléma?

Figyelt kérdés

Éjfél után óránként felkel. Nem kell neki semmi, csak megfordítom hasra és kész, alszik tovább. Ma volt először, hogy 45 percen keresztül kellett visszaaltatni. Karácsony óta csinálja ezt.

A foga nem lehet, mert akkor hatnának a homeós bogyók vagy fájdalomcsillapítók.


2012. jan. 21. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet h a szeparációs szorongás egy hulláma ez, illetve ilyenkor kezdhetnek el félni a sötétben. Más tippem nincs sajna, gondolom a fázik-melege van, egyéb dolgokat már kizártátok.
2012. jan. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem fázik, nincs melege, nem éhes és nem szomjas.

2012. jan. 23. 14:29
 3/14 anonim ***** válasza:
Én a fogzást nem feltétlenül zárnám ki, mert nálunk is mikor jöttek a rágó, illetve szemfogak bizony az addig jó bevált fájdalomcsillapítók már nem voltak hatásosak.
2012. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De semmi jellemző fogzási tünetet nem produkál, amit eddig. Pedig minden foga szenvedések árán jött ki. 16 foga van.
2012. jan. 25. 15:56
 5/14 anonim válasza:
az enyém masfél éves.most az a mániája,hogy csak ugy alszik el,hogy mellé bujok,átolelem.ha elaludt csendben ellopodzok.éjjel tobbszor is felkel,ilyenkor kakaot adok neki cumisuvegbol.icizik amennyit szeretne és alszik tovább
2012. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekünk is ott a tea meg a kakaó és a víz is, de nem kell neki.
2012. jan. 25. 20:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Az enyém is 1,5 éves,sosem volt jó alvó de azért egy ideje már legalább éjszaka aludt.De Ő is kb,1,5 hete műsorozik éjszaka.Szerintem megszokásból ébred fel(az enyém )mert szinte percre pontosan ugyanakkor. Én is tudom hogy semmi baja,egyszerűen csak engem akar!Nekem ráadásul délután sem alszik rendesen,kb.40 percet alszik utána megint engem akar,és képtelen egyedül vissza aludni.Én meg már arra vagyok képtelen hogy a kezembe altassam vissza 4-5-ször.Ma is 1 órát ültem az ágya mellett,Ő meg csak üvöltött hogy Anya,anya.Pedig ott voltam vele szembe!És tudom hogy nem volt semmi baja.Úgyhogy én is kíváncsi vagyok.Már bocs mert segíteni nem segítettem de legalább tudod hogy más is jár ebbe a cipőbe:-))
2012. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Állítólag ilyenkor már elkezdenek félni a sötétben. Próbáld meg, hogy kislámpát kapcsolsz. Az én gyerkőcömet ilyenkor kiveszem, hasamra fektetem és alszik. 4-5 nap után visszaáll a rend, már nem kéredzkedik át. De néha 2 nap éjjel az apját küldöm át, akkor is vissza szokott állni a rend.
2012. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekünk is szinte mindig percre pontosan ugyanakkor kel fel éjszaka. Volt olyan, aki a 2:30-as kelést azzal magyarázta, hogy akkor nyílik ki a túlvilág kapuja és ők még érzik, látják a szellemeket. Nem vagyok ilyen szempontból hívő, de mondom adok egy egy álomcsapdának. Nem segített.

Ez után következett, hogy vannak ásványok, amik segítik az alvásban. Vettem azt is, amiből az lett, hogy egyik éjszaka a jáspist valahogy kikotorta a dugi helyről és hozzám dobta.

Egy szobában, külön ágyban alszunk.

A fogzásos, evvős, ivós, fázós dolgokat meg írtam.

Teljesen sötét nincs. Egy sólámpa minden este ég.

Abban lehet valami hogy kezd félni, mert hétfőn babaúszáson a szaunában egy kislány elsikította magát, nagyon megijedt, sírt is. Éjszaka pedig azóta arra kel, vagy csak én, hogy ugyanolyan hanglejtésben sikít. De ezt nappal is csinálja, ha tetszik neki valami vagy csak saját szórakoztatásából, nem tudom. De ez akkor sem tart karácsony óta.

Azt tudom, hogy szereti ha velem van, de sokszor akkor is felkel sírva, ha kettőnk között alszik, mert ha 5x kel fel, akkor oda szoktam venni magunk közé. A hasamra nem tehetem, mert 13 kg és most jön a kis tesó. Azért őrá is vigyázni kell. Pedig ott szeret aludni, csak nagyon nyomja a hasam. A vállamon már nem jó neki, akkor nyöszörög.

Az orvos csak annyit mondott, hogy vannak rosszul alvó gyerekek.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. jan. 25. 22:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű!Nekem a nagy fiam nagyon jó alvó volt sosem éjszakáztunk első perctő a külön szobájában külön ágyában aludt!A kicsivel hasonlóan csináltam mindent,persze hamarabb felkaptam ha sírt hogy a nagyot ne ébressze fel,de két külön világ az alvásuk.És már néha én is azzal nyugtatom magam hogy el kell fogadnom hogy rossz alvó és kész!Nem vigasz.
2012. jan. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!