Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 6 és fél éves. Nemrég...

Kisfiam 6 és fél éves. Nemrég kezdett mozogni alul az egyik foga, és most vette észre, hogy mögötte már bújik a másik. Lehet ebből gondunk?

Figyelt kérdés
Fogorvosról hallani sem akar, mert egy párszor már megkínozták. Mozgatni se nagyon akarja hogy hamarabb kiessen. Mit tehetnék? Csúnyán fog állni az új fog ha a régi még ott marad egy darabig? Hasonló helyzetben mit csináltatok? A többi fognál is is előfordulhat ez?
2009. máj. 27. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
semmi gond nem lesz vele. mikor kislányomnak kiesett az alsó 2, helyette a 2 csontfog teljesen ferdén, majdnem egymásnak derékszögben kezdett kinőni. mentem a fogorvoshoz és elvittem magammal, hogy nézze meg, van e valami teendő vele. azt mondta semmi gond nem lesz, most még kevés a hely a fogaknak, de ahogy nő az állkapcsa és ahogy potyognak a tejfogak, majd szépen rendeződik. ez tavaly augusztusban volt, ma pedig már teljesen egyenesen állnak. én lányomnak elég hosszúak a tejfogai gyökerei ezért sosem akart kiesni magától, bármennyire is lötyögött, a végén szólt, hogy most már apa húzza ki.
2009. máj. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,a fiamnak is így jött a két alsó foga.Neki még nem is mozgott a tejfoga amikor már jött mögötte az új fog.Elég sokára esett ki,de utánna napok alatt a helyére húzódott az új fog,és megfelelően állt.Mi sem mentünk fogorvoshoz,de megoldódott.:)
2009. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. máj. 28. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!