Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális, hogy a...

Meddig normális, hogy a kislányom r hellyett l-t mond?

Figyelt kérdés
Igaz még csak 3 éves. Nektek mikor ejtette ki a hangokat rendesen?
2012. jan. 4. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Mostantol már kell vele foglalkozni.
2012. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A fiam 4 éves, mostanában mondja szépen tisztán pörgősen az R hangot. De például S helyett még mindig SZ-t mond. Nem baj, iskolás korára biztosan gyönyörűen fog beszélni, nincs elkésve.
2012. jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
20%
Változó, attól függ, kivel mennyit foglalkoznak. Az unokahúgom 6 évesen még r helyett l-t mondott, mikor már 7 éves lett iskolában megtanult helyesen beszélni. Persze ajánlatos figyelni rá, esetleg logopédushoz járni vele.
2012. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen még semmi gond, a lányom egy csomó hangot nem ejt tisztán. Nálunk az oviban a nagycsoportban van logopédiai vizsgálat, azt mondták addig nem kell vele foglalkozni.
2012. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
unokatesóm 30 felett van és még mindig l-t mond r helyet, vele nem tudtak mit csinálni, egyszerűen nem bírja kimondani, de ha beszél akkor nem lehet észre venni, hogy mást mond csak ha nagyon figyel az ember
2012. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Az élettani pöszeség korhatára kb 5 év.

Az r egy elég nehéz hang, fejlődniük kell a száj és a körüli izmoknak.

2012. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Az oviban nagycsoportban foglalkoznak csak vele.

5 éves a nagyobbik fiam, ő is l betűt mond még az "r" helyett. Most középsős és azt mondták az oviban, hogy semmi gond, ha szeptemberig nem tanulja meg, akkor majd a logopédus foglalkozik vele.

Egyébként én meg pösze vagyok és selypítek is, pedig évekig jártam logopédushoz az általánosban... Ennek ellenére több szavalóversenyt is nyertem :))))

2012. jan. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Lehetett kérdezni itt egy kedves anyukától, aki szakember.

Én ugyanezt kérdeztem a 3,5 éves lányomról, hogy gond-e, ha a r betűt l-nek mondja.

Az alábbiakat válaszolta:


"5 éves korig nem számít beszédhibának semelyik hang hiánya, torzítása, vagy cseréje.

Ha csak az r marad vissza, nagycsoportban fogja csak felvenni a logopédus terápiába, de ha még csak kiscsoportos, és már így áll, akkor biztosan megoldódik magától is addigra a probléma.

Fontos, hogy ne mondjátok neki, hogy az nem jó, ne erőltessétek, hogy perdítse a nyelvét, mert abból könnyen torz hang születhet, amit sokkal nehezebb korrigálni (ezt leírtam részletesen az első oldalak valamelyikén, ha van kedved, olvasd vissza.)"


Remélem tudtam segíteni. Ne aggódj!

2012. jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az 1, 5, 6 és 7. válaszoló miért lett lepontozva?????
2012. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vagyis az 1-est még megértem, de a többi válasz miért nem hasznos?
2012. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!