Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek, hogy leszoktassam...

Mit tehetek, hogy leszoktassam a verekedésről?

Figyelt kérdés

19 hónapos fiú, ha valamit nem engedünk neki akkor ránk üt, de nem nagyot, mert mindig mondom neki, hogy ezt nem szabad. Ha ránk üt akkor utána odabújik, és megszeret, de ez nem megoldás tudom. Mit tudok vele csinálni?

Mielőtt valaki kitalálná, nem verekedünk a családban,nem is tudom honnan látta, vagy ez ösztönösen jön a gyerekekből?


2012. jan. 3. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha dühből üt, arról mindenképp le kell szoktatni. Nálunk is volt hasonló (remélem, beszélhetek már róla múlt időben), mi ilyenkor tényleg nagyon határozottan, "keményen" rászóltunk, hogy ez tilos, pedig amúgy vajszívűek vagyunk mind a ketten. :) Sőt, szégyen-e vagy nem, én párszor a lelki terrorhoz folyamodtam, és ha ilyet csinált, otthagytam. Ő meg persze jött utánam, sírt nagyon. Talán 2-3-szor volt ilyen, azóta nem csinálja.

Tudom, meg lehet ideologizálni, hogy ettől lelki sérült lesz, és biztos vannak jobb módszerek is, de a szülő megütése akkor is szigorúan tilos, és ezt jobb minél előbb tudatosítani.

2012. jan. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáltad már,hogy ha megüt,akkor azt mondod,hogy "ez fájt!" és úgy teszel,mint a ki sír? Nem biztos hogy beválik,de szerintem egy próbát megér!
2012. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen ezt is próbáltam, ilyenkor megszeret, de utána ha valamit nem engedek megint megüt.
2012. jan. 3. 16:52
 4/4 anonim ***** válasza:

igen, szerintem ez ösztönös dolog, mert még nagyon kicsi, fejletlen az idegrendszere, és ha dühös, agresszív lesz nem tudja még kontrollálni, ahogy mi, és így fejezi ki (állítólag 4 éves korig nincs bennünk szándékosság, tehát nem azért teszi, hogy neked fájjon)

az enyém is ezt csinálta, sőt ő a harapással kezdte, meg a csipkedéssel, húú nagyon tudott fájni, és hiába mondtunk bármit nem igazán hatott, talán még az jött be leginkább hogy nem vettünk róla tudomást

egy idő után elhagyta ezt, meg már a verekedést is kezdi elhagyni, most inkább már a saját fejét csapja meg ha bedühödik :(

nálunk sem látott verekedést, meg a TV-ben sem, szóval szerintem ez életkori sajátosság

2012. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!