Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14kg-os kisfiút beleültethetek...

14kg-os kisfiút beleültethetek 15-36kg-os gyerekülésbe?

Figyelt kérdés

2 éves fiam 14kg és 94cm. most nőtt egy hatalmasat az utóbbi 2 hónapban, és a 0-18kg-os gyerekülést kinőtte (a feje búbja bőven túlér az ülés tetején :S)


15-36kg-os ülést vennék neki, beleültethetem már most szerintetek?

a magassága miatt nem szívesen vennék kiesebb ülést viszont ami most van nem maradhat mert nagyon sokat megyünk autóval és már nem biztonságos.

adnátok tanácsot, ti mit tennétek?


2011. dec. 28. 23:07
 1/10 A kérdező kommentje:
mármint autósülésbe :)
2011. dec. 28. 23:08
 2/10 anonim ***** válasza:
En beleultetnem. Az az 1 kg olyan hamar feljon mar ra, foleg ha most van novesi hullamban. A kg amugy is csak megkozelito ertek, sokat szamit a hossz is.
2011. dec. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is beleültetném. Sőt, bele is ültettem ugyanilyen okkal a Fiam.
2011. dec. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekünk is kb ilyen magas a fiunk,de sulyra kisebb.viszont nem lóg túl a feje az ülés támláján...ha túllógna akkor új ülés kéne?de ha csak 12kg?
2011. dec. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első gyerekem 2.5 évesen 98 cm volt, fiú de csak 12 kiló. Bőven túlért a feje a 9-18as ülésén, így muszáj volt a másikba ültetni.Ha a 15 kilóra vártunk volna csak mostanában ülhetett volna bele pedig már 4 éves.

A kislányom most múlt 2 94 cm és 14.5 kiló jövőhéten kapja a 15-36-os ülését.

Remélem hogy az öv is jó helyen fog neki menni, mert ugye ezzel a 15-36-os üléssel csak az a baj hogy az autó övével kell bekötni és ha nem elég magas a gyerek akkor a nyakánál megy az öv a válla helyett.

Ilyen szempontból jobb a 9-36-os ülés mert annak van saját pántja is, és egy idő után az kivehető, csak nekünk az a nagy baj hogy az olyanok nem férnek el a hátsó ülésen (3 gyerek van).

2011. dec. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Köszi utolsó:)
2011. dec. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én beleültettem a gyerekem, nem volt semmi gond. (főleg most télen, a vastag cuccokban:))
2011. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 éves a kislányom, kb ugyanezekkel a paraméterekkel. Mi a boltban ültettük bele 15-36-os ülésbe, és a nyakánál ment az öv. El is kezdett sírni. A 9-36-os meg szűk neki kabátban, jövőre meg még szűkebb lesz :( Úgyhogy nem vettünk semmit egyelőre, nem tudom mi legyen. Most néztem neten olyan modelleket, amik 9-36 kg-osak, de nem öv megy belül, hanem az ölében van egy kis párna szerűség. Eddig nem tetszett, de lehet hogy ez lesz nekünk a megoldás. Ha kicsit nagyobb lesz, és nem a nyakánál megy az öv, abban is lehet úgy utazni hogy csak az autó övével van bekötve.
2011. dec. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Mindkét gyerekem az átlagnál nagyobb növésű, úgyhogy volt már pár túránk gyerekülés téren.

A kisebbikem most 2 éves, 14 kg és 96 cm magas. A magasságát illetően már akár ülhetne a tesó 15-36 kgs ülésében, mert a bizti öv is jó helyen menne a nyakánál, a súlya is meglenne ruhával együtt.

DE ami fontos, és több eladó is mondta annó, amikor a nagynak kerestünk ülést, az nagyon fontos, hogy ezeknek az üléseknek nincs saját övük ugyebár és egy 2 éves gyerek még simán ki tud bújni az öv alól, előre dőlni, hajlongani, stb... Oké, a 3 éves is, de a 3 évesek értelmi színvonala már jobb, és meg lehet velük értetni, hogy nem szabad az ülésben dülöngélni, hajlongani, stb...

A nagy 3.5 éves, 3 éves kora előtt 2 hónappal kapta az ülést, de néha a mai napig mozog az ülésben és igen kell rá figyelni, hogy mit csinál. Mellesleg, okos, értelmes gyerek!

A pici még 0-18 kgs ülésben utazik, szerencsére annak egész magasra lehet állítani a fejtámláját, így azzal kihúzzuk még 1 évig.


Nézz körül többféle márka között, biztos találsz olyat, ami még jó neki 2 évesen. Tudom ajánlani a Concord Ultimaxot (0-18kg), vagy a Concord Trimaxot (9-18-36kg), ezeknek magas a háttámlája! És megbízhatóak!

2011. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

bocs, a vállánál menne az öv, nem a nyakánál:)

Siettem...

2011. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!