Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem eszik a lányom, mit...

Nem eszik a lányom, mit csináljak? Milyen praktikákkal érjem el, hogy egyen?

Figyelt kérdés
Két és fél éves lesz, eddig nem volt gond, de úgy fél éve szakaszokban előjön nála ez "nem kéjek, nem szejetem" és meg sem kóstolja. Nem kap nasit közben és akkor sem. Max egy fél vajas kenyér kis paprika, némi sajt. Főtt étel semmi!!! Milyen praktikáitok vannak???
2009. máj. 19. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából én praktikát nem tudok, legalábbis nálunk nem vált be semmi. Sajnos vannak elég rossz evő gyerekek, hogy miért ilyenek nem tudom. Mindenesetre nem a te hibád. Az én lányom 4 éves és 13 kiló és ő kezedtől fogva nem evett sokat, vagyis nem szopizott egyszerre sokat. Szinte állandóan idegeskedtem a súlya miatt, de a doki szerint minden rendben van vele, csak el kell fogadjam hogy ő ilyen rossz evő. Vitamint szinte folyamatosan kap, mivel ő még a zöldség gyümölcsöt sem nagyon eszi meg. A főt kajával is úgy van kb. mint a te lányod, egy két kanál és elég. Aztán egy óra múlva megint éhes, de akkor is csak pár falatot eszik. Az oviban is hasonló a helyzet. Hát nálunk végül is csak az a praktika hogy sokszor eszünk keveset, de mindenképp akkor amikor ö éhes, nem lehet erőltetni mert annál inkább nem fog enni
2009. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is ilyen rosszul eszik kb.1 eves koratol amit nagyon szeret az a husleves kulonbozo allat figuras tesztaval azt megprobalhatod es a fasirtat de csak hidegen,de semmikepp ne eroltesd,mert teljesen eltudod venni a kedvet az eteltol.Nekem a doki azt mondta ne idegeskedjek gyerek meg etlen nem halt etel mellett.Valami taplalekkiegeszitot mindenkepp adjal neki.
2009. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mond a dokinak és ő majd ajánl valami vitamint vagy esetleg valamilyen étvágyjavítót. Az én fiam 3,5 éves és nagyon rossz evő. Nekünk meg kellett nézetni a vas szintjét is nem- e esetleg amiatt nem eszik. A legfontosabb ne erőltesd. Kérdezd meg hogy mit enne. Vagy esetleg biztasd azzal hogy a kisbarátja, esetleg szomszéd gyerek is ezt eszi.Sok szerencsét.
2009. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! A vasát tényleg nem árt megnézetni. erre nem is gondoltam. vashiányos vérszegényen született, aztán az helyreállt és nem is nézettük azóta.
2009. máj. 20. 10:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ha a doki nem aggódik, Te se tedd. Nézesd meg tényleg a vasat, és ha az rendben, akkor próbálj lazítani.

Nem fog éhenhalni, ha éhes, enni fog!

Jobb, ha vékony, mint ha dagi!!

Érzi azt is, hogy cirkusz van az evésből, 1-2 hétig hagyd rá, ne aggódj, biztos beindul majd.

Egyébként biztosan Te sem szereted, ha a nagyikhoz kell menni és folyton ezt-azt enni...

Ha nem kér, nem kívánja, csak ártassz, ha erőlteted.

Kérj a dokitól valami étvágyjavítót, aztán bízz az ösztöneiben. Próbálj neki kedveskedni olyanokkal, amiből legalább csipeget, rendezgesd gusztusosan (pl állatformában) a tányéron, tejbegrízre, rizsre lehet kakaóval arcot rajzolni, és bíztasd, hogy egye meg pl a cica orrát. Minden megevett falatnak örülj, mutasd, hogy milyen ügyes, és így számára is élvezet lesz az evés, nem kötelező procedúra. Főzés előtt ajánlj fel több ételt, hagyd, hogy ő válasszon.

Ha továbbra sem eszik, ilyen alkat, semmi értelme, hogy szenvedj, úgysem fog többet enni, inkább egyen keveset, de jóízűen, nem?

Sok szerencsét!

2009. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!