Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Menjünk a mamához karácsonykor...

Menjünk a mamához karácsonykor, vagy nem?

Figyelt kérdés

Anyukám, a húgom együtt laknak. Állandóan betegek. Akárhányszor odamegyünk, utána hetekig beteg az egész család.

Októberben a húgom összeszedett valami hányásos betegséget. Elkaptuk. A lányom hetekig nem evett utána. A két gyerekem, a férjem, meg én is egyszerre hánytunk. Borzalmas volt.

Utána a húgomnak légcsőhurutja volt. 2 hónapig nem tudtam kikeveredni belőle, a gyerekek is egész éjjel fuldokoltak, hetekig. 30 e ft-ot költöttünk már gyógyszerre. A lányom teljesen le vagy fogyva, nagyjából 2 hónapig nem is volt oviban. Erre most beszéltem anyukámmal, influenzás. Elvileg vasárnap megyünk hozzájuk, de a férjem kijelentette, hogy szó sem lehet róla, végre 2 hónap után egészséges a család. Valahol igaza is van, de ha nem megyünk karácsonykor, akkor öri hari lesz, az tuti.



2011. dec. 22. 12:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Már miért ne kaphatnák el egy látogatás alkalmával. Mi két hete voltunk a keresztlányoméknál, ő beteg volt. 2 nap múlva beteg lettem, majd jött a kislányom és a férjem is. Még mindig végig köhögjük az éjszakát felváltva.

Én biztos nem mennék, az ismerősöméknek is megmondta, ha a gyerekek betegek lesznek nem megyünk máskor, nem ér ennyit egy látogatás.

2011. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Miért haragudna meg Anyukád, hisz ő is tudja, hogy influenzás? Biztos nem akarja, hogy az unokája megbetegedjen! Majd bepótoljátok, ha meggyógyult.
2011. dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

12:36

Már ne is haragudj, de ekkora ökörséget én még nem is hallottam, hogy egy felnőtt ember nem lehet beteg:-DDD Hát kit érdekel az apósod? Attól, hogy ő nem beteg más nem is lehet beteg? Még mindig röhögök ezen. Tévé előtt punnyadó, chipset zabáló...hát persze, vagy tömegközlekedéssel utazó, esetleg emberekkel dolgozó személy az nem lehet, csakis aki chipset zabál. Micsoda korlátolt gondolkozás.

2011. dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nos, a gyerekeim életükben nem ettek még chipset, sem kólát. A tévét le is mondtuk, nem nézzük.

Ellenben a környezetemben minden felnőtt beteges, akinek kicsi gyereke van, mivel hazahozzák az oviból. Én sem voltam soha ennyit beteg, a férjem meg még életében nem volt táppénzen, most ez is bekövetkezett.

A légcsőhurutról meg annyit, hogy a doki is mondta, hogy ebből elég nehéz kigyógyulni.

Mi került ennyibe? Antibiotikum 4*, Normaflor 4*, vitaminok 4 *, köptető vagy 16 adaggal, luuf balzsam, calcimusc.

Valóban lehetséges, hogy 2 egymást követő terhesség, és szoptatás után nem a legerősebb az immunrendszerem, de nem a tévé előtt punnyadok, és chipset zabálok. Akinek van gyereke, az tudja, hogy erre eleve nincs is lehetősége kisgyermekes anyának. Eleve naponta 2szer megyünk gyalog az oviba, az 2 gyerekkel napi 2*1 óra. Mellesleg a húgom még mindig köhög, több, mint 2 hónapja.

A gyerekek nyár óta kapnak Béres-cseppet meg Cebiont, minden nap gyümölcsöt. A kicsi még szopik. Mondjuk ő még elég jól is bírta, ő volt a legkevésbé beteg. További súlyos tízezreket nem költök kivizsgálásokra. Értelmetlen lenne.

Hihetetlen, hogy ezen az oldalon bármit kérdezek, mindig jön legalább egy rosszindulatú bunkó, aki be tud szólni.

2011. dec. 22. 16:50
 15/20 anonim ***** válasza:
11%

Hát ne haragudj, én életemben nem találkoztam ennyire beteges felnőttel.

De írj ki egy kérdést, mikor voltál utoljára említésre méltóan beteg, felnőttek alig fognak válaszolni. Pláne hogy ennyiszer, egymás után lebetegedjenek.

És oké nem érdekel apósom, de hozhatnék a környékről más 76 éveseket, akik nyilván túl vannak már a toppon, ők sem kapnak el betegségeket. De ket még megérteném.

De egy ereje teljében lévő, normális életet élő, középkorú ember?

De már egyébként egy kisiskolás gyereknek sem illik sokat betegeskednie, el kell nőnie. Nézd meg a bizonyítványodat, hány napot hiányoztál egy iskola évben?. Két hónap hiányzás után már nem is kell mennie a gyereknek, mert évet ismételtetnek vele. De megnézném azt a munkahelyet is ahol két hónapot betegeskedhet az ember. És ez ezért van így mert kisiskolás kortól az emberek nem szoktak betegek lenni, max egy évben egyszer pár napig.


lehet egyébként bunkónak tartani, de aki egy látogatáskor kiüti magát és két hónapig lábadozik-nem normális szerintem. Legyen két terhesség és akármi után.

De ne higgy nekem, biztos ez a megoldás, kerüld az embereket. Mindenesetre fenntartom, göthös egy család vagytok és én bizony felkeresnék egy orvost.

2011. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

18:13-nak

Tudod, ha van egy 4 tagú család, akkor nem lehetetlen az, hogy akár hónapokig betegek legyenek. Mert ugye megbetegszik a kisebbik gyerek, beteg 7 napig, az ötödik napon megbetegszik a nagyobbik gyerek beteg 7 napig, aztán beteg az apa, beteg 7 napig, közben az anya is elkapja ő is beteg 7 napig...ez már maga 1 hónap ember! És ez még csak 1 betegség. De látom, Te eldöntötted, hogy a felnőttek nem betegek, így nem is magyarázom, hogyan megy ez egy nagyobb családnál.

2011. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Sértődés ide, vagy oda, én biztos nem mennék, a férjednek van igaza!
2011. dec. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
18:13 nak, nem vagyok egy puhány ember, nem zabálok chipset, én nem iszok colát, sokat sétálok és aktívan tart 19 hónapos lányom, DE már két hete beteg vagyok és november első két hetében is beteg voltam. Na ehhezmit szólsz ? A párom akivel 11 éve élek, kb. 2 x volt enyhén megfázva, mióta megvan a kislányunk és többet járunk gyerektársaságba , mint ezelőtt, neki is kihut 3-4 alkalom évente.
2011. dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Hát, igen, aki állítja, hogy felnőtt ember nem betegszik meg, annak nincs gyereke. Mert bizony a beteg kisgyermektől a felnőtt is elkapja. Életemben ennyit beteg nem voltam, mint amióta kisgyerekeim vannak.

Egyébként, ha a felnőttek nem kapnak el semmi betegséget, akkor miért van tele a rendelő influenzajárvány idején? Talán nemi úton terjed? A köhögés egyébként is nagyon-nagyon nehezen gyógyul, hetekig is eltarthat.

Igen, bunkónak tartalak, mert olyan stílusban válaszolsz. Nem ismersz bennünket, milyen alapon titulálsz elhízott, tévé előtt ülő, chipszabálónak?

De látom, azért ez az arrogáns válasz nemcsak nálam verte ki a biztosítékot. Örülhetsz, ha te nem vagy beteges, de ez nem jelenti egyből azt, hogy mostantól mindenféle kivizsgálásokra kéne járnom. Körbe is röhögnének egyébként. "1 hónapja köhögök, vizsgáljanak már ki, mert biztos valami halálosan komoly kórságom van!"

2011. dec. 23. 14:19
 20/20 A kérdező kommentje:

A hitetleneknek érdemes olvasgatniuk ezt a kérdést. örülök, hogy feltette valaki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. dec. 27. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!