Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a nehéz időszak? Több...

Ez a nehéz időszak? Több gyerekesek! 2 éves múlt a nagy, a kicsi 10 hónapos lesz.

Figyelt kérdés

A nagyon most látom talán hogy kezd féltékeny lenni. A kicsi már mindenhova mászik, feláll egy ideje, és a nagyobbik sokszor elég agresszív vele. Megcsapja, ráüt ("ez az enyém...stb"). Nem is tudok velük úgy foglalkozni mint eddig, mert ha leülünk gyurmázni, a kicsinek is az kell, hiába foglalom le közben bármivel... mit játszak velük hogy mind a kettőnek jó legyen?

Mikor megszületett a második lányunk, a nagyobbikat belevontam mindenbe (pelenkázás, etetés, fürdetés...stb) és egyáltalán nem lett elhanyagolva, sőőőt.

Tudom ez korral is jár, a dackorszak és az irígykedés korszaka.

Bölcsibe nem tudom fél napra sem beadni, mert nem veszik be, így hogy itthon vagyok, a magán bölcsi drága nekünk.


Mit találjak ki? Hogy játszunk együtt? Gondolom pár hónap múlva talán könnyebb lesz, ha a kicsi is 1 éves elmúlik, talán addigra együtt is fognak tudni játszani.


2011. dec. 21. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy ilyen időszak. Ha a nagy épít, a kicsi is megy, ő is azt akarja játszani. Persze nem megy neki, csak összerombolja. A nagy erre bepipul (mindkettőjük reakciója teljesen érthető). Ha meg a kicsivel játszanál, jön a nagy, hogy miért nem vele. Igaz, nálunk 2 év a korkülönbség.

2,5 évesen nem veszik be oviba? Nálunk akkortól lett könnyebb, hogy a nagyobbat beadtam oviba.

2011. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez a helyzet... lehetetlenség leülni velük együtt játszani, mert vagy összevesznek a játékon, vagy a kicsi tönkreteszi amit a nagy épített... 28 a nagy, 13 hónapos a kicsi... remélem lesz jobb is.
2011. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nállunk mikor kettő volt 19hó különbséggel családi napközibe járt a nagyobb napi 3órára ott jól kijátszotta magát,mikor megszületett a legkisebb a nagy majdnem 3éves a középső 13hós volt,akkor már ketten szépen játszottak,most meg a pici 1éves a nagy alig akar oviba is menni mert a két öccse is itthon van igy csak délelött van oviba mert ugye apána is muszáj dolgozni menni neki az a dolgozója.Türelem kis idő és rendeződik.Próbáljatok négykézláb mászva fogócskázni nállunk még most is este az a nyerő egész család kedvenc játéka.
2011. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Legalább tudom, nem én rontottam el valamit, hanem ez majdnem mindenkinél előfordul.

A családi napközit néztem, de sajna most nem engedhetjük meg magunknak. :( Talán idővel.

2011. dec. 31. 14:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!