Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tud egyedül játszani?

Miért nem tud egyedül játszani?

Figyelt kérdés
A gyerekem 3,5 éves, és egyfolytában foglalkoztatni kell, játékokat ajánlani neki vagy leülni vele játszani, mert egész nap csak a tévét bámulná. Nem tud egyedül játszani, pedig van kisöccse. Hogyan tanítsam meg neki, hogy van "felnőtt idő", amikor anyának dolga van? Nem óvodás, ez is probléma.
2011. dec. 19. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
sosem tudott egyedül játszani?mondjuk én már 6 hónapostól arra tanítottam mennyire jó egyedül is el lenni,el is van.most 3 éves és látom pl 2 éves korában és most is vannak korszakai amikor engem vagy az apját igényli a játékhoz.anya gyere rajzolj,anya gyere fess,anya gyere építs,tud ő egyedül ismégis most az kell neki,hogy én csináljam,az okát nem tudom,de soktól hallottam,hogy ebben a korban ez náluk is igy ment.aztán ez ahogy jött úgy el is ment.egy idő után most is eljátszik szépen,de ha kéri odamegyek,játszok vele.nekem sokszor az az érzésen,tud ő egyedül is játszani de kell neki a társaság.és igen azért ilyenkor már kell nekik az ovi, mi januárba kezdjük egy délelőttel.
2011. dec. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Spiller Mariann PhS válasza:

A gyermekek megközelítőleg 4 évesek lesznek, mire alkalmassá válnak a saját korosztályukkal való társkapcsolatra. Ha bekukkantasz egy bölcsibe, azt fogod látni, hogy nem egymással, hanem egymás mellett játszanak a gyerkőcök. A játszótéren pedig az idősebb gyermekek társaságát keresik. A kisöccsével még egy jó darabig nem várható, hogy játszon, nem beszélve arról, hogy a gyermekek jó politikusok, és megvan a módszerük arra, hogy magukra vonják a megosztott figyelmet. Hiszen a testvérkéje elvette tőle anyát, aki, addig, csak az övé volt. Szépen fogalmazol, hogy felnőtt idő, de remélem tudod, hogy a felnőtt idő, sajnos , mint olyan nincs, vagy akkor kezdődik, mikor lefeküdt a gyerek, vagy rábízod valakire. Ne bánd, hogy sokat foglalkozol vele, később meghálálja magát, de ha erőszakos, kedvesen, de határozottan lehet mondani, hogy anya befejezi a mondatot, vagy anya, most eszik, nem ér rá, csak légy állhatatos és tarts ki ez mellett, mert, ha mindenre ugrasz, akkor egy icipici, kis zsarnokot nevelsz ki magadnak.

Üdvözlettel: Spiller Mariann

2011. dec. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem egészen értek egyet az előttem szólóval. A lányom már kétévesen remekül játszott a barátnőm kisfiával - nem egymás mellett, hanem konkrétan együtt játszottak, csodálkoztunk is, mert mi sem ezt tanultuk (mindkettőnknek van pedagógiai végzettsége is). Az sem igaz, hogy a kisöcsivel nem játszik: a lányom most három éves múlt, 16 hós az öccse, a lányom nagyon szeretett oviba járni, amíg rá nem jött, hogy öcsivel is remekül lehet játszani, azóta szívesebben marad itthon és együtt játszik a két gyerek, építenek, vonatoznak, valóban együtt!!

Van az a mondás, hogy az a gyerek tud jól játszani, amelyikkel először jól játszottak. Nos, nem tudom, hogyan kell jól játszani egy gyerekkel, de tény, hogy nekem mindkettő remekül, órákig képes egyedül vagy egymással is eljátszani. Kíváncsi leszek, most várom a harmadikat, hogy ő milyen lesz, ha vele sem lesz gond, akkor hajlok arra, hogy valahol jól csináltam valamit, nem hiszem, hogy csak a szerencsén múlik, de hogy hol és mit csináltam jól velük kapcsolatban, azt nem tudnám megmondani.

2011. dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves fiam,is nagyon régóta eljátszik a barátnőjével,konkrétan együtt!De ő egyedül is remekül szórakozik,mostmár egymaga több figurával is játszik,ő a hangja mindnek,tudod ahogy pl a kislányok barbiznak,de nyilván ő autókkal vagy figurákkal teszi ezt.Szerintem ez egyébként szoktatás kérdése is.Azt mondják az okosok,hogy meg kell tanítani a gyerekeket játszani,hisz honnan is tudná magától,hogy hogy kell.Néha az én fiamnak is kell ajánlani más játékot,mert unatkozik,de alapvetően én mindig hagyom,hadd csinálja egyedül.Taníts neki,mutasd meg,hogy kell játszani.Ami fontos,hogy tegyél el játékokat,mert amikor majd előveszed úgy fog örülni neki,mintha új lenne,és azzal biztos jól el lesz.
2011. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy folyton menjen a tv, max gyerekzenét kapcsolj be, és olykor mondd, hogy most nem érsz rá, ha majd ha elvégzed ezt meg ezt utána játszhattok. Addig adj neki valami "feladatot" : rajzoljon valamit,amiről tudod, hogy tudja, gyurmázzon neked valamit vagy bármit amit egyébként együtt szoktatok csinálni. Az én 3 évesem se nagyon játszik másokkal, illetve mostanában kezdi, de még mindig nem túl sokat, pedig bölcsis 2 éves kora óta. Viszont egyedül is remekül eljátszik, és ez a bölcsi óta van így. Ott mintha kénytelen kelletlen megtanulta volna, mert nem tudnak vele mindig foglalkozni a gondi nénik. Szóval az ovi valszeg hoz majd változást ebben, új készségeket tanul majd. Tőled meg máshoz van szokva és talán nem is próbálkozik. Mondjuk ne is várj sokat tőle, ha már 20 percig elvan, az is nagy szó!
2011. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A legrosszabb benne, hogy állandóan velem rajzoltat, én építsek legóházat, egyáltalán nem kreatív. Rengeteget játszottam vele régebben, de most már kissé kivagyok, hogy nem önálló.

A kicsi meg pont az ellentéte, őt nem lehet zavarni, csak ha odajön hozzám, akkor játszhatok vele, de akkor is többnyire inkább csak a közelségem kell neki.

2011. dec. 19. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!