Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányomnak 1,5...

3 éves kislányomnak 1,5 hónapja olyan mintha meglenne fázva de nem folyik az orra, csak elvan dugulva és lehet hallani, hogy váladék van a torkán, de nem fáj neki az sem. Mitől lehet az orrmandulája esetleg megvan duzzadva?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Másfél hónapja ilyen miért nem vitted orvoshoz? Megnézi, megmondja. Lehet az orrmandulája is, allergia is, meg más is.
2011. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
voltam már vele orvosnál és orcseppet írt fel neki meg fenistil cseppet,hát ettől nem változott semmi,de visszafogom vinni ,hogy adjon beutalót a fül-orr gégészetre és majd ott mondanak valami hasznosat
2011. dec. 9. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi is ugyanígy vagyunk ezzel, néha beviszem a bölcsibe, néha itthon vagyok vele, de sehogy sem javul...az orvos meg nem mond semmit, ha elviszem.:(

Anyuka, piros a torka, a tüdeje tiszta, mehet közösségbe. Közben meg el van dugulva az orra 4 hete...

2011. dec. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán lehet igen, hogy az orrmandula. Éjszaka nem hagy ki a légzése? Horkol? Az én lányom tavaly télen nem tudott egyáltalán az orrán levegőt venni, akkor sem, ha nem volt megfázva. Vagyis inkább úgy fogalmaznék, nem nagyon tudott kilábalni egy-egy betegségből, 7-8 héten keresztül folyamatosan náthás tüneteket produkált, orrából jött váladék. Ő éjjel horkolt és sokszor figyeltem, ráztam, mert nem vett levegőt. Nyáron vették ki az orrmanduláját, azóta teljesen megváltozott minden. Ugyan továbbra is könnyen beteg lesz, de hamar kilábal belőle, utána már normálisan veszi az orrán a levegőt.
2011. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nálunk is így van ,hogy igazából nem jön helyre sosem ,amikor alszik akkor kicsit horkol,de nem hagy ki a légzése,de mindig olyan a hangja mintha meg lenne fázva.de mindenféleképpen elfogom vinni a fül orr gégészetre.köszönöm a segítségeteket!
2011. dec. 14. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak az orrmandulája csinált ilyet.

Hallásvizsgálaton szinte állandóan savós fülgyulladást állapítottak meg (rossz volt az eredmény)

Ez egy évig ment így, majd meguntam és egy vírusos betegség után, amivel kórházban voltunk, kivetettem.

Akkor lett elegem, amikor tüdőgyulladás és kórházi antibiotikum kúra után négy nappal megint szörtyögött és

rekedt volt a hangja.

Igazából nekünk az volt a baj, hogy amúgy is érzékeny a gyomra és a hátrafolyó váladék miatt még pocsékabb lett.

Nekünk minden alkalommal kb 2 hétbe tellett, amíg a Fenistilre és az orrcseppre megindult valami.

Utána kb ennyi ideig jól volt, majd visszaesett.

Azóta már sokkal jobb:)

Meg kell nézetni, mert ha nem jól szellőzik a füle, akkor a hallására is rossz hatással lehet.

2011. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!