Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-éves fiam nagyon nehezen...

2,5-éves fiam nagyon nehezen kakil, van hogy 2 napig is nincs kaki nem sok a két nap?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbálj neki naponta többször kamillateát adni. Székletlazító hatása van.


Emellett rostban gazdag ételeket adj neki sokat, joghurtokat stb.

2011. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem oylan sok, a heti 3 es napi 3 kozott mindne normalis. Sokkal tobbet arthatsz neki (még több szorulasa lesz), ha stresszeled őt/magadat avval, hoyg ez kevés. Ha más panasz nincs, nem kevés. Ha könnyen kakil, akkor scak hagyad. Ha nagyon nehezen kakil, tehat szorulasnak lehet mondani, akkor lehet homeopatiaval segiteni, vagy taplalkozassal (napi annyi nyers zoldseg/gyumolcs, amennyi a markaban elfér), de massal nem erdemes, tobbet árt, mint használ.
2011. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyebkent Magadnal is megijedsz, ha 48 oraig nem kakilsz?
2011. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nehezen kakil és keményet, akkor baj a 2 nap.

Nálunk most az a "szabály", ha 1 nap kimarad, utána már jön a laevolac szirup. Épp ma is kapott, mert tegnapelőtt kakilt utoljára. Sajnos az én lányom rosszul eszik, keveset, gyümölcsöt egyáltalán nem, nem iszik túl sokat, ezért simán eldugul :( ha minden nap eszik activiát, nem szokott gond lenni, de most pár napja nem akarta enni, és lázas is volt, ezért lett megint szorulása :(

Olvastam már egy csomó jótanácsot: szilvalekvár, lenmag, kamillatea, stb stb, nálunk ezek nem jönnek be, múltkor adtam neki egy kanál szilvalekvárt, konkrétan rámhányta :S kamillateát nem issza.... laevolac szirup és az activia joghurt jó szokott lenni, illetve nulla csoki

2011. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nálunk a probiotikus italok is bejönnek, az én lányom is detto előző válaszoló, semmi gyümi/zöldség, keveset hajlandó csak inni, etc. A Lidl-s proboitikusat megissza az segít vmennyire.
2011. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
végbélkúp hatásos.
2011. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én 3 éves fiam is 2 néha 3 naponta kakil, de nem érzem gondnak, mert nem bogyósat,keményet hanem normál állagút kakil. Van, amikor én is 2-3 naponta kakilok. Lehet, hogy lassúbb az anyagcserénk.

Ha keményet és kínlódva kakilnánk, akkor bizony aggódnék, és jöhetnének a hashajtó "különlegességek", mint az én anyukámnál. Szegénykémnek világ életében küzdelmes a kakilás. Van, amikor egy hét után sikerül kiszenvednie néhány bogyót.

2011. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!