Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon nehezen szokja meg az...

Nagyon nehezen szokja meg az óvodát 3 éves lányom. Sokáig fog még reggelente sírni?

Figyelt kérdés
Egy kicsit félénk, bátortalan gyerek, akinek itthon be nem áll a szája, és állandóan táncol meg énekel, de társaságban nagyon félős. Minden reggel sírni megy az óvodába és állandóan mondja hogy ne hagyjam ott mert ő ott fél egyedül, vagyis nélkülem.
2011. dec. 8. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem bölcsis a kisfiam. Fél év kellett mire beszokottnak tekintették. Tehát nem sírt, nyafizott reggelente, és bent is már játszott:-(
2011. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet! Szeptembertől járunk oviba ,de reggelente mindíg sírás van ,viszont ahogy kilépek az oviból semmi baj nincs ,játszik ,alszik . Már én is nagyon örülnék ha vége lenne. Kitartást! szia
2011. dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Mintha csak az én lányomról írtál volna.

Én mindig elmondtam neki, hogy alvás után jön az uzsonna és mire megeszi, már ott fogok rá várni. Aztán mondtam, hogy nagyon szeretem, de most anyának dolgoznia kell egy kicsit, addig ő sokat tud játszani a többi gyerekkel, sok érdekes játékkal. Visz mindig alvótársat, aki vigyáz az álmára, tud bele kapaszkodni, amíg én dolgozok, szóval sosincs egyedül.

Mindig azt kérdezte az elején, hogy most otthagyom? Nem otthagyom, hanem elszivem játszani.- mondtam


A sírás kb. 1 hétig tartott és kb. 1 hónap mire a többiekkel is összeszokott. Most jár 3 hónapja és 1 nyafi sincs, hogy kell mennie oviba.

Sok múlik az óvonéniken, hogy mennyire tudják elterelni a figyelmét. Nekünk szerencsénk volt. :))


Sok sikert és kitartást Nektek, nem könnyű nekik ez az időszak az biztos.

2011. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Vélhetőleg nem fokozatos volt a beszoktatás. Három évesen gyakori, hogy így élik meg , ha magára hagyják idegenek között. Semmi hátrány nincs, ha egy gyermek 4 évesen kezdi az ovit. 5 évesen viszont már kicsit késő.
2011. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen. Én rengeteget mondtam neki, hogy de hát nem vagy egyedül miért félsz. Mindig az volt a válasz, hogy mert ő nem ismer senkit és egyedül van. Következő nap szóltam az óvónéninek, hogy mi a problémája a gyereknek, mondta, hogy na akkor teszünk róla. nem tudom mit csináltak, de pár nap múlva megszűnt a sírás és csak a Mimiről tudott beszélni, meg a Sáráról. Pedig Mimi is kis sírós volt, de úgy látszik az óvónénik összehozták a sírós bandát. :)) Lehet azóta megbánták, mert nagyon rosszcsontok együtt. :))


Próbáld kitudakolni a gyerektől, hogy azon felül, hogy Te nem vagy vele, miért nem szeret ott lenni. Nálunk nagyon sokat pátyolgatták, ölbe vették a síró gyerekeket az óvónénik, úgy látom a lányom bízik is bennük, mert ha épp betegség után megy, kicsit kiesett a ritmusból, első útja az óvónénihez vezet, egy ölelés, kis bújás és csak utána megy játszani.

2011. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!