Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan készítik el a bölcsiben...

Hogyan készítik el a bölcsiben az ebédeket?

Figyelt kérdés
Sok olyan étel van amit itthon nem eszik meg 3 éves fiam de a bölcsiben még repetázik isg.Recepteket ha tudnátok adni azt nagyon megköszönném!
2011. dec. 8. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a titok nem a receptben van, hanem abban, hogy ott sok kis társával együtt eszik. Eszik, mert az a szokás, úgy alakult ki. Gondolom otthon nem erőltetted, ha nem akart nem evett. Az oviba muszály.

Ha mégis a recept lesz a megoldás, akkor szerintem kevesebb fűszert használj. Lehet, hogy ott a gond.


Amúgy én csak a tejbegríz receptjét kísérleteztem ki annó nővéremmel.

Fele tej, fele víz, /ezért ült a víz sokszor a tányér szélén :)/ só nem kell, a tetejére sok porcukor összekeverve kevés kakaóporral.


Annyira nem guszta, de aki menzán nő föl, szereti.

No meg a cukros túrós tésztát szalonnával,

a káposztástésztát cukorral borssal,

és még sorolhatnám.

2011. dec. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ugyanez a helyzet.

De nemcsak a bölcsiben, hanem mindenhol máshol megeszik mindent, amit kínálnak neki. Itthon meg sajtból is csak a zöld pestós edamit...

Bennünk (anyákban) van a hiba nem a receptben.

2011. dec. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van abban igazság, hogy a menzás ételek, azért nem ugyanazok, amiket mi otthon főzünk. Én a fasírttal voltam így. Menzán többször is repetáztam volna belőle, otthon viszont nem kellett. Már felnőtt fejjel is azt mondom, hogy még soha sehol olyan finom fasírtot nem ettem, mint ott.


Viszont alapvetően valóban bennünk van a hiba. Hidd el, hogyha kissé erélyesebb vagy, otthon is megeszik majd majdnem mindent. Tudja ő nagyon jól, hogy hol mit tehet meg. Nálunk az óvó nénik minden gyereknek elmondják, hogy meg kell enni az ételt, mert a szüleid fizetnek érte. Azért járnak dolgozni.

Persze vannak anyukák, akik mindezt felháborítónak tartják, és az ő gyerekük ha nem kéri hát nem kéri, de én nem bánom a dolgot. A párom iszonyat válogatós. Még csak jártunk, amikor megfogadtam, hogy soha nem engedem meg ezt a hozzáállást a leendő gyerekünknek. Tartom is hozzá magam.

Ja és a másik fele a dolgoknak a csorda szellem.

2011. dec. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam nagyon rossz evő volt kicsin.Szinte semmit nem evett meg...se gyümölcsöt, se zöldséget,hónapokig majkrémes meg vaja felvágottas kenyéren élt meg kakaón.Semmilyen főtételt nem evett.1 éves státuszvizsgálaton 13 kiló volt...és 2 éves státuszvizsgálaton is ennyi volt.Tehát 1 év alatt semmit nem hízott.Nyáron bekerült a bölcsibe és első alkalommal mikor már ott is ebédelt rögtön kétszer kért még a tányért is kinyalta:)paprikás krumpli volt az ebéd.A bölcsibe szinte mindent megeszik, az egyik legjobb evő gyerek a csoportba.Augusztus óta pedig 1 kilót hízott.

Itthon is sokkal jobban eszik már.Én is próbáltam eleinte azokat készítettem amit a bölcsibe, de a nagyrészét itthon nem eszi meg továbbra sem.

2011. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

nálunk is ugyanez van.

a fiam üveges bébikajákat evett, mert amit én kotyvasztottam,turmixoltam stb., azt nem ette meg, akkor sem, ha már sírt az éhségtől. (nem bennem volt a baj, a család többi tagja megeszi a főztömet, a baba viszont nem kérte anyuét és anyósomét se...)

nyáron kezdte a bölcsit, nem egész 12 kg-val, azóta 2 kg-ot hízott. nap, mint nap azzal fogadnak, hogy "anyuka, a fia ma megint kért repetát, az uzsiból is...", de volt, hogy háromszor kért ebédnél a másodikból. nagyjából mindent megeszik, amit elé tesznek. otthon gyakorlatilag nem táplálkozik, délután-estefelé eszik 1-1 tejszeletet, joghurtot, este megissza a kakaóját, ahogy reggel is, és ennyi. hétvégén sem eszik, pedig mi együtt leülünk az asztalhoz, megadjuk a módját, nemcsak úgy kutyafuttában. és nem, inkább elüldögél félórát az etetőszékben, de egy falatot le nem nyelne.

2011. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ahogy az utolsó is írja,én sem érzem hogy bennem volna a hiba.Bölcsiben reggelit és uzsonnát még soha nem evett,max a tejet vagy kakaót itta meg.A főztömmel sincs semmi gond szerintem,a párom,a családja és az én családom is szereti ahogy a főzök,illetve a baráti társaság is.Ha valamiből eszik akkor is talán 2-3 kanállal.Próbáltam erélyesebben hozzá állni a dologhoz,semmire nem mentem vele.Van 1-2 kedvence étele,de abból sem eszik túl sokat.Bölcsiben mint írtam sokszor repetázik is.Próbáltam sokféle képen főzni,kevésbé fűszeresen is.Míg kicsi volt akkor sem ette meg amit főztem de még az üveges kajákat sem.Csak tej és néha 1 joghurt,péksüti semmi.Se puding,se krémtúró /ezt még most se eszi még csak nem is édes szájú,és nem is nasizik két étkezés között.Annyi mindent végig jártam már,kipróbáltam,voltunk kivizsgáláson de semmi eredmény.Már épp belenyugodtam hogy Ő ilyen,de akkor nem értem hogy bölcsiben miért?Többször volt hogy szerveztünk az ismerősök gyerekeivel közös ebédet,megült az asztalnál de evés a szokásos 2-3 kanálnyi volt.

Már tényleg csak arra tudok gondolni hogy a benti kaja,ahogy főznek,vagy talán az ételek állaga vagy nem tudom.Olyan ételeket is megeszik amit egyébként nem szeret.Ennyire felismerhetetlen volna mint ránézésre mint pedig ízre? :)Talán tényleg bennem van a hiba...ha nem "látná" mit eszik... :D

2011. dec. 9. 07:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, de te buta vagy mint a tök.

Teljesen értelmesen leírták már, hogy miért eszik jobban máshol, mint veled otthon kettesben.

2011. dec. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ahogy Te is kedves válaszoló,nem kell hogy magadból indulj ki!Ha olvastad volna rendesen mit írok,nem csak velem kettesben szokott enni,hanem gyerekek társaságában is,a bölcsin kívűl!
2011. dec. 9. 07:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!