Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 2 éves kisgyereked a...

Ha 2 éves kisgyereked a bölcsiben lökdösi a társait, mit teszel?

Figyelt kérdés
Három hónapja jár, szeret menni, de most az a panasz rá, hogy a kisebbeket, nagyobbakat egyaránt lökdösi. Mitől lehet ez? Nincs (még) tesója, olyan barátja, akitől ezt látná, mi is sokat játszunk, foglalkozunk vele, nem ütjük. Mit lehet tenni, hogy elmúljon ez a "hóbortja"? (Az elmagyarázás eddig nem jött be.)
2011. nov. 17. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom azon túl hogy erről próbálsz vele beszélni, sokat nem tehetsz. Akkor, és ott a gondozónő van vele, ő látja az előzményeket, igazából már meg se kéne hogy történjen, hanem ha látja, hogy mi készül, elterelni a gyerek figyelmét.

Ha délelőtt 10-kor meglök egy társát, délután 4-kor egyrészt nem emlékszik már rá, másrészt nem érti, hogy hogy jön ez ide, mikor akkor mondjuk épp veled hintázik.

Ha Te tapasztalod játszón, otthon, bárhol, akkor ott ahol történik és akkor amikor történik akkor kell elmondani hogy ezt nem szabad.

2011. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a bölcsiben látta vagy saját bőrén tapasztalta! Nálunk ugyanaz a helyzet csak 3 éves óvódás! Amióta jár azóta lökdösi a kicsit!Sajnos az óvodában sokszor nem figyelnek rájuk, beszélgetnek az óvónők a dadusokkal a csoportszobák előtt!:(
2011. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Miért olyan eget verő baj, ha lökdösődik? A gondozónő dolga, hogy akkor, ott ne engedje, szóljon rá.

nagyon sok két éves hajhuzigál, van, amelyik még harap is.

Annyit lehet tenni, hogy amikor együtt vagytok és nem megfelelő dolgot csinál, szólsz, hogy nem szabad.Egyszer majd elhagyja.

2011. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok, és egyet is értek: így utólag nem értené, miért magyarázom, hogy nem szabad. A bölcsiben határozottan rászóltak ma, amitől állítólag legörbült a szája. Remélem kinövi hamar, mert kellemetlen, és mert nem szeretném, ha másban kárt tenne. Biztos ott láthatta, mert a többi is lökdösődik, csak azt mondják, hogy az enyém leginkább.
2011. nov. 17. 14:37
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem akarlak elkeseríteni, de az én 5 évesem ugyanezt csinálja még mindig!!!

Magyaráztam neki otthon, kapott büntetést -semmi eredménye...

Volt olyan, hogy az ovónő felhívott, hogy a fiam fejbe rúgott egy másik gyereket. Nagyon el voltam keseredve, már nem tudtam, hogy mit kezdhetnék vele.

Azóta egy kicsit másképp látom a dolgokat...

Ami a bölcsiben történik az NEM a mi felelősségünk. Jól írta az egyik hozzászóló: nem mi vagyunk vele, nem tudjuk megakadályozni.

Nem azért verekszik vagy lökdösődik, mert otthon ezt tanulja: egyszerűen meglökte egy másik gyerek és ő nem hagyta magát. Aztán pedig úgy gondolja, hogy ezt ott, a bölcsiben, vagy az oviban úgy kell csinálni.

Az én fiam nagyon békés itthon is és a játszin is. Azóta másik oviba került, más gyerekek közé, más ovónénihez. Itt is előfordul, hogy verekszik, de ritkán. Egyszerűen megszokta, hogy ott úgy viselkedjen...

2011. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem lelombozni akarlak, de a fiam 4,5 évesen mai napig lökdösi a gyerekeket az oviban.Ő is kb. 2 évesen kezdte a bölcsiben, azóta milliószor beszéltünk már vele erről, mindhiába.Bár annyi változás történt, hogy már ritkábban teszi ezt, de még mindig előfordul heti szinten:(
2011. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De mi váltja vajon ki belőle/belőlük? Én mindig arra tippelek, hogy ez valamiféle feszültség levezetés. Csak nem értem, hogy mi a feszültség oka. Egyébként azóta már lökdösődött úgy, hogy én is ott voltam, nagyon határozottan rászóltam, hiába. Mintha meg sem szólaltam volna. Egyszerűen kipéciz magának egy "áldozatot", és azt lökdösi. És ha az sír, egyáltalán nem hatja meg.
2011. dec. 8. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Feszült. Bár az egyik legfeszültebb időszak a gyermekkorban -a kamaszkor után- a dackorszak, kb. 1-3 éves kor között. Ez nem jelenti azt, hogy minden bölcsisre jellemző a lökdösődés. Ám a feszültség igen. Sokféleképpen vezetik le.


Oka meg számos lehet tehát. Pl. játékterápiával kideríthető, Nevelési Tanácsadóban ingyenes, bár fejből nem tudom, ott mely korosztállyal végzik el, az ovisok mellett. Amúgy a gyermek élvezi a játékterápiát, nyugodtan elviheted rá. Ez egy diagnosztikai és szorongásoldó módszer: játszanak a gyermekkel, célzott játéktevékenységgel, melyből következtetéseket vonnak le a gyermekpszichológusok, és ezáltal képesek feloldatni a gyermekkel a szorongást, legalábbis minimum egy okát képesek felderíteni és feloldani a feszültségnek. Újabb és újabb játékterápiával újabb és újabb probléma gyökerét lehet megtalálni és feloldani.

2011. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam nevelési tanácsadóban. Tényleg nagyon jó! A mai naipg emlékszem rá, és csak jó emlékeim vannak. Rajzolgattam, beszélgettünk, stb. (Iskolában nem akartam felelni a tanárnéninek, aztán kiderült, hogy semmi bajom, csak nekem túl hangos volt a tanárnéni és emiatt "ledermedtem". Most 33 vagyok.)

Én éppen az kérdésed szenvedő alanya vagyok. Az én fiamat lökdösi egy kislány (az oviban). A fiam már nem is a nevén szólítja, hanem a lökdösős kislányként emlegeti. A fiam szerint másokat is lökdös. És elveszi a saját, személyes dolgaikat. Az óvónénivel még nem tudtam beszélni, mert nem a fiam előtt szeretném ezt a témát felhozni, és a fiam állandóan ott van mellettem, ha az oviban vagyok.

2011. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!