Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereked már a bölcsiben,...

Kisgyereked már a bölcsiben, vagy csak az oviban kapta el a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Orvosi rendelőben... ovira már rég túl volt rajta.
2011. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az egyik unokám az oviban, aki viszont átadta a bölcsis korúnak is a bárányhimlót. Már vége, legalább mindketten túl vannak rajta.
2011. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én ovis koromban.
2011. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 24. 09:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Én beoltattam a gyerekemet. A bölcsödében és az óvodában is volt himlőjárvány, mindkettőt megúsztuk fertőzés nélkül
2011. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is be akartam oltatni a fiam,de a párom azt mondta,hogy ezen át kell esni. :(A fiam novemberben megy bölcsibe.
2011. aug. 24. 09:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem KELL átesni rajta. Én orvosi javaslatra oltattam be. Nem a bárányhimlő az, ami veszélyes lehet. Az övsömört is ugyanaz a vírus okozza. Az oltás nem véd meg a himlőtől, a beoltott személy is megbetegedhet, de sokkal gyorsabb és enyhébb lefolyású lesz -néhány pötty a többszáz helyett. Az oltás csökkenti a későbbi övsömör kialakulásának esélyét - a %-ra már nem emlékszem, de sok volt amit a doki mondott. Én láttam már övsömörös embert... hát... Nem akartam, hogy a gyerekem valaha is olyan legyen....
2011. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ezt mondtam neki én is.De makacs.Nekem is volt övsömöröm,az édesanyjának is volt.Nem kellemes.
2011. aug. 24. 09:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Na bumm, akkor nem kell neki elmondani, hogy beoltatod a gyereket...
2011. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én felső tagozatos voltam, mikor elkaptam, akkor még nem volt oltás - most már én is oltatni fogom a fiam

nekem maradandó betegségem nem lett, viszont van egy csomó hegem, amik nem múltak el és nem túl szép..

2011. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!