Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Perverz gyerekvers, jogos...

Perverz gyerekvers, jogos felháborodás?

Figyelt kérdés

Örökbefogadott kisfiam egy családi ünnepségen (összevonva az én születésnapom és az anyósom névnapja) egy általa kitalált verset szavalt el,azt mondta 2 hónapig alkotta "Gondolkozik a ..-..-ka,miért nem kapott kiskorában,finom tejcsit az anyától,kipróbálná mostanában.

Ha fázik a hidegben,anya hasába bújna ő,ott lenne ő biztonságban,míg melegebb lesz az idő" .

Anyósom teljesen felháborodva hívott félre,hogy sürgősen vigyema gyereket pszichiátriára,mert ő mint nyugdíjas tanítónő tudja,hogy normális gyerek nem ír ilyent.


Hozzá tartozik a dologhoz,hogy sokat beszéltünk a kisfiammal,hogy mindeketten mennyire szerettük volna,ha már a magzati időszakát is együtt tölthettük volna,de mindig arra jutottunk,hogy a lényeg az,hogy most együtt lehetünk.


Valóban el kell vinnem orvoshoz szerintetek?


2011. dec. 3. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben semmi különöset nem találok egy olyan gyereknél, aki tudja, hogy örökbefogadott. Legalább kimondja, hogy mi "bántja". Vagy rosszul gondolom?
2011. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, anyósod egy kicsit túlreagálja. Ebben mégis mi a perverz most őszintén ?! Hogy szeretett volna benne növekedni, belőled táplálkozni?! Mint írtad, sokat szoktatok erről beszélgetni, ő is így szerette volna. Természetes, hogy kiskorban nem rímekben fog verselni, hanem az érzéseit fogja szavakba önteni. Semmi gond nincs azzal amit írt. Örüljetek inkább neki, mintsem felháborodjatok.
2011. dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

értelmes kisfiad van! :)


mennyi idős?

2011. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Érti, hogy nem a te pocakodban növekedett és nagyon jól tettétek, hogy így nevelitek, le a kalappal előttetek ! De szerintem csak leírta a gondolatait, ahogy ő felfogja a kis eszével. Abból pedig kimondottan csak pozitív dolgokat látok, hogy ha fázik anya hasába bújna amíg jó idő nem lesz, mert ez azt jelenti, hogy 100 %ig megbízik benned és szüksége van rád ! Én nem vinném pszichológushoz, esetleg annyit, hogy megkérdezném ő hogy látja szakmai szemmel, vagy hogy ő hogy reagálná le az ilyet szitut.

Mennyi idős a kisfiad hogy ilyen okosan gondolkodok?

2011. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Csak 6 éves,nagyon szereti a verseket,mondókákat,a betűket,sokat gyakorolunk,mert nagy igénye van erre,például ha orvosnál várakozunk akkoris kér egy lapot és írunk,gyakorolunk .


Idáig csak vicces dolgokról fogalmazott meg versikéket,például arról,hogy ő mennyire huncut és az ő szülei mégis így szeretik ezzel együtt .

2011. dec. 3. 12:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, mi ebben a perverz. Az én 6 éves fiam néha elém áll és megnyomogatja a melleimet, és mikor kérem, hogy en csinálja, azzal érvel, az övéi, mert ezekből szoptattam őt. Persze ezzel az apja, aki szintén magáénak érzi őket vitatkozna nyilván. :) De most komolyan, egyrészt ebben a korban a kisfiúk kvázi „szerelmesek” az anyjukba, másrészt, ahogy írtad, nálatok ez még fokozottabb éreklődést kiváltó téma, mert sajnos nem adatott meg nektek.


A vers pedig kitűnő szerintem, tényleg nagyon értelmes lehet a gyerkőc.


(Itt elég sokan írnak a „jóindulatú” nagymamák beszólásairól, szerintem elképesztő, milyen ostoba emberek vannak – bocs, nem ismerem az illetőt –, és mennyi kárt okoznak ezek az emberek. Ebben a szituban egyébként nem vagyok meggyőződve róla, hogy ha a nagymamának vér szerinti unokája lenne a gyerek, akkor is a pszchichiátriára küldeni… és azt hiszem, ha így van, akkor no commment.)

2011. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

(uolsó vagyok)


A 2. mondatom helyesem persze: „…és mikor kérem, hogy NE csinálja,…” :)

2011. dec. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Ebben a szituban egyébként nem vagyok meggyőződve róla, hogy ha a nagymamának vér szerinti unokája lenne a gyerek, akkor is a pszchichiátriára küldeni… "


Nagyon,nagyon méltóságteljes "úri mádám" a nagymama,nagy tartással,büszkeséggel.


Csak drágámnak szólítja a kisfiamat,de nem "ereszkedik le " hozzá sosem.

Mikor hazahoztuk a fiunkat és meséltük anyósomnak,hogy alig várjuk,hogy leteljen az egy hónapos gondozási-formalitási időszak,amikor végleg vége az örökbefogadási procedúrának,akkor felhívta a mama a figyelmünket,hogy nem hiába adnak egy hónapot,hogy kiismerjük a gyereket,mert ha mégsem tetszik nekünk akkor adjuk inkább vissza.


Hiszen sírtunk a boldogságtól mikor hazahoztuk,dehogy adtam volna én már akkor vissza.

2011. dec. 3. 14:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok megint.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de egy tanítónő, aki „úri madam”, és „nem ereszkedik le a gyerekhez” szerintem – enyhén szólva – nem biztos, hogy megérti a gyerekeket. Szóval én azt mondom, ne foglalkozz vele! Remélem, a férjed sem teszi…

2011. dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

El kell vinned orvoshoz. Mármint az anyósod!! :)

A kisfiad nagyon aranyos, ügyes, és valószínűleg kedves, érzékeny gyerek.

2011. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!