Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő mire leszáll...

Mennyi idő mire leszáll kisfiam heréje?

Figyelt kérdés
13 hónapos, még nem szállt le. Urológus hormoninjekciót írt fel, háziorvos meg kiakadt ezen. Aki hasonló cipőben járt, mit tett? Várt míg magától leszállt, vagy az injekciótól sikerült?
2009. máj. 12. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam úgy született, hogy a jobb heréje nem szállt le, a bal meg ingázó, azaz hol a zacskóban van, hol feljebb vándorol a lágyékrészben. Mi 6 hónapos korában voltunk először urológiai vizsgálaton, és már ott megmondták, hogy szinte kizárt az a csoda, ami lehozná a jobbat (mert a hasüreg bejáratánál van, tehát túl magasan), ezért azt műteni kell. Hormoninjekcióval nem kísérleteznek. A ballal nem foglalkoznak, az szinte biztosan fixálódni fog majd a herezacsiban. A műtétet az orvosok szerint egy és kétéves kora között kell megejteni, így az én kisfiamat 15 hósan a nyár végén fogják majd operálni. Hallottam a hormoninjekcióról olyat, hogy valakinek lejjebb hozta, de nem teljesen, így is meg kellett műteni, csak persze rövidebb utat kellett vele megtenni a zacskóig.
2009. máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ÓÓÓ. Szegénykém. Persze nincs mit tenni. Nálunk az inguinális (azt hiszem így kell írni) csatorna alsó szakaszán van, azt gondolom elég lenn. Bár eddig én is csak azt hallottam, hogy előbb-utóbb műtét lett a vége :(
2009. máj. 14. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!