Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért rágja a körmét? Mit...

Miért rágja a körmét? Mit tegyek hogy ne tegye?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 és fél éves.egy pár hete elkezdte rágni a körmeit.bármit mondok neki nem akar róla leszokni.szeptemberben kezdte az ovit talán ott láthatta valakitől?
2011. nov. 24. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is rágta 3,5 éves ovikezdős, még az elején kell elcsípni. Motiváld, hogy ne rágja.

Mi mondtuk neki, hogyha megnöveszti olyanra hogy le tudjam vágni, megyünk a a maciparkba. Egy hétbe telt hogy megnőtt neki, így mehettünk mézet venni.

Aztán 2 hónap után újra kezdte, ekkor uszodát ígértünk be, egyből leállt.

Azelőtt a rászólás, vedd ki a kezed, stb. nem használtak...

Próbáld ki valami olyan dologgal amire nagyon nagyon vágyik!

Sok sikert.

2011. nov. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én hiába próbáltam hatni rá, még álmában is rágta. Vettem körömrágás elleni körömlakkot. Az olyan keserű száradás után is, hogy elveszi a kedvét attól, hogy a szájába vegye. Ráadásul nem is tudja lemosni.
2011. nov. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!hol tudok ilyet beszerezni??ha muszály lesz....
2011. nov. 25. 11:08
 4/9 A kérdező kommentje:
muszáj
2011. nov. 25. 11:09
 5/9 anonim ***** válasza:
patikában
2011. nov. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
vagy dm-ben kb 600 ft
2011. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a körömrágásnak mindig lelki okai vannak, valami feszültség, stressz van benne

ha bekened vmivel az igazi okot nem szünteted meg, rá kell jönnöd mi bántja, mi okoz neki feszültséget, és azt kell megszüntetni

2011. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem hiszem h valami bántja mivel napok óta azt kérdezgetem tőle h mi lehet.gondoltam rá én is mivel én is sokat rágtam gyerekkoromban a körmöm valószínű h az miatt mert apám sokat veszekedett Anyukámmal.ismerem milyen dolog ez.tudatalatt lehet h valami bántja.de nem beszél róla....:S hogy szedjem ki belőle?
2011. nov. 28. 08:10
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

szerintem simán lehet hogy az ovi okozza, az sem biztos hogy történt vmi kirívó eset, csak egyszerűen szorong hogy menni kell

én a helyedben azt csinálnám, hogy beszélgetnék vele minél többet mindenről, az oviról, hogy miket csinálnak, milyenek a gyerekek, az óvónénik, stb, hátha majd előbb utóbb elmond valamit

2011. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!