Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis kirándulás autóval? Mit...

Ovis kirándulás autóval? Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
15 ovis van, kitaláltunk (mert így olcsóbb), hogy autóval mennék kirándulni, 30 km-re lévő forgalmas városba. Én vissza léptem, mondván hogy nem vállalok felelősséget más gyerekéért. Most én vagyok a rossz. 5 anyuka vinne 3-3 gyereket, vagy busszal mehetnénk ami drágább, de akkor nem a szülőé a felelősség. Jól döntöttem vagy túl dramatizálom a dolgot?
2009. máj. 12. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ezt tulreagaltad. Miert nem vallalsz felelosseget mas gyerekeert egy 30 km-es ut erejeig? Mikor ottvagytok, ugyis ti, szulok, kozosen feleltek a gyerekekert. Te nem vallalsz mas gyerekeert felelosseget, de azt elvarod, hogy mas feleljen a tiedert? Hogy is van ez? Szerintem ezt nem kellett volna igy csinalnod. Raadasul gondolom, kevesbe veszelyes programokat talaltatok ki. Bocs, de nem tudlak tamogatni ebben a kerdesben.
2009. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem azért nem túl praktikus az ötlet. 3 gyerek a hátsó ülésen elöl egy szem anyukával. Elég nagy hancúrt tudnak levágni. Én megértem az aggodalmadat, én is elgondolkodnék rajta. De ettől függetlenül ha ez a döntés, nyugodtan vállald be, remélhetőleg nem lesz semmi gond!
2009. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Faluban laktok? Nincs véletlenül falubuszotok? Nálunk ilyenkor megy a busz, és még ha kell, egy-két autó. Baleset, gond bármikor, bárhol történhet, de szerintem ilyenkor mindenki ezerszer jobban figyel.
2009. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom,szerintem eleve az nem jó ötlet,hogy kocsival szállítanátok őket.Az én gyerekeimnek a közös utazás egy nagy élmény.
2009. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Én igazat adok neked, én sem vállalnám a vezetést forgalmas városba más gyerekével. A vezetésen kívül persze felelősséget vállalnék értük, de mivel én ritkán vezetek, azt nem vállalnám. Biztos akad másik anyuka, aki bátrabban mozog autóval városban.
2009. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az elsőhöz. Nem nem azt várom hogy más vállaljon felelősséget az én gyerekemért, legfeljebb ha az az óvónő aki egyébként is nap mint nap vállalja értük hisz neki ez is a dolga. Hanem én nem merek a máséért. Ki garantálja azt hogy nem történik semmi baj az úton és haza tudom vinni xy gyerekét épen és egészben. Az óvónő maga mondta hogy ő nem vállalhatja értük a felelősséget ha az én autómban utazik.
2009. máj. 12. 13:22
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen faluban lakunk és nincs falu busz, csak bérelni tudnák egyet, de az "drága". Mihez képest?
2009. máj. 12. 13:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én értem hogy félsz felelősséget vállalni más gyerekéért. Pláne hogy az óvónő is mossa kezeit ha úgy adódik. Jó ezt valahol megértem, de valahol furcsa is.

Na mindegy.

Mond azt hogy nagyon ritkán vezetsz és nem mered bevállalni hogy három kisgyereket utaztass. Én őszintén elmondanám hogy miért nem merem vállalni. Aztán vagy elfogadják vagy megsértődnek. De ha te nem érzed magad biztosnak akkor ne vállald. Mert abban meg biztos vagyok, hogyha éppen történne valami (Isten ments!), de ha úgy alakulna akkor ezek a felháborodott szülők jelentenének fel téged elsőre olyanért is amit nem is csináltál esetleg.

Úgyhogy ne foglalkozz velük, mond el őszintén hogy te nem mered bevállalni. Nem azért mert nem akarsz felelősséget vállalni, hanem mert félsz és kész.

Más szülő nincs a csoportban aki tud vezetni és bátrabb? Nem hiszem hogy 15 gyerekből csak 5 családnak van kocsija.

Vagy ha mégis menjetek busszal, vagy éppen vonattal, azon jó kedvezmények vannak csoportoknak és szülőknek is egyaránt. A gyerekeknek nagy élmény a vonatozás, pláne ovisoknak. 30 km meg nem a világ vége. Kezdetnek pont jó egy kis vonatozás kezdéshez.

Én amúgy megértelek. Mi a párommal pl soha sem vezetjük más autóját, sőt még elektromos gépet sem szeretünk kölcsön kérni. Mert amilyen pechesek vagyunk még nálunk menne tönkre. ez nem kitaláció, ez tapasztalat. Úgyhogy azóta mi ehhez tartjuk magunkat, így baj nem lehet.

A te esetedben meg még emberi életről is szó lehet, akár. Persze most kicsi a valószínűsége egy balesetnek vagy gondnak, de ha félsz jobb ha nem vállalod. Inkább legyél óvatos mint bajt okozz!

Légy őszinte és hidd el majd be fogják látni a te indokaid is! Ha nem most majd később!

2009. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, az utolsóhoz annyit fűznék hozzá, hogy több mint tíz éve vezetek és nem a bátorságról van szó. Nem attól félek hogy megijedek és lemegyek az útról, van tapasztalatom a vezetésben. Egyszerűen csak nem akarok más gyerek biztonságáért felelni. Van elég sok örült az utakon, az ördög nem alszik. Nem nagyon van több szülő aki otthon van és én személy szerint nem engedném a lányomat más valakivel elmenni. Ezért gondolom hogy többen is gondolkodnak.
2009. máj. 12. 13:56
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Legjobb lenne, ha távolsági busszal mennétek. Mint írtam, nálunk sokszor használjuk a falubuszt, vagy egy kisebb buszt bérlünk a legközelebbi városból, egy vállalkozótól. Esetleg helyetted a férjed, párod vezethetne, ha ő jobban felvállalja a dolgot.
2009. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!