Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Székrekedést hogyan kezeljem,...

Székrekedést hogyan kezeljem, mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Lányomnak napok óta az van, pedig elég sokat iszik. Már 4 napja nem kapott banánt, almát, mert gondoltam,hogy attól van, de még mindig nagyon szenved.
2009. máj. 12. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem írtad mennyi idős a kicsi.

Én ha már 3 napig nem kakil akkor a laevolac szirupot szoktam, vagy glicerines végbélkúpot. Remélem nem kiabálom el, de 10 hónapos korában volt egy 4 hetes időszak amikor ezzel küzdöttünk, és változtattam az étrendjén (naponta adok neki, joghurtot, gyümölcsöt:szilva,sárgabarack) és azóta nincs gond.

Most 1 éves.

2009. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A körtének van enyhe hashajtó hatása, ráadásul abból bármennyit ehet.
2009. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Aszaltszilva, megmosva! MAzsola, lenmagliszt joghurtba lkeverve 1 teáskanál. Sok friss zöldség, gyümölcs. lelki tényezőkre is figyelni kell: nem szorong-e, nem félős-e, nem érte-e valami megrázkódtatás. Haminden rendbena kis lelklével, akkor a táplálkozásban kell változtatni. Én annak a híve vagyok ,hogy nem kell külön 'szer' - ott a sokszáz rostféle, gyümölcsök közül a többiek által említettek. Fog a banán, alma, sárgarépa, krumpli, sütőtök. cékla. Könnyítenek a zöldlevelesek, a karfiol, tök. Megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre is figyelni kell.
2009. máj. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk az Infacol jött be!
2009. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia nekünk van egy6 éves lányom akivel 4 éves korában nagyon nagy baj volt! Olyan székrekedése volt hogy még az orvosok se tudtak segiteni! Aztán kaptunk egy tippet és vettem őszibarackot és kicsavartam! Annak a levét kell neki adni! Probáld ki nem bánod meg! Sok sikert kivánok!
2009. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi mindent kiprobaltunk 2 eves kislanyomnak aki kb 1 eve vissza tartja a dolgot (popsi az egnek, labak keresztve) 3x kellet beontes is....laevolac, gutalax (ettol lehet kis hasfajas) olajok, gyumolcsok, lekvar, stb. stb. es csak a macrogola por 4000-as tipus segitett! nagyon jo!! 4mg kell 100-150ml viz/alapulebe naponta, csak receptre kaphato, nem szivodik fel, sima szeklet lagyito. 3-6 honapig ajanlat.
2011. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!