Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves kislányomnak nagyon...

3éves kislányomnak nagyon sűrűn szívjuk az orrát, mert nem tudunk+szabadulni egy bacitól, -kezdődő arcüreggyulladásunk volt és azóta szortyog és vissza-visszatérő szörnyen köhögős náthánk van. Már attól tartok, h kárt teszek az orrában a szívással?

Figyelt kérdés
Lehetséges ilyen? Már mindent elolvastam e témakörben, de.. Nem vagyok teljesen nyugodt. (a rituálénk: arcmelegítés, orrspray, orrszívás (porszívós), -néha szauna
2009. máj. 11. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudsz kárt tenni orrszívással, voltam hasonló helyzetbe, s én is feltettem ez a kérdést, nagyon sok mindenkinek, s sok orvosnak is. az csak jó, mert abból a sok váladékbol( ha nem szívnád) lenne az arcüreg gyulladás
2009. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fáradozásod! Konkrétabban arra gondoltam,h a kis orra belülről nem-e sérülhet,ill. az orr nyálkahártyája? Azt tudom,h a nátha kiszívása hasznos. Mondjuk az a legnagyobb baj,h magától nem folyik,ezért kell szívni. :)
2009. máj. 11. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
maximum annyi, ha sterimárral szívjátok az orrát ( Az a tengeri sós oldat) akkor picit vérezhet tőle, de akkor én azt szoktam, vizet csepegtetek az orrába a sós oldat helyet, mert az okozhat orrvérzést, mert nyálkahártya irritáló egy picikét. és ugyanúgy ki lehet szívnia a vízzel is
2009. máj. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

megint én:))


Ezt a Cebion cseppeket nem próbáltátok? C vitamint tartalmaz, és nagyon jó, minket az hozott ki a "Takonykórból"

2009. máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szia,-sztok! De próbáltuk, a Cebion multit kapja. Meg túl vagyunk sok antibiotikumon,-párásításon,-gőzölésen,-szaunán......a többit azt írtam . De annyira makacs nátha,h nem akar kijönni. Most még a sószobát akarjuk kipróbálni,mert felszúratni,ill. átmosatni NAGYON NEM szeretném :(
2009. máj. 12. 09:12
 6/9 anonim ***** válasza:

hát felszúratni ne is engedd, én sem engedném, mert utána folyamatosan felfogják neki szúrni, egyébként az össze választ én írtam:)))


nem lehet hogy allergia? és azért nem akar gyógyulni?

2009. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam 17 hónapos, 10. hete volt ugyanígy, mint ti /közben persze én is hordtam a körzeti gyerekorvoshoz/, amikor találtam egy gyermek fül-orr-gégész doktornőt. Az ő módszere az arcüreg-átmosás. Én in rettegtem, de egyáltalán nem fáj. Kipróbáltattam magamon, mielőtt a gyerekemnek engedtem volna, olyan, mint amikor a medencébe lemerülsz a víz alá, de nem folyamatosan érzed, mert nem is folyamatosan szívják. Az egyik orrlyukon engedik be apránként a folyadékot, a másik orrlyukon meg szívják. A mellettünk lévő ágyon egy 4 éves kisfiú volt és végig beszélgette a doktornővel az egészet, nem fáj. Csak a picik sírnak, mert le kell őket fogni. Az én fiam az első kezelés után látványosan jobban lett, ma megyünk az 5.-re és ez lesz az utolsó, mert már az otthoni porszívóval nem is jön semmi. Csak ajánlani tudom mindenkinek!!!!! Ha kell a doktornő elérhetősége, írj. Jobbulást!
2009. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia, az én gyermekemmel 5hósan feküdtünk benn 2 hétig, míg végül rájöttek h. egy csúnya baci támadta meg a fülét melyet egy előzetes nátha indított. majdnem műteni kellett.Azóta folyton szívom neki orszívó pórszívóval. És igy nincs komolyabb baja.
2009. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mkinek! üdv.
2009. máj. 20. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!