Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudom gyermeke válogatja, de...

Tudom gyermeke válogatja, de kb. mennyi idő míg szólni fog hogy pisilni/kakálnia kell? lent.

Figyelt kérdés
Szóval, kisfiam kb. 2 hete pisil/kakil a WC-be, de nem szól, hanem én ültetem rá,illetve a bölcsiben ültetik rá 2-2,5 óránként. Mindég pisil ilyenkor, illetve kakil ha éppen kell neki. Itthon nincs rajta pelus, de a bölcsiben pelusban van. Addig abban is marad, amíg nem szól, mert nem tudnak annyira rájuk figyelni, hogy vigyék időben a WC-re.Egyébként 33 hónapos.
2011. nov. 16. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

2,5 éves volt a fiam, nyáron mikor elkezdtük, nappal pelus nélkül volt, eleinte mi is bizonyos időnként mentünk, hogy na akkor most pisi vagy kaki...de egy idő után (kb 2hét) ránk szólt, hogy most nem kell!!! ezután csak kérdeztük, és mondta hogy kell vagy nem, és szólt magától, ha kellett :)

Most már csak éjszakára kell neki pelus..de heti 3-4 alkalommal száraz marad reggelre is :)

2011. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Már megint 33 hónap.
2011. nov. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem hamarosan most már szólni fog, csak az a baj, hogy a bölcsiben pelus van rajta, de hát azzal nem tudsz mit csinálni. Nekem hamar, 1 hét után szólt már. Nekem 32 hónapos ha így gyorsan kiszámolom...
2011. nov. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 éves és 2 hónapos korában (azaz 26 hónap) kb. két hét alatt lett nappalra és éjszakára is szobatiszta úgy, hogy egész 2 év 11 hónapos koráig (azaz 35 hónap)itthon nem szólt, ha pisilnie kell. A kakit szinte az első naptól fogva jelezte, de a pisit nem. A bölcsiben két hét itthoni szobatisztaság után levetettem a pelust, s azóta is csak egyszer volt pisis baleset, de akkor az összes, már szobatiszta csoporttársa is bepisilt a délutáni alvás során. Bár ott sem szólt sokáig (kb. 2 és fél éves koráig), de visszatartotta, míg kiküldték őket pisilni (reggeli után kb. 8,30, udvarra menetele előtt kb. 10 óra, ebéd előtt kb. 11,30, alvás után kb. 15 óra vagy ébredés és uzsonna után 15,30). Szóval kb. másfél óránként. Ha arra vártam volna, hogy ő szóljon, mostanság merném beadni pelus nélkül a bölcsibe, holott lassan egy éve szoba- és ágytiszta. Egyébként érdekes mód a bölcsiben előbb szólt, hogy pisilni kell, mint itthon.
2011. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!