Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert hanyt 14 honapos lanyom...

Miert hanyt 14 honapos lanyom ennyit az utobbi par napban?

Figyelt kérdés

A rendes etelt nem hannya ki, csak a reggeli tapszert. Az utobbi 4 napban minden reggel kidobta 10 perccel azutan, hogy megitta. Meg mindig a 6-12es tapszert kapja, ez lenne a gond? Probalkoztunk tejitallal, de attol megy a hasa. Tehentejet is kap mar, attol nincs semmi baja, ha napi 2dl-nel nem kap tobbet, kulonben az is atcsapja a hasat. Nem tejerzekeny, pottyok nem jelentek meg rajta sosem. Tapszert elalvashoz kap 2dl-t, ejszaka 2-3 kozott kap 120ml-t, es reggel ebredeskor 2dl-t. Nem is igazi hanyas ez, inkabb olyan, mint amikor babakoraban visszabukta a tejet, de 3-4 honapos kora ota nem volt ilyen problemank. Laza nincs, folyik az orra, porszivozzuk, de nem jelentos adagok jonnek ki, neha nagyon kicsit kohog. Etvagya jo, napkozben nincs semmi gond vele.

Ti mit tennetek a helyemben?


2011. nov. 13. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem meg tejcukor alergia lesz.

nekünk a doki azt mondta ovatosan a tejjel, és nálatok nagyon annak tünik.


szerintem vegyél tejmentes tápszert. lehet kapni több márkából is (laktóz mentes) és nézd meg, hogy az is vissza jön-e.


a tejcukoralergia, hasfájással, fosással, hányással jár, nincsenek pötyök. Amit te gondolsz az a csecsemökori tejfehérje érzékenység.

Az alergia pedig mindig kialakulhat, lehet holnaptól te leszel pl eperre alergiás amire eddig nem voltál.


én laktóz menteset próbálnék meg neki adni, és ha az bevált, akkor a tejterméket elüzni minimum fél évre az étlapról, majd szépen lassan kanalanként újra próbálkozni.

2011. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Koszi!

Azert gondoltam, hogy nincs gondunk a tejjel, mert minden nap kap valami tejtermeket, hasmenese nincs es azt sosem hannya ki. Csak a tapszert dobja vissza es azt is csak reggel.

Orvos valamilyen teszttel ki tudja mutatni a tejallergiat?

2011. nov. 13. 13:50
 3/8 anonim ***** válasza:
2 évesem akkor hány ha be van dugulva az orra, vagy köhög. Nem lehet, hogy nálatok is ez van? Én pár napja nem adok neki reggel tápszert mert az sokkal könnyebben visszajön és reggel kelés után nagyon erősen köhög szegény.
2011. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

elsö vagyok


próbáld ki a laktóz mentes tápot. csak pár napig.


lányomnak 5 hósan kezdett megváltozni a gyomra. folyamatosan fosot. akármit evett minden a fenekén de egyben jött ki. akkor ajánlotta ezt az orvos. majd ahogy ez elmúlt minden nap eggyel többet kapott megint és elmúlt.


lehet nálatok is így van.


dokit azért mindenképpen meg lehet kérdezni.

2011. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Akkor holnap reggel eloszor porszivozunk, utanna kap tapit. Delelott elmegyunk a gyogyszertarba es megkerdezem, hogy milyen laktozmentes tapszerek vannak.

2011. nov. 13. 20:11
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Voltunk a gyogyszerterban es a gyogyszeresz szerint biztosan nem laktozallergia, mert akkor mas tunetek is lennenek es nem csak a papszert hanyna ki. Szerinte csak pihenni akar a lanyom pocakja ejszaka es nem kellene neki adjak ejszaka semmit. Ma ejjel kiprobalom, de mar elore latom, hogy a szomszedok se fognak aludni :(

2011. nov. 14. 21:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Na volt azóta hányás? Vagy sikerült rájönni, hogy mitől volt?
2011. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Mar a masodik ejszaka volt, hogy nem kapott tapszert 2-3 ora kozott. Az elso kicsit nyuglodos volt, de az elmult ejszaka vegig aludt es egyszer sem hanyt. En nem is tudtam arrol, hogy egy ido utan mar nem kell adni ejszaka tejcsit a gyerekeknek, azt hittem, hogy ezt kesobb magatol hagyja majd el. Meglatom mi lesz meg az elkovetkezendo par ejszakaban, de remelem, hogy ez hatasos modszer lesz.

Koszonom, hogy valaszaitokkal segiteni probaltatok!

2011. nov. 16. 08:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!