Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól van értelme mesét...

Mikortól van értelme mesét olvasni a babának? Arra gondolok, hogy nem a rituálé rész csak, hanem már érti és figyel

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Keresztlányom 14 hónapos, az anyukája minden nap olvas neki. Egyértelmű, hogy érti, mert mielőtt ahhoz a részhez érnének, hogy Boribon lufija kidurrant, már mondja, hogy bumm... Mikor jön a kutyus, mondja, hogy vau-vau. Emlékszik a történetekre, mert ki tudja választani, hogy melyik mesét szeretné hallani. Odamegy a könyvespolchoz, és leveszi azt, amelyiket szeretné. Kinyitja, és viszi az anyjához.

Természetesen nem tömör népmesével kell kezdeni. :)

Ajánlom a Boribont, a Kipp-kopp-ot. Apicik is szeretik, de még a nagyobbak is. Tanító néni vagyok, és az elsős gyerekeim is imádják.

2009. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, a kipp-kopp-ot még én is imádtam:-)
2009. máj. 8. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 7 hónapos már 1 hónapja mondok neki meséket,nem tudom mennyire érti de a Piroska és a farkas azt szereti mert fülig ér a szája amikor mesélek,lehet hogy azért mert több hangon szólalok meg:))!
2009. máj. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 11 hós és már elég régóta mesélek neki.Talán majd most kezdi megérteni őket,de a színes képeket imádja nézegetni!
2009. máj. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Minél hamarabb kezded annál jobb!!!A lányom 9 hónapos volt amikor elkezdtem képes konyvet mutogatni neki és mondtam hozzá hogy mik vannak aképen.ma már 18 hónapos és már olvasom is neki a szoveget.Imádja!De ha rituálét csinálsz belole minden este az még jobbfoleg TV helyett!nekunk vannak napjaink amikor altató dalt énekelek neki mese helyett.Az is megnyugtatja.De ha leteszem és hozom a konyvet akkor már tudja hogy mese és csucsa!
2009. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak 3 hónapostol olvastam és mosolygot meg idönkén bizonyos kifejezésekre elkacagta magát. 2 évestől nem kötötte le,kellet a mese de ugrált meg bohockodott.De ha abbahagytuk akkor sirt. Most 6 éves és végighalgat.Közben beszélünk is róla.A lányom 13 hónapos és imádja,ő vele is korán kezdtem.Mindig jön és nyomja a kezemben a könyvet.Talán megszokja,hogy csak este van már mese.
2009. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kiskora óta mesélünk neki, eleinte a képek érdekelték, később a verses mesék ill. mondókás könyvek. Most már a történetet is érti nagyjából és ő is tudja, hogy mi következik, illetve kiválasztja a könyvet este. Persze most is a rövid keménylapos könyveket olvasgatjuk még (bár lassan szerintem már "komolyabbra" válthatunk).

18 hónapos kislány anyukája

2009. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!