Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol is viszik/vitték az...

Máshol is viszik/vitték az ovisokat temetőbe mécsest gyújtani?

Figyelt kérdés
Kisfiam kiscsoportos. Ma kimentek a temetőbe és gyújtottak mécsest. Én csodálkoztam rajta, de mondták, hogy a mi ovinkban ez így szokás.
2011. okt. 28. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk nincs ilyen. Halloween díszek vannak és tököt is csinálnak (mondjuk ezt nem tudom minek, mert túl amerikainak tartom az egészet)


Szerintem a temetőlátogatás családi tevékenység egyébként.

2011. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ez elég furcsa, szerintem egy ilyen kisgyereket ilyesmivel szembesíteni... persze el lehet magyarázni neki szépen, h miért szokás ez, de szerintem nem az ovinak kéne elvinni a temetőbe.
2011. okt. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez fura, és kinek a sírjánál gyújtottak mécsest? Én nem örültem volna neki, én szeretném majd elmondani neki, hogy miről is szól ez az egész.
2011. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez egy falusi ovi, és a falu temetőjébe mentek. Van egy kereszt, ott szoktunk a távol lévő halottainkra mécsest gyújtani.

Töklámpást is csináltak.

2011. okt. 28. 22:24
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ez érthető, de szerintem ez nem egy kifejezett "kiscsoportos" program... ezért furcsa.
2011. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem sem, írtam is, hogy csodálkoztam rajta.
2011. okt. 28. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol mi lakunk , ma reggel mentek az ovisok a templomba gyertyát gyújtani halottak napjára. Bár az én kisfiam még csak bölcsis. És nem falu, hanem kisebb város.
2011. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Én nem örülnék neki, ha a kiscsoportos gyermekem temetőbe menne gyertyát gyújtani. Ez családi dolog. Még a templom hagyján is, de a temető... Én nem engedtem volna el.
2011. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg szép dolog. Én örülnék neki, ha az én ovisomat is elvinnék a falu temetőjébe, egy kereszthez, gyertyát gyújtani. Sokan írjátok, hogy ez családi "dolog". Sok gyereket egyáltalán nem visznek el a szülei a temetőbe soha. És ez nem egy olyan dolog, amit szégyellni kéne, a temetés, elmúlás az élet része.


Na, ha egy diszkóba vitték volna őket, akkor én is háborognék, persze! :)

2011. okt. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!