Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Infulenza oltásnak milyen...

Infulenza oltásnak milyen mellékhatásai vannak?

Figyelt kérdés
21 hós ikreim vannak,elgondolkoztam rajta,hogy lehet be kéne oltani őket.
2011. okt. 27. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Tavaly ősszel már oltattam a nagyokon kívül az akkor 16 hónapos lányomat is. Egyiküknél sem jelentkezett mellékhatás.
2011. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
én egy időben minden évben oltattam magam, mégis mindig elkaptam. amúgy a mellékhatásoktól nem aggódnék. nem hiszem, hogy olyan gyerekvakcinát hozna valaki forgalomba, ami ártalmas. ugyanakkor szerintem felesleges influenza ellen oltatni.
2011. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Lehet, hogy nekünk szerencsénk volt, de sem mi, sem a gyerekek nem kaptuk el soha az influenzát, mióta oltatunk.

A fölöslegesről meg csak annyit, hogy tavaly egy ikerpár egyik tagja halt bele a szövődményekbe.

2011. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
semmilyen mellékhatást nem tapasztaltunk.
2011. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én már 2 éven is beoltattam magunkat semmi szövődmény senkinél, se a pici lánynál, először másfél éves volt, se nálunk felnőtteknél.

Na tavaly nem oltattam be magunkat, én terhes voltam, gondoltam úgysem megyünk sehova nagy pocakkal meg egy 2,5 évessel, így kimaradt!

Mikor a kicsi megszületett, rá 2 hétre a lányom egyik nap belázasodott, másnap 40 fokos láza volt, úgy hogy nem vitte le semmi, következő nap én is elkaptam, és csak azon imádkoztam hogy a picike ne kapja el. Szerencsére ő megúszta. A lányzó nagyon nehezen lábalt ki belőle.

Hát én inkább beoltatom őket idén is, én többet nem fogom hagyni szenvedni a gyereket, borzasztó volt, az a tehetetlenség, hogy nem tudtam rajta segíteni, majdnem kórház lett a vége, de szerencsére elindult lefele a láza!

2011. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olyan mellékhatásai vannak, amiket maga az infuenza okozhat.

De nálunk sosem volt baja sem a gyerekeknek, sem nekünk az oltástól.

22 hós és 3.5 évesek, minden évben oltvan vannak.

2011. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pici gyerek mellett érdemes volna tartani otthon maszkokat, hogyha valaki a családból megbetegszik, akkor ne fertőzzön tovább.
2011. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Hogyan mondod egy három és fél évesnek, hogy tartsa fenn a maszkot, arról nem beszélve, hogy amelyik kisebb, az még me is ijedhet anyától, és így sem lehet 100%-osan kivédeni a betegségeket.
2011. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a háziorvosunkat,és azt mondta,hogy inkább mi felnőttek,akik körülöttük vagyunk,mi oltassuk be magunkat.Ez a maszkos dolog,mikor kisebbek voltak,akkor még jobban bejött,ők nem féltek tőle,de ha most beteg valaki a családba,és felteszi,rögtön leszedik róla,ha meg én beteg vagyok,feleslegesnek tartom,mert éjszaka úgy is egy levegőt szívunk,mivel velünk egy szobába alszanak.Olyankor nem puszilgatom őket ,de én olyankor szoktam beteg lenni,mikor ők,mert mindig elkapom tőlük.
2011. nov. 24. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!