Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyereke október-decem...

Akinek a gyereke október-december körül lesz 3 éves beiratja idén óvodába?

Figyelt kérdés
Az én kislányom október végén lesz 3, de mivel nagyon anyás, még a gyerekektől is fél, több szakember is azt javasolta, hogy még ne irassam be az idén. Közben meg félek nehogy lemaradjon valamiről, esetleg még nehezebben fog jövőre beilleszkedni. Esetleg van valakinek tapasztala ez ügyben, hogy jót tesz adott esetben a gyereknek, ha csak 4 évesen megy? Előre is köszönöm!
2009. máj. 2. 21:58
 1/4 anonim válasza:

szia! én egy anya és egyben óvónő is vagyok.

Ha szeretnéd hogy járjon akkor mindenképp most kell beyíratnod, mert évközben nem biztos hogy felveszik helyhiány miatt. Ha beíratod és mégsem szeretnéd hogy járjon akkor sincs semmi baj, mert évközben írnod kell egy papírt hogy családi okok miatt gyermekedet most otthon tartod, de kéred tartsák fent a helyeteket, mert ekkor és ekkor jöttök(pl szeptember).

Vidd vagy ne?: ezt csak te tudod eldönteni. Te ismered a gyermeked, te tudod hogy igénye van-e már a többiek társaságára, mennyire nehezen marad meg idegen helyen.Elfogad-e más felnőtt személyt maga körül. Az is lehet megoldás, hogy csak félnapot viszed és ebéd után hazaviszed mindennap. Így nem olyan hosszú a kicsinek a bent töltött napja. De ha tudod, simán otthon is tarthatod, hiszen 3 évesen semmiről nem marad még le. 3 éveseknek még nem igazán fontos, hogy ekkora társaságban legyen. Sok kicsit zavar a 26-30 fős kisgyerek....

Persze ha menned kell dolgozni, akkor nincs más választás meg kell szokja az ovit,bekell szokjon és ebben nagy tapasztalattal rendelknek az óvonénik, hogy hogyan, segítségetekre lezsnek. Mi általában azt tapasztaljuk, hogy ha sírnak is pár alkalommal, a sok játék és érdekes foglalkozás elvonja a figyelmüket és jól érzik magukat, hamar beszoknak. Van ahol engedélyezik az anyás beszoktatást is(pár napig anya is bemehet játszani).

Arra is számíts, hogy az első évben általában nagyon sokat betegek.Minden bacit meg kell szokni, Ha 4 évesen adod be, akkor akkor lesz örökké beteg.(azért ez függ a többi szülő hozzáállásától, mert ha mindenki otthontartaná gyermekét és kigyógyitaná, akkor nem fertőznék állandóan vissza a másikat. Sajnos sokan nem ezt teszik pl. munkahely féltés miatt....)

Remélem tudtam segíteni.

2009. máj. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom okt. 31-én született. Bár érdemben nem fogok tudni válaszolni (még csak 1 éves lesz idén), de leírom, h én h gondolom ezt. Már sokat agyaltam rajta.

Szerintem, ha megteheted, ne add még be! Neki is jobb még otthon, nem marad le semmiről, ha eleget van (gyerek)társaságban, az bőven elég neki. Pl játszótér, baba-mama klub

Én sajnos muszájból be fogom adni majd, ha beveszik, de ha nem lennénk rászorulva a pénzre, nem adnám. Sztem 3 évesen még nem is igazán érettek erre a gyerekek (ismerősöknél látom).

De nagyon jó alternatívát írt az előttem válaszoló. Beadod, aztán ha nem megy a dolog, kiveszed. Egy próbát megér és a helyetek is megmarad!

Nekem lehet, h a bölcsit is igénybe kell vennem, és már most a szívem szakad meg a gondolattól!

2009. máj. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Nektek a választ! Nagyon hasznos volt mindkettő, sokat segítettetek! Meg is fogadom a tanácsaitokat és marad még itthon. Csak azért hezitáltam, mert idén felvették volna abba az óodába ami nem körzeti, de nagyon szimpatikus, csak félek, hogy jövőre hátha több gyerek lesz és nem leszneki hely. Arra én is gondoltam, hogy beiratom aztán majd legfeljebb nem viszem, de nem érzem tisztességesnek, hogy elvegyem mástól a helyet. Vagy ez bevett szokás?És még akkor is betudnak valakit venni a helyére? Mert még addig fél év van és annyit változhat!
2009. máj. 3. 10:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor beszéld meg az ottaniakkal hogy tartsák meg neked ezt a helyet jövő szeptemberre vagy amikor akarod vinni. Esetleg megpróbálhatnád fél napra vinni és ha nem megy akkor max kiveszed és ne félj hipp hopp betelik az a hely.
2009. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!