Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 25 hónapos, és még...

Kisfiam 25 hónapos, és még egyáltalán nem mond semmit. Kivéve (nem:ne). Ez probléma? Meddig számít normálisnak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 1. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát 2 évesen már beszélnie kellene.Eddíg nem említetted gyerekorvosnak??

Lehet,hogy csak nem akar beszélni.Lehet,hogy már holnap mondatokban tör ki.

Szerintem hétfön beszélj gyerekorvossal,egy vizsgálat nem árthat.

2009. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az Országos Beszédvizsgáló Bizottságot kell felhívni és tőlük lehet segítséget kérni: [link]


megvizsgálják a babádat és elmondják milyen beszédindító terápiát javasolnak. általában mozgásos terápiával szokott indulni. nem kell beutaló,semmi,mindenképpen kérjetek egy időpontot vagy legalább beszélj velük,ilyenkor már rengeteg dolgot kéne mondania,legalább egy csomó szót

2009. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
amúgy mindent megért,ha kérek valamit tőle teljesíti.nagyon mozgékony,barátságos.8 hónaposan már magától járt.
2009. máj. 1. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Valóban lehetne bőbeszédűbb. Fordulj szakemberhez aki segit az ok kideritésében és a fejlesztésben. A beszédfejlődésnek meg van a menete már újszülött kortól, alapja az ép hallás. A hangadás menete (nem a sirás) a beszéd fejlődésének alapja. A gyermekorvosok és védőnők ezt megfigyelik és időben javasolják a fejlesztést.
2009. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ne aggódj,szerintem biztos nincs komoly baja,de el kell kezdeni ezzel a dologgal foglalkozni,hogy behozza a lemaradását!
2009. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne aggódj. Az én fiam 29 hós, 1-2 hete kezdte el ismételgetni és tanulgatni a szavakat teljesen hirtelen és váratlanul.Olyanok is eszébe jutnak, amiket régen nem mondtunk már. Mesélj neki sokat, beszélgess vele, mondókázzatok. Rengeteg kisfiú csak 3 éves korában kezd beszélni. Ha gond lenne, a dokitok biztosan mondta volna, gondolom azért néha lementek tanácsadásra. Erőltetni nem szabad, amint végre mindenki békén hagyja, el fog kezdeni beszélni, le se tudod majd állítani:)
2009. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Kisfiam 2,5 éves, uez a problémánk. Nagyon értelmes, mindent megért és megértet, de csak most kezdett beszélgatni. Kérdeztünk szakembert, szerintük ez még normáls fejlődésnek számít.Sokat kérdez "anya miii?", és sosem hagyjuk válasz nélkül. Ikreim 4 éves korukban keztdek beszélni, de azóta is minden rendben van velük.
2009. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam két éves koráig nem szólt egy szót se,de mindent megértett és mindent elmutogatott amit akart.Aztán egyszercsak váratlanul elkezdett beszélni és azóta be nem áll a szája egész nap ,szóval két és fél éves korába már tökéletesen beszélt.Ismerek olyan gyereket aki már elmult 3 de még mindig nem beszél,szóval szerintem nem olyan nagy tragédia,de hogy megnyugtasd magad kérdezd meg a gyerekorvost.
2009. máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom úgy ment oviba hogy csak pár szót tudott Azt mondták nem gond csak azt értsék meg ha valami gondja van Elkezdte az ovit 2 hét múlva le se lehetett állítani annyit fecsegett
2010. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!