Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a jó bünti egy középsős...

Mi a jó bünti egy középsős gyereknek?

Figyelt kérdés
Visszafelesel, az ujját felemeli(mutogat), grimaszokat vág. Sokszor vagyok úgy, hogy legszivesebben felpofoznám, de nem tehetem meg és nem is teszem meg.. Akkor gyakorlatilag reggeltől estig lehetne verni egy gyereket. Ez nem megoldás. De akkor hogy szoktassam le róla? Az enyém legyen az utolsó fegyelmező szó és ne az övé a feleselő szó. Mit tegyek?
2011. okt. 10. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Ezekért akarod elverni? Ne viccelj. Ha visszafelesel, hagyd rá, annak ellenére legyen az, amit meg kell csinálni. Ha tényleg muszáj. A grimaszolás esetén küldd, vidd be a tükörhöz, nézze meg, milyen szépen néz ki olyankor.
2011. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármi olyat csinál, ami nem tetszik, ültesd le, gondolkodjon el róla, és csak akkor kelhet fel a székről, ha megbeszéltétek, átgondolta, esetleg még bocsánatot is kért. Ha feláll úgy, hogy nem engedted, tedd vissza. Ha mégegyszer feláll, még egyszer tedd vissza.
2011. okt. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 fotucsok ***** válasza:
100%

Szuperdadus módszer: legyen egy büntiszék, üljön rá annyi percre, ahány éves. Ha feláll, szó nélkül vidd vissza, annyiszor ahányszor feláll, de ne szólj hozzá, nem szabad belemenni a játékaiba! Lehet, hogy 2 órán át is cibálnod kell, de végül betörik. Ha leülte a perceit, menj oda hozzá, mondd el, hogy azért ültél itt, mert ....csináltad, és nekem ez nagyon rosszul esett. Kérjen bocsánatot, öleljétek meg egymást.

Természetesen előre mondd el neki, hogy mostantól ez lesz, erre számítson.

Azért a szülő tisztelete szerintem nagyon fontos, és én nem hagynám rá, hogy felesel meg mutogat. Megértelek, hogy ég a tenyered, az enyém is azt tenné, de az olaj a tűzre sajnos. ügyes vagy, hogy nem teszed

2011. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

21:14 nagyon jó!!!


Én sem tűröm a feleselést,meg mostanában bicskanyitogató hangnemet üt meg velem,azt sem tűröm.Volt h pofont kapott,mert nagyon túllőtt a célon,de hosszútávon nem ez a megoldás.Én most a megvonásos büntetést alkalmazom,nagyon engedetlen volt,így jó ideig nem mehet át a barátnőjéhez(nem mellesleg nincs jó hatással a lányomra).De hozzátettem később h ha látom h szót fogad,engedelmes,enyhítek a büntetésén.Jelenleg 1 évig nem mehet át hozzá.(nem mintha fel tudná mérni ezt az időtartamot:))Úgyis enyhítek rajta,alapjában nem rossz gyerek.Ideges voltam,így dühből nagyot mondtam,de a számból segget meg nem csinálok.

2011. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek. Nem azt mondta, hogy meg akarja veni, hanem felmegy benne a pumpa annyira idegesítő a viselkedése, hogy legszivesebben felpofozná, de utána írta, hogy sohasem pofozná fel.


Nálunk az vált be, hogy ha így viselkedik, akkor én nem szólok hozzá, mert ezt nem szeretem. Nem kell neki több pár percnél és már jön is bocsánatot kérni és nem csinálja tovább.

Sőt ha belegondolok, mostanában már nem is csinálta. Ő is a szomszéd fiútó látja, de ugye őt én nem nevelhetem. :)

2011. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!