Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vettétek észre, illetve...

Hogyan vettétek észre, illetve hogyan derült ki, hogy lisztérzékeny a babátok?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon aggódom a gyermekem miatt. Hasmenése van mindig. Szilárd kakit még sohasem tudott produkálni. Már volt székletvizsgálat, volt hasi ultrahang, vérvétel. Minden negatív. De a kakijában egy csomó kaja úgy jön ki, ahogy megette. Pl. répa, gyümölcsök, borsó és a kakija nagyon híg, gyakran kifejezetten nyálkás. Adtam neki 20 napig normaflore-t, az sem javított a dolgon. Beszüntettem néhány napra a tejtermékeket, de az sem segít. A doki úgy tűnik, hogy a fenti vizsgálatok után "feladta". Engem azonban ez nem tud megnyugtatni, és ahogy utánajártam a dolgoknak bennem felmerült a lisztérzékenység. Napi 3-4 hasmenés, nagy pocak, kicsi súly (15 hónaposan 8 és fél kg), alacsony termet (74 cm). Ahogy nézegettem ezen az oldalon, az ilyen korú babák sokkal súlyosabbak, és magasabbak. Kérlek ne írjátok, hogy bízzak a gyermekorvosunkban, mert már nem tudok. Szerintem nem lehet normális, hogy valakinek napi 3-4 hasmenése van, ráadásul félig megemésztetlenül jön vissza minden. Nagyon örülnék, ha esetleg olyanok tudnának tanácsot adni, akinek a babájukról kiderült, hogy lisztérzékeny, vagy hasonló tünetekkel bajlódtak. Érdekelne, hogy mi történt velük, milyen vizsgálatokat csináltak stb. Természtesen el fogunk menni gasztroenterológushoz, esetleg erre is várnék javaslatokat (Bp-Vác környékén lakunk)
2009. ápr. 29. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a húgom volt cöliákiás: fájt a hasa, hasmenése volt. Kórházba kellett feküdnie kivizsgálásra (10 hónapos volt), úgyhogy nem tudom konkrétan mit csináltak vele. Igaz, ez régen volt, az első ilyen betegek között volt a hugi.

Miért nem próbálod ki, hogy nem adsz a babádnak semmilyen búzaliszt tartalmú ételt, s ha a tünetek elmúlnak, Te magad "diagnosztizáltad" A kukoricadara ráadásul magasabb tápértékű is.

Persze az igazi megoldás a gasztroenterológus. A Madarász kórházban van ilyen szakorvos, bár szerencsére tapasztalatból még nem ismerem egyiket sem.

2009. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de erre az írják az interneten, hogy a diagnosztizálás előtt nem szabad elkezdeni diétázni/kerülni a lisztes dolgokat, mert különben nem lesz megállapítható a betegség az orvosok számára, én pedig azért nem fogom tudni diagnosztizálni, mert rövid idő alatt nem lesz változás, ugyanis ha már lisztérzékeny, akkor valószínűleg már tönkrementek a bélbolyhok, amelyeknek 2 évre van szükségük a regenerálódásra. :-(
2009. ápr. 29. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


SZIA, ez biztos fizetős, de alapos és gyors lehet...

2009. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyémet vérvétellel állapitották meg.5 éve.Én nem hiztam semmit évekig,Belgyógyászat,vérvétel,és már is meg volt az ok.
2009. ápr. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ne haragudj, hogy most én kérdezek, de hogyan alakultak a dolgok nálatok? Mi lett végül a diagnózis, és hogy van most a gyermeked (súly, magasság beindult)?

Nálunk hasonló a helyzet (egy hasonlóan érdektelen dokival, akit kb. 2 hete leváltottunk, azóta egy másik doki javaslatára csináltunk lisztérzékenységi tesztet, ami pozitív, és jövő pénteken megyünk biopsziára a sote-ra).

Az én kisfiam 23 hónapos, 10 kg és 84-85 cm, nagyon sovány, nagy hassal és vékony végtagokkal, széklet hol hasmenés, hol szorulás. Előre is köszönöm a válaszodat!

2010. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kérdező!

Nálunk a lisztérzékenység hála Istennek ki lett zárva. Először a Sotén jártunk, de ott szinte semmit nem csináltak, hanem közölték, hogy irány a kórházba befekvés, és leszögezték, én nem fekhetek be vele. Ezt nem fogadhattam el, mert a kisfiamat a kislányunk születése annyira megviselte, hogy napokig úgy kezelt, mint egy idegent, és hónapok teltek el, mire végre rendeződött a kapcsolatunk, ezt valószínűleg cserbenhagyásnak értékelte volna megint. Úgyhogy mentünk a Heim Pálba. És nem bírom megállni, hogy a doktornő nevét ne említsem meg, mert annyira tündéri, lelkiismeretes: Dr. Nagy Anikó gasztroenterológus. A fiam minden dokinál üvöltött már, le sem lehetett vetkőztetni. Ide pedig imád járni, és akkor pityeredik el, amikor ki kell jönni!!! Ő megcsinálta a vérvizsgálatot, amit a Soté-n érthetetlen okból nem akartak. Rengeteg ételallergiát kizártak. Most úgy tűnik, hogy a fiamnak régen lehetett valami fertőzése, ami a bélrendszerét tönkrevágta. Lassan 3-4 hónapja laktózmentes diétán van a fiam, és azóta elég sokszor produkált kemény kakit. Néha még előfordul hasmenés, sőt talán nem is hasmenés, hanem inkább csak laza székletnek nevezném. Szóval javul a dolog. Beindult, ha lassan is a súlygyarapodás, bár fiam még így is jelentősen alatta marad a kortársai méreteinek. A fiam 28 hónapos, néhány gramm híján 11 kg, és 86 cm. Szóval picike, amit próbálok elfogadni, bár néha nagyon nehéz. Csak féltem őt a későbbi bántásoktól, megjegyzésektől. Szóval jelenleg nálunk javulás mutatkozott hosszú hónapok után. Remélem nálatok is minél előbb lesz biztos eredmény! Sok egészséget, kitartást kívánok neked, illetve nektek!!

2010. jún. 22. 10:28
 7/7 anonim ***** válasza:

köszönöm a gyors választ, nálunk sajnos a pozitív lisztérzékenységi teszt miatt eléggé valószínű, hogy ez lesz a diagnózis, bár a remény még él, hogy talán mégsem.

További gyógyulást a kisfiadnak!!!

2010. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!