Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szokik be a gyerekem a...

Nem szokik be a gyerekem a bölcsibe? Van itt esetleg bölcsődei gondozónő?

Figyelt kérdés

3. hete járunk bölcsibe.

Nagyon sírósan indultunk.

Már nem sír reggel, de az egész délelőttöt végigsírja. 9-től 12-ig van bölcsibe. Még szokatós.

Megkérdeztem tőle, hogy miért sír?-Anya kell! És mit mond Mónika néni, amikor sírsz?-Befejezni a hisztit!

Ez lenne a megoldás? Máshol is így van? Én úgy látom, a másik csoportban sokkal többet foglalkoznak a gyerekekkel. A mieink nem ülnek le melléjük, ha nem tudnak magukkal mit kezdeni. 6-8 gyerek van a 2 gondozónőre.

Nagyon kétségbe vagyok esve. 2 hét múlva már dolgoznom kellene, de addig szó sem lehet az ottalvásról, amíg délelőttre nem szokott be.


2011. okt. 3. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nálunk nem így válaszolnak.Nálunk 10 gyerekre van két gondozónő.Beszélj esetleg a nevelőkkel,vagy esetleg a bölcsöde vezetővel.Kell idő még megszokja a gyerek,van akinek nem elég a beszoktatási idő.Erősnek kell lenned.
2011. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szegény gyerek, és szegény te! Nagyon gáz. Nincs mit tenni, beszélni kell a gondi nénivel. A te gyereked ilyen, úgy látszik, nehezebben szokik be, de meg kell értenie, hogy ez nem hiszti. Ha sír, kéred, kicsit simogassa meg, vegye ölbe, kicsit énekeljen neki vagy valami. Ha úgy érzi, nem boldogul vele, mit szólna hozzá, ha közösen átkérnétek őt egy másik csoportba.

Ha nem javula helyzet, esetleg beszélj te a bölcsivezetővel, nagyon udvariasan, hogy nem mehetne-e át a kisfiú/kislány egy másik csoportba. Érezniük kell, hogy nem a gondinénivel vagy ellenséges, hanem csak a gyereknek szeretnél egy jobb megoldást.

2011. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nincs jól, ahogy a gondozónő lereagálja! Először próbálj meg vele beszélni, hogy segítsen a gyerekednek, hogy minél zökkenőmentesebb legyen a beszoktatás, ha ez nem megy, mert továbbra is így reagálja le a viselkedését, akkor menj tovább a vezetőhöz! Esetleg kérd át másik csoportba, ha meg lehet tenni.
2011. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hallay Katalin válasza:
100%
Bölcsődében dolgozom. Így nem szabad reagálni az tuti...sok gyerek egyébként hiába tűnik úgy hogy beszokott igazából ez hosszú folyamat. Persze az már jó ha ott alszik.Nálunk volt olyan kislány aki 4hónap múlva is sírva vált el az anyukájától,de mindíg türelmesek voltunk. Mondjuk nálunk a módszer szerint is a gyerek az első és nincs olyan se, hogy síró gyerekhez nem megyünk oda..láttam sajnos a gyakorlati időm alatt ilyet is más bölcsiben. Ha tudok segíteni,tanácsot adni írj! szép napot!
2011. okt. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Beszéltem vele a múlt héten, hogy mit mondjak a munkahelyen, azt mondta, hogy majdcsak beszokik.

A reggeli sírás nem annyira zavar. Második gyerek, tudom, nehéz az elválás. Ha nem sírna egész nap!!

Engem ez készít ki. És mégis menni akar másnap. Reggel nem sír. És a másik bölcsis nénit sokszor emlegeti. Csak pont azt nem szereti, aki őt szokatja.

Az a legnagyobb gond, hogy nekem mindenféleképpen mennem kel dolgozni. De tönkretesz, hogy egész nap sír!

2011. okt. 3. 14:26
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezném, hogy szerinted beszokik? Vagy tudok valahogy segíteni?
2011. okt. 3. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a gondozónénivel kéne beszélned. Mi múlt hét hétfőn kezdtük a bölcsit, és pénteken már ott aludt a kislányom. Nagyon türelmesek a gyerekekkel, lehet náluk cumi, vagy a kedvenc játékuk, ami megnyugtatja Őket. Az én kislányom is volt már, hogy nap közben elkezdett sírdogálni, mert eszébe jutottam, de akkor ölbe vették és úgy nyugtatták meg. Sőt, alvásnál oda feküdt mellé a gondozó néni és simogatta amíg elaludt.
2011. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam nagyon anyás ő heti 1- 2x jár magánbölcsibe ,ott tényleg foglalkoznak a gyermekkel 3 . nap már csak pityergett de az első nap után amikor meglátott sarkon fordult és bement a szobába ,utána kijött értem és kézenfogva megmutogatta ,hogy hol ül és melyik a pohara ! A nevelőben van nálatok a hiba ! (óvodai dajka iskolát végeztem ) !
2011. okt. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hallay Katalin válasza:
Gondozó néni vagyok. Igen szerintem beszokik,biztos jó élményei vannak, csak az elválás nehéz...nem túl szerencsés hogy nem szereti a gondozó nénit,aki beszoktatja! de előbb utóbb csak utat talál Ő is hozzá..Nem tudom milyen volt a gondozónő viselkedése a Te jelenlétetben akkor nem láttál rajta semmit? (ami negatív pl a kommunikáció)
2011. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!