Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi leygen a pelenkával?

Mi leygen a pelenkával?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves lesz december végén, de nem hajlandó megválni tőle. amióta terhes lettem, és ő megtudta, nem volt hajlandó próbálkozni, előtte igen. és amióta megszületett a kcisi, 1 hónapja, nyilván mégannyira se. én nem erőltetem neki, a védőnő is mondta hogy most kistesóval súlyosbítva igazén ne erőszakoskodjak, mondjuk nem is akarnék, néha felemlítem, de annyi. tudom, hogy vissza tudja mr tartani, több példa is volt rá. néha ő is beszél erről, pl pelenkázás közben mondja, hogy anuycinak nincs pelenkája, a nagyoknak nincs pelenkája, és neki se lsez ha majd nagy lesz. akkor mondom neki hogy te is nagy vagy már....ennyi. nem és nem. hogyan és mikor lesz ebből valami? az apja állandóan ezzel van elfoglalva....egyébként nagyon élénk, hiperérzékeny, okos kislány, nagyon anyás is.
2011. okt. 1. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most semmi féleképpen sem erőltesd. Az sem gond ha 3,5 évesen lesz szobatiszta. 4 éves korig teljesen normális dolog, ha még pelenkás a gyerkőc. Persze általában 3 éves korára mind az lesz. Várd ki, ne is említsd neki, majd rá jön, hogy jobb lesz pelus nélkül. Nekem a kisfiam 31,5 hónapos, de egyáltalán nem érdekli.
2011. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most nyáron lett nappalra szobatiszta egyik napról a másikra.Most volt 3,5-éves én sem erőltettem mert annál inkább nem akarta.Aztán próbáltuk éjszakára is,hogy nincs pelus,de ehhez az kellett,h felébresztettem volt hogy kétszer is pisilni.Ez azért nem volt jó mert reggel nem tudtunk időben felkelni.Volt hogy mondta nem kell pelus majd szól nem szólt bepisilt,így visszatettem a pelust éjjelre.Most ott tartunk,h 3napja a pelus száraz marad mikor leveszem reggel.De a kakinál bajok vannak,eddig szólt ha kellett és akkor fel a pelus és abba.Most nem szól hanem bele a gatyába engedi és utána szól,hogy vegyük ki.Úgy látom fél a kakától vagy valami ilyesmi lehet mert nem akarja megnézni se!Szerintem ha a lányod megérik rá agyilag ő is fogja mondani,hogy nem kell.Várd ki,biztos nem lesz gond vele csak idő kell és türelem!
2011. okt. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

középső fiam volt így, mikor megszületett az öccse

apával is beszéld meg ,hogy ne témázzon ezen, pláne ne a gyerek előtt.

pár hétig egyáltalán ne halljon erről, teljesen természetesen kezeljétek a pelusozást stb. Talán csak arról van szó, hogy tudat alatt a "teljes" elfogadásra vágyik, hogy ő még pelenkásan is megfelel nektek és így is szeretitek. Idegenek előtt is védjétek meg az érdekeit

és csináljatok sok csakanyás és csakapás programot, tudom, hogy ilyen picibaba mellett nehéz, de hidd el, csodákat művel, ha csak fél órára is, de teljesen kisajátíthat.

4 gyerekes anyuka

2011. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi. hát, engem nem zavar, de az apjával lehetetlen megértetni bizonyos dolgokat, ez is közéjük taetozik....

sajnos nem nagyon tudunk ilyen programot, a csakapás még igen, mert elemnenk együtt ide-oda főleg htvégén persze, de velem... a kicsi 2-3 óránként szopik, de még ha nem is így lenne, nem nagyon tudom kire bízni. bár persze ara a két órára elküldhetem az apjával sétlni a kicsit, de azt is csak hétvégén. max annyi , hogy amikor sétálunk, játszózunk, addig a kicsi alszik főleg, és akkor úgymond csak ő van de persze ez bőven nem ugyanaz. na meg néha ha itthon úgy jön ki, hogy épp alszik a kicsi, nekem meg épp nincs dolgom (haha), de persze ez is nagyon ritka.

2011. okt. 4. 14:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a szitu és a jutalmazás vált be leginkább. Vettem a boltban egy doboz különlegesen finom édességet (sok apró) és abból kaphatott mindig egyet, ha sikerült valamit produkálni a wc-be. :)
2011. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!