Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen cselhez folyamodjak,...

Milyen cselhez folyamodjak, hogy kislányom ne féljen a hajmosástól?

Figyelt kérdés
Másfél éves,de egyszerűen rémálom a hajmosás.Retteg tőle.Ha már látja,hogy készülődünk hozzá,úgy üvölt,mint amúgy soha.Feláll a kádban és próbál mászni kifelé.A kis kezével tolja el a kezünket,húzza el a fejét.A férjemmel szakad rólunk a víz,mire megmossuk a haját(és nem a fürdővíz miatt).Tanácstalan vagyok.Ha valaki járt ilyen cipőben,kérem írjon,hátha segít.
2011. szept. 28. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk az vált be, hogy egy kis törölközőt adtunk a kezébe, amit az arca elé tartott, így megnyugodott, hogy nem folyik a szemébe a víz. Amúgy Anna és Petiből vettük az ötletet, lehet, hogy a mese is hatással volt rá.

Remélem, megtaláljátok ti is a megoldást, megértelek, tudom, milyen ez. Kitartás!

2011. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy együtt fürödtök és a szeme elött mosd a saját hajad, legyen jó kedved közben, és mivel ilyen korban szeretnek utánozni, ö is nagyobb keddvel engedi meg, hogy megmosd az övét is.
2011. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nálunk is így ment. aztán vettem egy felfújható kis úszógumiszerű izét, amit a fejére lehet tenni és nem csorog az arcába a víz, akkor megszűnt az ordítás. sajnos kiszakította. most nincs pénzem másikra, próbálok egy kis törölközőt az arca elé tenni, illetve már néha ügyesen hátrahajtja a fejét. ha fáradtabb, akkor viszont még most is ordítás van. 2,5 éves.

másik tipp: mi lenne, ha apa mosná a haját? vajon neki is cirkuszolna?

2011. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek: mi is az annapetiből vettük a törcsis ötletet! :)
2011. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Apa is próbálja,neki is üvölt.A múltkor Nagyi próbálta,de az se ment.Borzalom!
2011. szept. 28. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hogyan mossátok a haját? Hogyan vizezitek be: zuhannyal, vagy valamiből locsoltok rá vizet, vagy hátradől a vízben?


Nálunk is volt egy korszak, mikor mindig törülközőt tett a szeme elé, kisebb törcsit összehajtogatva odatartotta, biztonságot adott neki. (Sosem olvastuk az említett könyveket, lehet, hogy tőlünk vette az ötletet a szerző? :D)


Esetleg segíthet, ha fogtok egy babát, és megmossátok együtt a haját. Szépen, lassan, óvatosan eljátszva, mennyire vigyáztok rá. De ez csak egy ötlet.


Mi eleinte úgy próbáltuk mosni, hogy hátradöntöttük a gyereket a kádban, gondolván, úgy lesz a legkevésbé vizes az arca. Viszont kiderült, hogy utálja ezt a bizonytalan helyzetet, így áttértünk arra, hogy ő a kádban ült, hátrahajtotta a fejét, és kis edébből/pohárból lassan locsoltuk a vizet a fejére.

Nem is igazán tudom, mi volt a holtpont, de egyszer csak már maga bukott le a víz alá. :)

2011. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is most lett sírás a hajmosásból 1hónapja ahogy másfél éves lett. Én úgy oldottam meg, hogy kézzel vizezem be a haját és egy pici törölközővel mosom le, így nincs sírás :)
2011. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!