Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mesélnél a bölcsi nálatok...

Mesélnél a bölcsi nálatok milyen? Mert a miénk lesúlytó.

Figyelt kérdés

És ennyi unatkozó,ellenszenves nőt még nem láttam egyhelyen.A gyerekekhez nem szóltak, csak álltak az ajtóban és látszott hogy várták a délutánt mikor mennek már haza.Hát ilyen helyre írassam be a gyerekemet?Inkább egy idegennek fizetnék mint ennek a bölcsinek.

Ja és bementünk vissza nem köszöntek, kettőt nem szóltak hozzánk....Hát én ebből nem kérek.A ygerekek szanaszét voltak, nem ültek le hozzájuk játszani vagy legalább hozzájk szóltak volna.


2011. szept. 28. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A lányom családi napközibe jár, egy gondinéni van 5 gyerekre, tornáznak, énekelnek, mondókáznak, színeznek, festenek, ragasztanak. Figyelnek rá, hogy lefekvés előtt megpisiltessék, ne legyen "baleset". Nincs horror ára. Egy hónapja jár, napról napra könnyebben hagyom ott, ha szóba kerül a "bölcsi", nem ellenkezik, hogy ne menjünk. Otthon, ha fest, külön fest egy képet a gondi néninek is. Magától. Mondjam még?
2011. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nálunk gondozófüggő.

az udvaron látok bele a többi csoport életébe is. a legtöbb "idősebb", mondjuk 40 feletti, de inkább 50 körüli gondozó néni üldögél a padon, beszélgetnek, persze közben szemmel tartják a gyerekeket, ha kell, odakiabálnak, hogy "mássz le onnét!", vagy "nem szórjuk a homokot!". a fiatalok, értem ezalatt akik az elmúlt 1-2 évben kezdték, huszonévesek, pont az ellentét. ők leülnek velük a homokozó szélére, rúgják a fiúkkal a labdát, megnézegetik a bogarakat, lehet a hajukat simogatni, vagy a kezüket fogni elalváskor, ők sokkal közvetlenebbek és aktívabbak. Nekem nem volt lehetőségem választani, de nagyon örülök annak is, hogy szépen beszélő, értelmes és udvarias gondozónénihez került a gyerekem, mert a mi bölcsinkben is van, aki egyszavas mondattal válaszol az anyuka kérdésére.

2011. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez borzasztó hogy nálunk meg ez folyik.De valahová be kell adnom az amúgyis nagyon anyás fiamat.De ide nem akarom.

Irígylésre méltó ami nálatok van.Most mit csináljak?Ennyi boszorkányt rég nem láttam egy helyen.

2011. szept. 28. 13:04
 4/8 anonim ***** válasza:
a mi bölcsink nagyon jó.négy csoport van.két csoportnak van közös fürdőszobája.egy csoportban 12-13 gyerek van.egy csoportban van két gondozónő és egy technikai segítő.tehát nyolc gondozónő van és négy technikai segítő.mindenki 40 fölötti.és mindenki nagyon-nagyon kedves.a gyerekekkel foglalkoznak az udvaron és bent is.szépen beszélnek velük,és nagyon türelmesek.és akkor is,ha nem tudják hogy ott vagy és hallod,hogy hogy beszélnek.a gyerekek mellé lefekszenek,ha nem tudnak elaludni,simogatják őket.ha sírnak felveszik,simogatják,megnyugtatják őket.a fiam gondozónénije Anikó,és a fiam Anyuka néninek hívja:-)nem véletlenül.szerintem ezzel mindent elmondtam,tényleg pótanyjukként bánnak velük
2011. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó: ez nagyon aranyos! szuper szerencsétek van...
2011. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is szerencsénk van a bölcsivel, bár elég alaposan körülnéztem anno a városban és igyekeztem a legmegfelelőbbnek ítélt gondinénikhez bejuttatni.

Nagyon szeretett járni, bizalmas és szeretetteli légkör vette körül őt is és az egész csoportot. Minden nap volt bőven mesélni valója, hogy mit festettek-ragasztottak stb, táncoltak-báboztak stb, minden napra jutott valami élménye a közös foglakozásról is. Odafigyeltek mindenre, attól kezdve hogy legyen betűrve a derekán a ruha, odáig, hogy ha mondtam, hogy kicsit nyűgösebb ma reggel mert az éjjel rosszul aludt,akkor egyből ölbekapták és megpróbálták szebbé tenni a reggelét. Szeles időben kenték az arcukat-kezüket, napos időben taptejeztek, sapka mindig volt rajtuk, érdekes módon feleannyi pecsétes ruhát találtunk du a szekrényeken, mint a szomszéd csoport gyerekeinek szekrényén lógott, és a mi csoportunknak kimosva, megszárítva (v félig megszáradva ha nem voltelég idő), míg az övék belekokszolt foltokkal odatéve... Az ő csoportjuk volt az első akik kimentek minden nap az udvarra és az utolsó akik bejöttek, nem volt elkényelmeskedve az udvari idejük mint a szomszéd csoportnak, csak mert macerás öltöztetni őket...

Ha csak feleannyira fogja szeretni az ovi, mint anno a bölcsit, már boldog leszek... (2 hete kezdtük a beszokást)

2011. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak ez az egy bölcsi van ahol laktok???Mert az már eleve nem jó,h neked nem szimpik a gond.nénik.Ugyanis szerintem ott dől el alapból,h a gyerek szereti-e a bölcsit,h a gondozónéni és anyuka milyen viszonyban vannak!!!Ha neked nem szimpik,a gyereknek se lesznek,hiszen őket nem lehet átverni,még ha azt is mondod,h neki,h xy néni milyen aranyos,ő tudni fogja,h nem ezt érzed és nem is fog szeretni vele maradni!

Mi majd okt végén kezdjük,de nagyon szimpi kis gondozónénikkel:) !!!de azért ebbe a bölcsibe is van nagyon nem szimpi gondozó,de szerencsére nem oda került a fiam!

2011. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez az egy van csak.Talán egy gondozónéni van,de hát....az édes kevés.Lehet nem is abba a csoportba kerülne.Nem tudom mit csináljak.:-(
2011. szept. 29. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!