Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anyuka vagyok ha elfenek...

Rossz anyuka vagyok ha elfenekeltem 5 éves kislányomat?

Figyelt kérdés
Állandóan rosszalkodott, rugdosodott, verekedet az oviban, folyamatosan panaszkodtak rá. Olyan is előfordult, hogy belerugott az ovónénibe. Itt dőntőttem el, hogy hazaviszem és a kezemmel elverem a fenekét neki. Más szülő is elfenekelte volna a kislányomat???
2009. ápr. 23. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

persze!

jól tetted

2009. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
:)sztem azért egy egy ilyen nevelési módszer kijár normális keretek között...nem lesz semmi baja, s Te jó anya vagy h ha szeretnéd h a kislányodból "normális"felnőtt legyen.Figyelsz rá...én is szoktam kisfiam fenekére ütni néha néha, 2,5 éves...
2009. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz kérdés.

Egyesek szerint a testi fenyítés a nevelés csődje, mert előbb ki kéne deríteni az okot, hogy miért is viselkedik úgy ez a gyerek, és ha az ok megvan, akkor célirányosan segíteni neki megoldani a problémáját.

Tény, hogy vannak családok, ahol soha senkit nem ütnek meg, még egy kutyát se - és náluk működik a ráhatós/megbeszélős/gondokat magukból kijátszós dolog.

És vannak családok, ahol meg 1-1 pofon teszi helyre a gyereket - legalábbis látszólag, mert ez többnyire nem oldja meg a helyzetet hosszútávon.

Ha nálatok megszűnik ezáltal a probléma, akkor jól tetted. Kívánom, hogy így legyen.

De ha a tünet megmarad ,akkor el kell gondolkoznod azon, hogy milyen egyéb módon oldhatod meg a gyerek gondjait. És nem szégyen segítséget kérni, esetleg nevelési tanácsadóba menni, ahol gyermekek pszichés gondjaival foglalkozó szakember adhat tanácsot ehhez nektek.

Persze ez csak 1 vélemény. 4 gyerekkel és többszáz tanítvánnyal a hátam mögött én büszke vagyok rá, hogy nem kellett még gyereket megütnöm sosem.

Biztos lesznek akik lepontoznak, de remélem vagy annyira bölcs, hogy ne a pontok alapján döntsd el, hogy hasznos-e számodra 1-1 válasz.

Kívánom, hogy megoldódjanak a lánykád gondjai :)

2009. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
szerintem attól hogy elfenekelted, mikor rosszat csinál, nem tettél rosszat...nem agyba-főbe verted! (sajnos ilyet is ismerek) ha már a szó nem elég, akkor meg kell valahogy mutatni, hogy ez rossz...engem sose vertek meg, de elfenekelést kaptam pl. mikor nyúlkáltam a konnektorba,,,és többet nem tettem. nem bántalmaztad a gyereked, nem vagy rossz anya egyáltalán! aki hagyja, és nem csinál semmit, annak egy idő után a fejére nő a gyereke, és őt is ütni fogja...nem azt mondom hogy mindig "ütni" kell a gyereket, de fegyelmezni kell, hogy tudja mi a rossz és mi nem. ne vádold magad, nem rosszindulatból csináltad!!!
2009. ápr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Persze én is elszoktam fenekelni,ha már nem bírok vele!Szerintem ez teljesen normális!
2009. ápr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Az én kisfiam is így viselkedik az utóbbi pár hónapban,

sajnos nálunk a popsin verés nem vált be,

úgyhogy jövő héten megyünk a nevelési tanácsadóhoz.


Szerintem sem vagy rossz anya!


A "mostani" gyerkőcöket a tapasztalatom alapján nem lehet már befenyíteni,megbüntetni.

Én is mondtam a fiamnak,hogyha rosszalkodik ,nincs mese,azt válaszolta,hogy jó!


Amikor kicsi voltam vissza sem mertem szólni a szüleimnek,ha esetleg rosszat csináltam,leültettek a "büntiszékre",eszembe sem jutott nem szót fogadni.

2009. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Semmi gond ezzel ha nem mindennapos, ha csak ritkán folyamodsz ehhez az eszközhöz. Néha nekem is eldurran a fejem amikor lefejel a fiam, vagy teljes erővel beleharap a kezembe mert nem akar hazajönni a játszótérről. De gondolkozz el h mi válthatja ki nála ezt az agressziót.
2009. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Az ovónő mi miatt nem tudta kezelni a helyzetet? Miért nem fogad szót az oviban? MI miatt verekedett? Én nem verném el a gyerekemet, ha otthon nem tapasztalok hasonlót. Nem hiszem, hogy használ a verés. Sokkal okosabban tennéd, ha a fenti kérdéseket kiderítenéd. Az óvódában is farkastörvények uralkodnak, ez normális, lehet hgy simán domináns egyéniség.

Ha az ovónő panaszkodik, hogy ez történik, kérd meg vegye fel kamerával a gyerekeket és nézd meg a videót. Ha a gyerekek értelmes foglalkozásokat csinálnak, nem gondolkodnak azon, hogy verekedni kellene. Lehet érettebb mint a többi gyerek. Ne törd le, mert az életben nagy hasznát veheti annak, ami lehet hogy most így mutatkozik nála. A panaszkodás a legegyszerűbb. NIncs nyílt nap? Ne bántsd a gyereket. MIndig a felnőtt a hibás az ilyen viselkedésért.

2009. ápr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
gondolom elmagyaráztad neki szemtöl szembe a kicsinek hogy miért kapki!! Mert csak ugy értél el valamit . Én is így jártam még mindig emlékszik rá a fiam de én velösen átbeszéltem vele hogy most ezért és ezért ki kapsz mert már sokszor szoltam érte. Többet soha nem viselkedet ugy ! ja és sarokba állitottam ha gondok voltak . De a magyarázás nem maradt el!!!
2009. ápr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
nem a nevelésitanácsadoba kell vinni a gyereket hanem az anyukának kell jól nevelni mert ha rosszul csinálja a nevelgetést igen a gyerreknél nem lesz hatásos. A szülönek kell jól és pontosan dönteni hogy a gyerek ércse meg mit akkar a szülö elérni!!!Szegény gyerekekk így lesznek neveletlenek mert a szülö mellé beszél. Nem a gyerek a hibás csak nem ismerik az iratlan szabályokat ezért kell meg tanitani öket. A szabályokat elkell velük fogadtatni ! Így lesz belölük jó,becsületes felnőt! Néha jól jönn az anyai pofon de meg kell magyarázni miért kapta!
2009. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!