Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktathatnám le 3...

Hogyan szoktathatnám le 3 éves gyermekemet az orrpiszkálásról?

Figyelt kérdés
A szülők többsége is azt mondja, hogy a gyermeke piszkálja az orrát. Az óvónővel is beszélgettem erről, aki mindig rászól a gyerekekre. Sajnos a szájába is beteszi, amit kivesz. Már próbálkoztam mindennel, megvontam amiket szeret, sarokba is állítottam, rácsaptam a kezére. Már előttünk is csinálja, nemcsak titokban. Mindig készenlétben állok egy zsebkendővel, már magának is megtörli, de utána kezdődik minden elölről. Többször leültünk, megbeszéltük, de semmi eredménye nem volt. Mit tehetnék? Mennyire káros ez pl. az egészségére?
2009. ápr. 22. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Az oviba egy csomo dolgot megcsinalnak, de hidd el elhagyjak a butasagokat. Az enyem volt olyan, hogy kopkodott!!!! es haraptak is egymast mas gyerekkel, es nyalta a falat kint az udvaron, mert az olyan sos izu!!!-mondta o, es csunyat is mondott.

Aztan elmaradtak ezek a dolgok egyik naprol a masikra.

En egyszer megkerdeztem az ovo nenijet, hogy mit csinaljak vele, es azt mondta, hogy ne vegyem annyira eszre, mert annal jobban csinalni fogja. Ha latja, hogy nem erdekes a dolog, abbahagyja.

Talan mondd neki, hogy buta gyerekek csinalnak csak ilyet, senki mas!

2009. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is van orrpiszkálás , én szoktam nekik mondani , hogy mások elött nem illik , ha valami zavarja az orrát akkor szedje ki és törölje a zsepibe . Nem csinálnék a helyedben túl nagy gondot belölle , mert a gyerek csak azért is fogja csinálni . Viszont ha nem tulajdonítasz neki túl nagy jelentőséget , csak elmondod , hogy ezt nem illik és ha nagyon muszáj tegye meg aztán törölje a zsepibe , akkor legalizálod az ő "rossz" cselekedetét . Ez az én véleményem , nálunk ez bevállt gyakorlat .
2009. ápr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsotokat, akkor nem tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget, csak a kezébe adok egy zsebkendőt, ha meglátom, hogy csinálja. Megnyugtattatok, köszi!
2009. ápr. 23. 11:18
 4/4 anonim válasza:
Nyugalom. 10 éves vagyok és még mindig csinálom.Ha nem bír leszokni meg kell próbálni arra rászoktatni,hogy ne láthatóan csinálja. Szuleimnek bevált. ;)
2012. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!